Optyka na Long Range

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Optyka na Long Range

Post autor: mkowalczuk »

Tak sobie luźno rozważam wszystkie możliwości w zakresie optyki do dalekich strzelań.
na dziś Bushnel Elite 4200 6-24x40 to coś co pozwala zapoznać się z bronią, ale docelowo by mogło być coś innego.
Myślę nad Nightforce, nad Sightron 8-32x56 lub wręcz 10-50x60 ale czemu patrzeć tylko na zmiennoogniskową optykę?
Czemu nie Weaver T36, czemu nie zerknąć na Leupolda Competition 30,40 czy 45x45?

Macie jakieś w tym względzie przemyślenia?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Optyka na Long Range

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Tak sobie luźno rozważam wszystkie możliwości w zakresie optyki do dalekich strzelań.
...................... ale czemu patrzeć tylko na zmiennoogniskową optykę?
Czemu nie Weaver T36, czemu nie zerknąć na Leupolda Competition 30,40 czy 45x45?

Macie jakieś w tym względzie przemyślenia?
Wybrane przez Ciebie lunety sa OK. ALE wg mnie małe światło i na 800m przy pochmurnej pogodzie ???
Krzyz tych lunet mi osobiscie nie odpowiada, poniewaz nie pozwala na czytanie celu i branie ewentualnych szybkich poprawek.
To jest moje zdanie
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Coś za coś:-) Brak dot- ów, ale jest możliwość kręcenia wieżami i to całkiem spora.

A może gdzieś się natknąłeś na Weavera albo Picatinny 20 MOA na Tikkę w normalnych pieniądzach?
W USA coś się porobiło i ten towar jest obłożony zakazem eksportu :shock:
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

www.luszczek.pl
standardowy montaż viver- 20Moa za normalne pieniądze sam mam taki na remiku :-D (stalowy)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Coś za coś:-) Brak dot- ów, ale jest możliwość kręcenia wieżami i to całkiem spora.:
Czy ja wiem????czy spora?

A swiatełko malusie... :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Chyba aktualnie nie ma:-(
Ile kosztował?

Światło słabe, ale strzelasz po zmroku? Sądząc po wynikach to Waver T36 wcale taki niepopularny nie jest:-)
Czekam na odpowiedź Opticplanet czy ten towar też jest objęty restrykcjami. Jeśli tak to w maju leci Kolega. W Nowym Jorku Waver kosztuje ok 420 USD:-) A do tego czasu jeszcze mam czas pomyśleć.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Zapłaciłem jakieś 150 zeta + montaż =400

Piszesz o "wystarczającym świetle" ,,, zobaczymy po pierwszym strzelaniu >300m
WIEM, wiem kolega z liniówki w mięzyrzeczu strzelał z dogunowa i POSPa(świató 42) i był lepsiejszy niz ci z56..
Ja osobiści przy moim malutkim doświadczeniu preferuję 50 > i powiększenie nie większe niż 20 (to większe w lunecie stosuję do "podglądu) przy 20x tarczę widzę, anie mam syndromu "pulsu" :P
Ponadto krzyż ale , tu już CO KTO LUBI

ALE CZY JA TU jestem jeden do odpowiedzi???
Się nie znam i zarobiony jeZdem :-)
rubens21
Posty: 87
Rejestracja: wt 01.lis.2011 - 00:10
Lokalizacja: Goleniów
Moja broń:

Post autor: rubens21 »

mkl1 pisze: ALE CZY JA TU jestem jeden do odpowiedzi???
No nie jeden ale ze sporym zasobem wiedzy i praktyki :-)
więc trzeba innym doradzać,taka karma :wink:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:D
Inni, żeby zabłysnąć na uszach stają, obrażają innych, abo piszą niewiarygodne głupoty byle by zaistnieć, a Ty udajesz skromnego
piwo
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Co do wysyłki z USA :shock: to WSZYSTKO jest umieszczone na Restriction part list... nawet osada, ale TYLKO gdy ma to wysłać Producent/licencjonowany sprzedawca... Ja ściągnąłem swoja osadę poprzez "prywatne łącza" a paczke z 4 magazynkami, osadą i Harisem dostarczyła poczta bezpośrednio z UC :-D

