Adam został ukarany - nie rozumiem

Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Post autor: Willie357 »

Tak dla ułatwienia dyskusji.
Ta strzelnica nie ma atestu, a więc nie jest strzelicą, chocby miała wały na 30 metrów i po 100 chorągiewek na kazdym wale.To jak z ciążą, albo się jest w niej ,albo nie.
Jezeli istotnie ktoś z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej podejmował jakieś decyzje to coś mi tu pachnie art 231$1 kk.
O sprawie się nie wypowiem , bo jako prawnik , który jak na razie tylko 20 lat zycia spędził na salach sądowych przywykłem się wypowiadac o sprawach znając ich akta, a tu ich nie znam.
Ja jeszcze pamietam swoje lekcje PO, tez zdazyło sie strzelać, ale na dopuszczonych obiektach.
Tu jestem ciekaw czy temat lekcji brzmiał, "ignorujmy przepisy".
No chyba ze strzelanie odbywało się z czegoś co nie jest bronią wedle ustawy, wtedy to wyrok będzie mógł być tylko jeden - uniewinnienie Przypomnę wniesienie sprzeciwu powoduje utratę mocy wyroku nakazowewgo i sprawa podlegać będzie rozpoznaniu na zasadach ogólnych.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Willie357 pisze: Tu jestem ciekaw czy temat lekcji brzmiał, "ignorujmy przepisy".
No chyba ze strzelanie odbywało się z czegoś co nie jest bronią wedle ustawy, wtedy to wyrok będzie mógł być tylko jeden - uniewinnienie Przypomnę wniesienie sprzeciwu powoduje utratę mocy wyroku nakazowewgo i sprawa podlegać będzie rozpoznaniu na zasadach ogólnych.
Willie :)
Wyluzuj :)
Oczywiscie ze strzelali z urzadzen pneumatycznych ponizej 17J wiec nie ma zadnej sprawy. Problem juz doszczetnie omowiono na iwebie:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=43085
Ta cala szopka z tym alarmem to rwanie szat bylego wszystkozalatwiajacego jedynego sprawiedliwego.
Wyrok nakazowy moga sobie w buty wsadzic a innego nie bedzie, tyle aby Adam napisal sprzeciw i po sprawie :) W normalnym sadzie i przy tylu swiadkach nic nie zostanie z oskarzenia.
Zatem nie ma sie czym przejmowac.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Tak dla ułatwienia dyskusji.
Ta strzelnica nie ma atestu, a więc nie jest strzelicą, chocby miała wały na 30 metrów i po 100 chorągiewek na kazdym wale.To jak z ciążą, albo się jest w niej ,albo nie.
Jezeli istotnie ktoś z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej podejmował jakieś decyzje to coś mi tu pachnie art 231$1 kk.
O sprawie się nie wypowiem , bo jako prawnik , który jak na razie tylko 20 lat zycia spędził na salach sądowych przywykłem się wypowiadac o sprawach znając ich akta, a tu ich nie znam.
Ja jeszcze pamietam swoje lekcje PO, tez zdazyło sie strzelać, ale na dopuszczonych obiektach.
Tu jestem ciekaw czy temat lekcji brzmiał, "ignorujmy przepisy".
No chyba ze strzelanie odbywało się z czegoś co nie jest bronią wedle ustawy, wtedy to wyrok będzie mógł być tylko jeden - uniewinnienie Przypomnę wniesienie sprzeciwu powoduje utratę mocy wyroku nakazowewgo i sprawa podlegać będzie rozpoznaniu na zasadach ogólnych.
Strzelanie odbywało się na niezatwierdzonej strzelnicy (bo czegoś takiego jak atestowana strzelnica nie ma) ale z wiatrówek o energii wylotowej mniejszej niż 17J. Znaczy to nawet broń pneumatyczna nie była.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