'Manipulo pełzający' - powrót po latach

MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Tego się po Tobie spodziewałem w kwestii prochowej dyskusji - spokojnej, racjonalnej reakcji. Nie o wszystkich to można powiedzieć. Mnie jeśli czasem coś lub ktoś zirytuje, to raczej nie sprawy CP, lecz głównie niektórzy politycy.
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

To bardzo miło koledzy, że się tak wzajemnie cenicie i poważacie, ale powiedzcie mi, proszę, gdzie wy, w tym swoim realnym świecie, kupujecie proch? :lol:
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Ja czeski z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

MaciekP pisze:jak przewiduje poseł Karski-fioletowy kinol
W wczoraj (a może przedwczoraj?) mignął mi na ekranie telewizora ten Mister Uniwersum, złotousty Mistrz politycznej mimikry. Od razu zwróciłem uwagę, że Pan Karski ma solidnie wysmarowany nos gruba warstwą jakiegoś kosmetyku. Gdyby jeszcze nie te kaprawe oczka i gdyby grzecznie milczał, to może nie tak spiesznie przełączyłbym telewizor na inny kanał.
Przy okazji, od czasu, gdy politycy PIS obrazili sie na Super Stacje, kanał ten stał się moim ulubionym kanałem informacyjnym.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Magua pisze:To bardzo miło koledzy, że się tak wzajemnie cenicie i poważacie, ale powiedzcie mi, proszę, gdzie wy, w tym swoim realnym świecie, kupujecie proch? :lol:
Czeski i ukraiński z pierwszej ręki.
Może i polski sobie kupię na próbę.
Pozdrawiam!
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Dokładnie takich odpowiedzi sie spodziewałem :D .
Oczywiście, aby połączyć wysokie ceny prochu w Polsce z działaniami smutnych panów trzeba żyć w matrixie. No, a Wy żyjecie przecież w realu :razem:
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Wysokie ceny prochu w Polsce dyktują Pionki jako monopolista. Tobie się wszystko z jakimiś "smutnymi panami" kojarzy?
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Nikomu nie można zabronić zabawy w kopanie się z koniem. Nawet w realu
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Wódz za wszelką cenę szuka sobie wroga, a jak go nie znajdzie, to go wymyśli. To jest bardzo polska cecha, toteż przypuszczam, że we krwi tego szlachetnego Indianina płyną jakieś zgniłe domieszki...
stary60
Posty: 18
Rejestracja: pn 18.lut.2008 - 15:27
Moja broń:

Post autor: stary60 »

Właśnie skończyłem oglądać sondę na superstacji w programie "U Elizy".Uczestnikiem był poseł CzumaPytanie brzmiało:"Czy jesteś za wolnym dostępem do broni" TAK-61% NIE-39%
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 39
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 15:44
Moja broń:

Post autor: Sebastian »

Gdyby zadac pytanie inaczej "Czy jestes przeciwko niekontrolowanej sprzedazy broni?" proporcje odpowiedzi brzmialy by podobnie :).
Niestety manipulujac trescia pytania i odpowiedzi mozna udowodnic dowolnie absurdalna teze.Powolywanie sie na sondaze jest wiec rownie nieskuteczne co chiromancja czy rozdzkarstwo.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Zależy, na jakie sondaże. Te wszystkie sondy gazetowe i telewizyjne, oparte na przypadkowych respondentach z łapanki, to faktycznie o kant stołu potłuc. Są jednak poważne instytucje badania rynku i tym można bardziej wierzyć. Wiarygodny sondaż to przede wszystkim statystycznie reprezentatywna grupa respondentów, odpowiednio sformułowane, niesugerujace pytania, właściwa interpretacja wyników przy pomocy testów statystycznych, w tym tzw. istotności różnic... Kiedyś się w to bawiłem, dziś metody sondażowo-ankietowe zapewne jeszcze bardziej poszły do przodu.
Krzysztof30
Posty: 55
Rejestracja: ndz 07.paź.2007 - 21:21
Lokalizacja: Płouszowice (Lublin)
Moja broń:

Post autor: Krzysztof30 »

O różdżkarstwie że nieskuteczne nie zgodzę się ostatnio na własnym doświadczeniu przekonałem się że to działa :-) każdy z nas to potrafi, kwestia odpowiedniego trzymania elektrod :-P
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

To chyba jest podobnie, Krzysztofie, jak z tzw. placebo. Daje się pacjentowi zupełnie neutralną substancję, niczego nie leczącą, mówiąc, że to absolutnie skuteczny lek. Pacjent bierze i... autentycznie zdrowieje. Nie wiadomo, na czym polega ten mechanizm, niektórzy pacjenci pozbyli się podobno w ten sposób nawet raka niewyleczalnego z punktu widzenia medycyny.
Krzysztof30
Posty: 55
Rejestracja: ndz 07.paź.2007 - 21:21
Lokalizacja: Płouszowice (Lublin)
Moja broń:

Post autor: Krzysztof30 »

Nie wiem sam nie potrafię wytłumaczyć na czym to polega dwie elektrody trzymane przy przeponie na kciukach schodzą się po napotkaniu żyły wodnej :shock: a ja myślałem że czarować można tylko w bajkach :-D :-P
ODPOWIEDZ