Fowler Ardesy

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 25
Rejestracja: ndz 12.lis.2006 - 02:29
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Fowler Ardesy

Post autor: Safari »

Czy któryś z Kolegów eksperymentował z fowlerem Ardesy w roli muszkietu? Mam na myśli strzelanie takim naprawdę grubym śrutem: kulką 18 mm na flejtuchu :D. Czy daje się tym dymić na 50 metrów?
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Fowler Ardesy

Post autor: cpt.Nemo »

Safari pisze:Czy któryś z Kolegów eksperymentował z fowlerem Ardesy w roli muszkietu? Mam na myśli strzelanie takim naprawdę grubym śrutem: kulką 18 mm na flejtuchu :D. Czy daje się tym dymić na 50 metrów?
Kula to nie wiem jak z celnoscia, ale breneka to jak najbardziej :)
http://www.knieja.pl/forum/viewtopic.php?t=1496
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 25
Rejestracja: ndz 12.lis.2006 - 02:29
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Safari »

Wszystko jasne. Czy jednak cienkościenna lufa nie jest zbyt słaba dla takiej piguły przy naważce jak dla śrutu, tj. 80 grains? Wprawdzie masa kulki odpowiada z grubsza masie śrutu, ale w tej lufie nawet muszke wpuszczono na wylot... Tyle, że czoka nie ma
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Jak by było niebezpieczne to broń albo nie miałaby dopuszczenia albo wzmocniono by lufy. Martwy albo okaleczony klient nic więcej nie kupi.
Będzie kopać bo broń lekka a pocisk / kulka masywna.
I tyle.
Celność, nie wiem jaka będzie.
Pozdrawiam!
zen
Posty: 52
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 21:06
Lokalizacja: Warka
Moja broń:

Post autor: zen »

Jak miałem fowlera to eksperymentowałem z kulą na łatce i to z pomocą kolegi Rusznika, o czym on w swej skromności już nie pamięta, dlatego pozwalam sobie zacytować fragment korespondencji:
Alez oczywiscie ze jest to owiele za duzo proch jak strzelasz kula na latke bo dawka do kal. wagomiarowego 12 czyli kal. calowego .72 to dawka prochu to 70 grain a w wypadku duzego kalibru lufy i jej dlugosci ponad 75 cm to proch uzywa sie raczej wolnopalny o granulacji 2F A TY SYPALES NAPEWNO CZESKI LC a on jest drobnoziarenisty i raczej silny ...wiec dawal kopa i zaduzo energi.Wiec dawaj ~60 grain czeskiego lub innego prochu o granulacji 3f a bedzie lepiej i przyjemniej dla ramienia
Oczywiście zmniejszyłem dawke z 80 na 60 grain i potrafiłem się w czarnum utrzymać na 50m, efekt był przy strzale za....sty, nic się nie urywało, lufa bez problemu wytyrzymywała z tym ze ja dorobiłem sobie szczerbine a co :) Potem to sypałem nawet 3gramy (niecałe 50grain)i też dolatywało do tarczy :D
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 25
Rejestracja: ndz 12.lis.2006 - 02:29
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Safari »

Same dobre wieści, dziękuję. A jakby chcieć spróbować popukać dobrze posmarowaną breneką, to takowe luzem da się gdzieś kupić?
No i pozdrawiam dawnych i obecnych fowlerowców (fowlermanów?)
Andrzej0402
Posty: 1
Rejestracja: pn 01.paź.2007 - 09:44
Lokalizacja: lubelskie
Moja broń:

Fowler Ardesy

Post autor: Andrzej0402 »

Pięknie witam,

Od niedawna jestem szęśliwym właścicielem fowlera cal.28 tj.13,9mm.
Proszę o padanie jakie stosować naważki śrutu i prochu. Interesuje mnie również jaka średnica śrutu będzie odpowiednia do tak małego kalibru.

Oczekując na wiadomości serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 25
Rejestracja: ndz 12.lis.2006 - 02:29
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Safari »

A może ktoś wie, czy fowler ma w lufie coś w rodzaju komory prochowej? Widzę wewnątrz coś w tym rodzaju, ale nie mam pewności, czy to przypadkiem jednak nie jakiś feler...
Pozdrawiam
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Inne wyroby Ardesy maja cos w tym guscie - ostatni odcinek (jakies 2 cm) jest wezszy.
Awatar użytkownika
kotek Kacperek
Posty: 55
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 21:01
Lokalizacja: Persja
Moja broń:

Post autor: kotek Kacperek »

Po prostu korek jest wydrążony do wysokości kanału ogniowego. Stąd owe przewężenie. Po wykręceniu korka widać to doskonale.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

No i sila rzeczy daje to "cos rodzaju komory prochowej" :)
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 25
Rejestracja: ndz 12.lis.2006 - 02:29
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Safari »

Byłem dziś pierwszy raz z tą pukawką na strzelnicy (kula 17,5 mm i gruby flejtuch plus 4 gramy tego co trzeba) i z 50 metrów same czarne. Widać dobrą szczerbinę dorobiłem :D
ODPOWIEDZ