Broń CP na pozwolenie

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Wycior
VIP
Posty: 2113
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Wycior »

Narody mają takich polityków na jakich zasługują. Poza tym @Furbolg: nic dodać, nic ująć.:ok:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

slaw29 pisze: śr 21.mar.2018 - 23:21
Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Frank Herbert, Diuna.
Masz piwo, powiedz tylko gdzie i kiedy :ok:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

dubel
Ostatnio zmieniony śr 21.mar.2018 - 23:57 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

dubel
Ostatnio zmieniony śr 21.mar.2018 - 23:57 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Jesteś mądrym człowiekiem . Miło z Tobą prowadzić rozmowę . Też sadzę że kiedyś to wszystko jebnie . Nigdy ten " lud" w swojej historii nie był tak głupi i tak uciskany jednocześnie jak teraz . Raczej piwa razem nie wypijemy , bo na strzelnicy nie da rady ;-) Jakoś kocham ale tylko inne piwa . Chętnie bym się napił jakiegoś irlandzkiego cydru , albo Ginesa z wysp . U nas trochę inaczej smakuje . Puki co pozostaje nam tylko wymienić polemikę i tyle . Jakie piwko pijesz celem odkwaszenia mięśni ?

Też nie mam w sobie strachu . Boje się jednak o swoje dzieci które będą musiały żyć w tym burdelu . Gdzie jakiekolwiek wartości dawno temu straciły na znaczeniu . Słowo stało się gówno warte ,a za kasę ludzie zrobią wszystko . Gdzie uczciwemu obywatelowi zabiera się 60 % tego co zarobi . Na wizytę u lekarza czeka się kilka lat , a w ośrodku napisane że wszystkie leki na grypę są w aptece bez recepty ;-) Ja pierdolę nawet za tej niby pieprzonej zakazanej komuny takiego burdelu nie było jak teraz i takich kolejek do lekarzy .
Jak te nasze dzieci dadzą radę ?
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: raguel »

Ja pitole, Panowie i Panie, po co ten lament? Jak będą wymagali pozwoleń to zawsze przecież będzie jakaś droga by je zrobić. Po co od razu zakładać, że ta opcja nie wchodzi w rachubę? Z tego co widziałem część osób, bez pozwoleń trzyma broń i tak w szafach pancernych. Problem mają karani i ci których psycholog odeśle na leczenie.
Scena prochu czarnego w PL ucierpi ale na pewno się nie skończy. W dodatku, jak już gdzieś pisałem, jednostrzałowe kbks'y i broń gładkolufowa mają być na rejestrację, więc dziwne osoby z cattlemanami pod kurtką pójdą raczej w tę stronę - dla prawdziwych miłośników CP tylko zdrowiej (nie mogę doczekać się kolejnych gówno dyskusji na temat np. płaszczowej amunicji 22lr albo czy boczny zapłon nadaje się do samoobrony).
Największą bolączką legislacyjną jest to, że broń bezpozwoleniowa CP jest raczej kupowana i używana rekreacyjnie, a reglamentacyjne podejście zawsze wiązało się z dowodzeniem ważnej przyczyny do posiadania broni np. członkostwo w stowarzyszeniu kolekcjonerskim. Pytanie jakie trzeba zadać to czy zostanie to utrzymane dla posiadaczy CP - jeśli tak, to trzeba będzie się zrzeszyć formalnie i działać w tym kierunku albo dopisać się do innej organizacji, już istniejącej (np. bractwo), przy czym wszystkie organizacje mają w głębokim poważaniu strzelectwo CP, a przydałyby się jakiś dedykowany organ ogólnokrajowy, który byłby np. w stanie szkolić świerzaków - już teraz na Alfie wymaga się PS, a np. ZKS (działający pod egidą pzss które ma wywalone na cp) wymaga wewnętrznego przeszkolenia prowadzonego przez sekcję CP, więc jest to potrzebne. Wierzę że istniejące strzelnice byłyby zainteresowane współpracą.

Moim zdaniem dla obecnych posiadaczy, którzy będą chcieli zatrzymać zabawki, będą tylko dodatkowe koszty.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

raguel pisze: czw 22.mar.2018 - 00:25 Ja pitole, Panowie i Panie, po co ten lament? Jak będą wymagali pozwoleń to zawsze przecież będzie jakaś droga by je zrobić.
Moim zdaniem dla obecnych posiadaczy, którzy będą chcieli zatrzymać zabawki, będą tylko dodatkowe koszty.
Lament, jeśli można w ogóle tak to nazwać, moim zdaniem nie dotyczy broni CP jako takiej, tylko kierunku w jakim to wszystko zmierza. Pewnie, że zawsze będzie jakaś droga do zdobycia pozwolenia. Tylko że staje się ona coraz bardziej wyboista. Wypisz, wymaluj, typowa polska droga :lol:
Tobie pasuje taki stan rzeczy? Coś, co mogłeś kupić jak normalny, wolny człowiek i co nikomu w zasadzie nie przeszkadzało, teraz będzie choćby częściowo zakazane? Mówisz, że to spowoduje odsiew idiotów i pseudokowbojów. Ąż tak Ci oni przeszkadzają? Wszak to margines jest, dosłownie i w przenośni. Mnie bardziej przeraża to co się dzieje na drogach niż jakiś naprawdę rzadki przypadek w postaci ziomka z falistej tektury noszącego pod pachą półmetrowy rewolwer. Przypominam, że powyższe wypowiedzi tyczą się podziałów w naszym środowisku, i nie obraź się, ale dla mnie twój post jest tego przykładem.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Rotmiszcz »

