Porównanie firm

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Daro
Posty: 11
Rejestracja: pt 17.sie.2012 - 19:37
Moja broń:

Porównanie firm

Post autor: Daro »

Witam
Przeglądając youtuba natknąlem się na taki film "Colt 1851 Navy Wywody amatora" i pomijam już owy film. Zaciekawil i jednocześnie zaniepokoil mnie jeden z komantarzy , a mianowicie "kolega poleca z czystym sumieniem firmę Euroarms , która uchodzi za jedną z najgorszych w środowisku CP :) gratuluje znajomosci tematu :) a dla przypomnienia wszystkim adeptom strzelectwa , broń czarnoprochową wg jej producenta klasyfikuje sie tak : 1 ) Colt Sygnature 2) Hege Uberti 3) Uberti 4) Pietta 5 ) San Marco 6) Euroarms ." Czy faktycznie Euroarms jest tandetną firmą? Zdaję sobie sprawę , że w internecie można napisać wszystko, aczkolwiek takie opinie nie biorą się z nikąd. Dotychczas uważalem że Euroarms uchodzi za jedną z lepszych firm. Jeśli jest to jednak nie prawda to cale moje życie jest klamstwem :P. Dlatego chcialbym uslyszeć Waszą opinie na ten temat.

PS. Wybaczcie brak litery ł (<tą wkleilem) ale u mnie l+Alt jest klawiszem funkcyjnym a nie umiem tego zmienić.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Raczej nie da sie tak sklasyfikowac ,zalezy to od wielu czynnikow ,jak chcby tego na jaki rynek byla produkowana dana partia.
Mam 2 rewolwery Pietty ,ale produkowane dla Cabelasa na rynek USA ,i sa zrobione bardzo porzadnie ,zadnych nadmiernych luzow czy nieosiowosci.
Z kolei w broni dlugiej mam w obydwu sztukach lufy Adresy ,obydwie robione dla Traditions Firearms ,i jezeli w Pursuicie nie mam zadnych zastrzezen ,a nawet moge mowic o duzej precyzji wykonania ,to w Deerhunterze jest wykonanie co najmniej tandetne.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Przez moje ręce przewinęło się ... kilkadziesiąt rewolwerów. Wszystkie wymagały odrobiny dopieszczenia. Miałem Sygnature, bardzo egzotyczne , oraz Piettę, Euroamms i kilka firm o których pewnie nie wielu już pamięta. Jedyny rewolwer jaki mi został to R&S Match Euroarms. Wymagał jedynie polerki mechaniki i osłabienia sprężyny głównej. No można mu jeszcze zrobić koronę lufy, ale nie chciało już mi się szukać speca do tej czynności, bo i tak strzela lepiej jak ja umiem celować ;-)

Wnioski wysnuj sam.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Porównanie firm

Post autor: mkl1 »

Daro pisze:Witam
broń czarnoprochową wg jej producenta klasyfikuje sie tak :
1 ) Colt Sygnature
2) Hege Uberti
3) Uberti
4) Pietta
5 ) San Marco
6) Euroarms ." Czy faktycznie Euroarms jest tandetną firmą? Zdaję sobie sprawę , że w internecie można napisać wszystko, aczkolwiek takie opinie nie biorą się z nikąd. Dotychczas uważalem że Euroarms uchodzi za jedną z lepszych firm. Jeśli jest to jednak nie prawda to cale moje życie jest klamstwem :P. Dlatego chcialbym uslyszeć Waszą opinie na ten temat.

.
1 ) Colt Sygnature podobno najlepsze =jak oryginalna
2) Hege Uberti = to Uberti po namaszczeniu przez HEGE, czasami coś poprawią
3) Uberti OK, ale lepsze DP
4) Pietta OK ale zawsze wymaga dopieszczenia, u mnie po 4 000 kulek rozpadł się pazur
5 ) San Marco = chwalę, ale mam bardzo starą produkcję z lat '70 XXw
6) Euroarms = nie wiem jak "colty", ale R&S podobn dość dobrze robili...
zobaczę bo właśnie jedzie do mnie R&S starej produkcji (1977) Armi San Paulo.... czyli późniejszy Euroarms

No co??? rewolwery CP lubię , mimo ,że 1911 jest JEDYNA :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Niebawem jadę do Michała po Norinco cal.45 z jednorzędowym magiem ;-)

R&S standard były zawsze "takie sobie". Match ma lufę chyba Walthera.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Niebawem jadę do Michała po Norinco cal.45 z jednorzędowym magiem ;-)