Wracając do optyki.. sprawdziłem z czego strzelają np. Holendrzy , Czesi i Niemcy w Międzyrzeczu...:\Dominował Night Force , ale po ilku wpadkach (zerwany krzyż na Magnum i kłopotach z naprawami.. większość przesiadła się na Shmidt& Bender i Leupold, ale wszystko z powiększeniami >20 i światłem+> 50. krzyże MILS, lub MILDOT Pochyły montaż min -20 MOA wówczas elewacja pinowa powiększona jest o akieś 8-10 MOA na 100m i odpowiednio na 800m

Osobiście to już zamiast "stałego" Leupolda wybrałbym ZEISS CONQEST ( Robiony tylko na USA- bardzo jasny w dzień ( bo oni o zmierzchu wolą kobiety a nie karabiny), ale "piękne czyste szkło... po powiększeniu n a 30 nie masz "mleka"....
Ja osobicie "celuję" w budgetowego Sightrona, lub używanego US IOptiks, lub S&B Taktical...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zeiss Conquest chyba maksymalnie to: 6.5-20x50 AO MC
Fajna siatka, ale ... już bym, wolał stałkę Leupolda z siatką na życzenie.

Kolega leci 24-go kwietnia. Mam więc sporo czasu na zastanawianie się:-)

Dzięki za podpowiedzi!
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze: ale ... już bym, wolał stałkę Leupolda z siatką na życzenie.!
a co gdy będzie słoneczny dziń i będzi MIRAŻ , a nawet podójny czyli nad lufą i na tarczy???
Ze stałym powiększeniem miożesz sobie tylko pomyśleć "o co chodzi" zmienne pozwoli Ci na ocenę = na tarczy , czy z lufy?


Krzyżyk.... jak kto lubi, ale właśnie z powodu mirażu wybieram taki, by mozna było brać porawki...
To xco znmierzysz na stanowisku nie musi odpowiadać na wysokości tarczy, a miraż to potwierdza NIESTETY.. wówczas jedno spojżenie na tarczę z mirażem i szybka poprawka( NIE NA WIERZACH) tylko na dotach
i po kłopocie...czyli uda się /////// może...
Ale to jest dopoiero zabawa... odstawiasz strzelców "kalkulatorowych " w d,,,,,,,,,,,,,
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Marku.
Strzelanie na 100m a na OTWARTYM POLIGONIE to Dwie rózne bajki...
ALbo maż piękną pogodę i ... miraż, albo pogoda do dupy i mało widać, a krople deszcu są większe niż księżyc w pełni... i teraz pomyśl oSTAŁYM powiększeniu......




Jeszcze o przeklętym mirazu: strzelałej ja sobie na 600m i pojawił sie miraż.. myślę ok. przeca widzę swoją tarczę- podniosłem powiekszenie do 30 i zaczołem strzelać... i co owszem wstrzeliłem się w czarne ..ale do tarcy kolegi...
bo miraż przesunął tarczę o jakieś 2 m(wraz z obrazem mojej tarczy z moim numerem :-P
Ostatnio zmieniony śr 01.lut.2012 - 19:01 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Trudno nie przyznać Ci racji. Zwłaszcza, że jeszcze kilka tygodni temu uważałem, że sam krzyż i wieże to gówniany zestaw.

NightForce padało w ogniu? To marna wiadomość. Wydawało mi się, że to sprzęt nie do zajechania.


Może więc trzeba pogadać o Sigtronie ...?


Zobacz jak kombinuję by nie myśleć, że w tych dniach zapada decyzja w sprawie mojego pozwolenia :-?
Miałem dzwonić w piątek, ale chyba jutro po południu zadzwonię.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:NightForce padało w ogniu? To marna wiadomość. Wydawało mi się, że to sprzęt nie do zajechania..
Gdybyś słyszał OBELGI Kolegi z Czech (a naprwadę bardzo dobry jest) to .......
uwierzyłbyś ze są DWA NF-y dla US ARMY i dla pospólstwa...

PIERWSZE: to luneta ma być zmontowana na broni,
2) kręcisz jak zwariowany wierzami -zawsze wracając do punktu ZERO i sprawdazsz.. dobra luneta i to nie ważne czy krzyż na pierwszy planie czy na drugim planie... ma wrócić do ZERA = trafiasz powtarzalnie np. na 100 m
ODPOWIEDZ