Pedersoli Kodiak Express .58

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
scraab
Bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Magua pisze: ndz 08.paź.2023 - 00:01
Nie stosujesz takiej metody bo uważasz ją za niepotrzebną, pokaż tarczę z 300m a ja pokażę swoją z czyszczeniem lufy,
Otóż to. Opisałem metodę stosowaną przez strzelców zdobywajacych medale na MP. Na przemyslenia imternetowych no name'ów nie warto zwracać uwagi.
Trudno zrozumiec panie no namie, ze mnie nie interesuja zawody snajperow cp? Mnie interesuje dystans łowiecki i w tym sie skutecznie szkolę za kazdym razem. Powiekszanie sobie zawartosci gatek tradycją i 300+ metrami po prostu mnie nie obchodzilo nigdy. Fajnie ze ktos zdobywa medal, czysci lufe co strzal itp. Ale ja nie czyszcze co strzal tylko po powrocie ze strzelnicy gdzie tych strzalow padnie kilkadziesiat. Zwykle ok 30 na karabin.
Jak bede chcial sie bawic w snipera i podziurawic tarcze na duzym dystansie to wyciagne swd albo mysliwską 308 i bedzie zabawa w snipera ;)
Z przyczyn kyore nie raz opisywalem w postach wole jednak bawic sie odprzodowcem i czerpac przyjemnosc z jego zalet. Wsadzic naboj w komore i palnac do tarcxy z optyką to kazdy laik potrafi
Z Bogiem 😉
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Magua »

Podtrzymuję co napisałem wcześniej. Jeśli ktoś chce celnie strzelać (na jakikolwiek dystans) powinien obserwować najlepszych, a pitolenia róznych internetowych napinaczy puszczać mimo uszu. Oczywiście każdy zrobi co zechce.
scraab
Bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Magua pisze: ndz 08.paź.2023 - 13:12 Podtrzymuję co napisałem wcześniej. Jeśli ktoś chce celnie strzelać (na jakikolwiek dystans) powinien obserwować najlepszych, a pitolenia róznych internetowych napinaczy puszczać mimo uszu. Oczywiście każdy zrobi co zechce.
No tu masz racje, zwykle tak wlasnie robię 😉
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: PosiadaczProcy »

https://youtu.be/baGkfJPsWjw - Wszelkich strzeleckich talentów posiadacz...i tylko porządnego, zrozumiałego języka mu brakuje...😂😁😁😁
Andy88
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Mam takie pytanie ale żeby nie było krytyki bo nie wiem dlatego się pytam. Chodzi o to czy zamiast strzelać z kapiszonów na sucho można odtłuszczać karabin i kominki benzyną ekstrakcyjną?
Staszek L
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Staszek L »

Benzyna ekstrakcyjna lub odtłuszczacz do hamulców samochodowych. Do odtłuszczania po konserwacji to raczej podstawa. Dziwne że do tej pory jeszcze żaden pomagier Ci tego nie podpowiedział.
Może warto jednak przeczytać to forum przynajmniej z grubsza bo naprawdę wielu osobom już nie chce się tego wszystkiego powtarzać po raz setny.
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Magua »

.i tylko porządnego, zrozumiałego języka mu brakuje.
Ciesz się, że nie mówi po węgiersku.
Andy88
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Hej dawno mnie tu nie było a mam ciekawą poradę do przekazania.
Niestety zachorowałem i dlatego w tym miesiącu nie pojadę na strzelnicę tylko w przyszłym i cały plan niewypalił :D

Natomiast zanim zachorowałem zdążyłem zamówić kamerkę inspekcyjną - to taka kamerka z diodami świecącymi w kształcie tuby na długim kabelku
zakończonym połączeniem usb-c. Jest podłączana do komórki gdzie widzisz obraz z tej kamerki gdziekolwiek ją umieścisz :P

No i domyślacie się gdzie tą kamerkę umieściłem czyli w lufie karabinu Kodiak Express. No i okazało się ,że dno drugiej z luf było nie do końca wyczyszczone. Wiadomo że to są odprzodówki więc trudno zobaczyć co się dzieje z dnem lufy dlatego uważam ,że pomysł dobry i zarazem świetna porada, jednak nie tania bo taka kamerka kosztuje 200zł.

Wszystko umieściłem na zdjęciach na jednym z nich są takie mini kombinerki bardzo delikatne, używam je zamiast klucza do kominków no bo waśnie nie mam klucza do kominków i nie wiem jaki będzie pasować do Kodiaka więc tu potrzebuję waszej pomocy w doradzeniu.
Załączniki
kamerka_inspekcyna.jpg
mini_kombinerki.jpg
lufa2_dno.jpg
lufa1_dno.jpg
scraab
Bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Ale co masz na mysli, te rdzawki w tej jednej? Mozna kupic szczotki z wlosicm idacym czolowo i tak czyscic. A tam w te miejsce gdzie wchodzi kominek mozna tez przez jego otwor poskrobac. No i mozna tez stosowac szwaicara gdzie nagarow jest zdecydowanie mniej.
scraab
Bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Podeslij linka do tej kamerki, cena spoko
Andy88
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

scraab pisze: pn 23.paź.2023 - 18:47 Podeslij linka do tej kamerki, cena spoko
Link do kamerki Tylko pamiętaj działa na ios albo android (nie chińskie na bazie androida tylko android bo inaczej nie wykryje kamerki).
scraab
Bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Stosuje samsungi wiec tam zadziala. Wyglada super za te cene. :piwo:
Andy88
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Hej to znów ja tym razem porządnie wyczyściłem karabin za pomocą wycioru i jag kal.58.
Na zdjęciu widać strzałki pokazujące zwężenie na dnie lufy do którego mój jag .58 nie był wstanie dotrzeć.
Dlatego użyłem wycioru z dziurą w kijku, który kupiłem wcześniej omyłkowo bo miałem problem ze znalezieniem takiego pod kal.58 i myślałem że taki od 12ga też da radę.
Jak się okazało przydał się do czegoś innego, zrobiłem dziurę w szmatce i przewlokłem gruba nitkę przez ten otwór w kijku i rzez szmatkę tak by szmatka po włożeniu nie została w lufie. Tak wykonany kijek włożyłem do lufy i idealnie zmieścił się w tym zwężeniu dzięki temu byłem w stanie dokładnie je wyczyścić.
Załączniki
wycior2.jpg
wycior1.jpg
lufa1_czysta.jpg
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1077
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Ekstra. Broń masz już 3 miesiące i w tym czasie udało Ci się ją wyczyścić. Szacun.
Andy88
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: pt 27.paź.2023 - 17:29 Ekstra. Broń masz już 3 miesiące i w tym czasie udało Ci się ją wyczyścić. Szacun.
Po pierwsze byłem już na strzelnicy,po drugie zachorowałem i musiałem wydać kasę na leki. Po trzecie latem miałem remont o czym mówiłem dlatego wiedziałem, że w tym roku zbyt dużo nie pochodzę na strzelnicę.
ODPOWIEDZ