R&S standard były zawsze "takie sobie". Match ma lufę chyba Walthera.
"mag" to był w Harym Poterze :-D
Co się tyczy Morico... to wole "starą konfiturę niz chiński dzem" :-o :-P

Co do RS... masz doświadczenie z produktami starszymi, czy powielasz opinie, że tylko lufa z LW????
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Złośliwiec. No ale jak się myśli, że się ma Colta 1911 mimo, że w kalibrze 9 mm, to czuje się potrzebę pastwienia nad chińską repliką cal. .45 :lol:

Czytałem kiedyś jakiś opis/test gdzie pisali o takiej właśnie lufie.
nie twierdzę, ze lufy Walthera są jedynymi słusznymi. Są jednak zdecydowanie lepszymi jak produkty Euroarms. Z tym się pewnie zgodzisz...?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Tak, tak ale to przynajmniej HAmerykańska robotai zgodna z zamówieniami "GOW" A nie praca "małych żółtych paluszków", które to maja swoje... :lol: :-? :-o :-( :-) :-x
Ad2) nie wiem jaka lufe ma mój przyszły R&S, ale napewno nie EUROARMS,,,,,,,,,, bo go nie było wówczas :-D

Jestem i bedę złośliwcem

ku przestrodze .... nowych i ufających w internet...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Spoko.

Ale już tak poza konkursem: nie czujesz na czym polega urok .45? Sądzę, że tak.
No i wg Michała mój przyszły nada się do strzelania w Dzikiej Bandzie :-D
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Będziesz sam kroił kulki?
bo w45 moga być lane (poddzwiękowe= nie powinny się topić w lufie)

Do dzikiej bandy powinieneś zastosować "Gentelman Load" :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zastanawiam się czy nie odlewać, a przynajmniej nie elaborować, ale to ocenię po ilości wystrzelanej amunicji w jakimś okresie czasu.

Strzelanie "westernowe" troszkę mi odeszło. Nie będę się pchał tam gdzie mnie nie chcą, ale dokonując wyboru pistoletu kierowałem się tym, by jeśli przyjdzie na to ochota - móc na takich zawodach strzelić. Odpuściłem więc magazynek dwurzędowy.
Wiem, że kulka .45 lata sporo wolniej. Chcę próbować z tego pistoletu, po drobnych modyfikacjach w mechanice strzelać nim też do tarczy. Co z tego wyjdzie - zobaczymy, ale podobno lufie w nim nie można nic zarzucić.
Przy okazji jakiegoś spotkania z Tomkiem zrobię test czy części z oryginałem są zamienne. To może być ciekawe. Słyszałem opinię, że Chińczycy zerżnęli go na wydrę jak na kopiarce. 1599 to chyba niezła cena by się o tym przekonać i mieć trochę z tego zabawy :-)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Cena "zaj@@#@ta" jak za klona 1911A1 ( za ten mój daja troche więcej - mimo, że KUNDEL)
Sprawdź proszę wymiennosc części... może się przydać
Mirek

ps. Złośliwiec" to mój DRUGI nick :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jak się wreszcie gdzieś spotkamy, to sprawdzimy i wymienność z Twoim :D
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Przenies to do współczesnej.....
Z moim to bedzie jak z Savage 223 i 308... wszystko pasiło oprócz czoła zamka...
oby tak było że tylko lufa jest z ....
Bo sprawdałem z COLTEM 1911 A1 od willego... tylko zamek z powodu czoła był inny... (np lufy+ zamek jako komplet pasowały zarówno do pierwszego i drugiego....
8) 8) :-D
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Porównanie firm

Post autor: Czarnowidz »

Daro pisze: a dla przypomnienia wszystkim adeptom strzelectwa , broń czarnoprochową wg jej producenta klasyfikuje sie tak : 1 ) Colt Sygnature 2) Hege Uberti 3) Uberti 4) Pietta 5 ) San Marco 6) Euroarms .

Zapomniałeś Kolego o Palmetto.

Mam starego Colta Walkera Armi San Marco, produkcja zdaje się że z roku 1975 i nie narzekam. Mam go już prawie 4lata i nic jak do tej pory się nie zepsuło a rewolwer jest całkiem nieźle spasowany, szczególnie blokada bębenka z gniazdami blokady na bębenku. Nieporównywalnie lepiej niż to obecnie robi Uberti. Dokonałem w nim kilku drobnych poprawek jednak i bez nich rewolwer działał by poprawnie.
ODPOWIEDZ