Na tym polega fenonem CP w Polszy
Jest WOLNY
Idziesz, kupujesz i strzelasz

Jeżeli ktoś powiela kwestie nieodpowiedzialnych ludzi to powtarza tylko medialne gadanie

Ile jest strzelcow cp ? Samej broni w Polsce sprzedanej okolo 900 Tysiecy
W kazdej grupie jest ktos nieodpowiedzialny, Ale na takie cyfry tylko kilka razy cos sie stalo. To jest dowod, ze niestety medialne sranie to zwykly stek bzdur

Wytlumaczenia wladzy sa rozne, skoro dyrektywa wbija sie w legalnych posiadaczy. A nie ogranicza czarnego rynku oraz terrorystow. To trzeba byc kretynem aby wierzyc w te wytlumaczenia
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: mar_kow »

Furbolg pisze: śr 21.mar.2018 - 22:54 [...]
Nie przejmujcie się tak tym pseudoprawem. Dziś jest, jutro może go nie być. Róbmy swoje i nie bójmy się. "Strach zabija duszę" (stawiam piwo temu, kto wie z jakiej książki pochodzi ten cytat :P ).
[...] Pozdrawiam brać strzelecką. Czarny proch- dla mnie najlepsze hobby na świecie. Nie pozwólmy na to, by zanikło.
Święta prawda... - Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("Diuna") Frank Herbert... :piwo:
Tylko mam dylemat - rozwijać stan posiadania czy poczekać później na okazje. Moja "choroba" rozwijała się przez parę lat, o mały włos nie zostałem myśliwym (dalej mam szansę) gdyby nie brak czasu. Ale w końcu trzeba zacząć rozwijać pasje. Tym bardziej że przez zmiany w prawie swój wykrywacz musiałem powiesić na kołku...

"Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
Jestem tylko ja."

edit:
widzę że za późno kliknąłem "wyślij"... :lol:
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: DRIZZLERE17 »

Rotmiszcz pisze: czw 22.mar.2018 - 07:55 Na tym polega fenonem CP w Polszy
Jest WOLNY
Idziesz, kupujesz i strzelasz

Jeżeli ktoś powiela kwestie nieodpowiedzialnych ludzi to powtarza tylko medialne gadanie

Ile jest strzelcow cp ? Samej broni w Polsce sprzedanej okolo 900 Tysiecy
W kazdej grupie jest ktos nieodpowiedzialny, Ale na takie cyfry tylko kilka razy cos sie stalo. To jest dowod, ze niestety medialne sranie to zwykly stek bzdur

Wytlumaczenia wladzy sa rozne, skoro dyrektywa wbija sie w legalnych posiadaczy. A nie ogranicza czarnego rynku oraz terrorystow. To trzeba byc kretynem aby wierzyc w te wytlumaczenia
Skad ta liczba 900tys....? Nie sadze ze jest tego tak wiele.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: DRIZZLERE17 »

Rotmiszcz pisze: czw 22.mar.2018 - 07:55 Na tym polega fenonem CP w Polszy
Jest WOLNY
Idziesz, kupujesz i strzelasz

Jeżeli ktoś powiela kwestie nieodpowiedzialnych ludzi to powtarza tylko medialne gadanie

Ile jest strzelcow cp ? Samej broni w Polsce sprzedanej okolo 900 Tysiecy
W kazdej grupie jest ktos nieodpowiedzialny, Ale na takie cyfry tylko kilka razy cos sie stalo. To jest dowod, ze niestety medialne sranie to zwykly stek bzdur

Wytlumaczenia wladzy sa rozne, skoro dyrektywa wbija sie w legalnych posiadaczy. A nie ogranicza czarnego rynku oraz terrorystow. To trzeba byc kretynem aby wierzyc w te wytlumaczenia
Skad ta liczba 900tys....? Nie sadze ze jest tego tak wiele.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Tak na prawdę nie wiadomo ile jest osób posiadających broń CP. Pewnie niemało. I to moim zdaniem jest atut, który przy odrobinie chęci moglibyśmy wykorzystać.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Ptaku_1 »

Ostatnio gdzie czytałem że od 2015 sprowadzono 300000 sztuk, ile się z nich sprzedało, myślę że połowa na pewno. Więc liczba powyżej 0,5 mln. Jest chyba jak najbardziej możliwa.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: mar_kow »

DRIZZLERE17 pisze: czw 22.mar.2018 - 08:44 [...]
Skad ta liczba 900tys....? Nie sadze ze jest tego tak wiele.
Musi być tego sporo skoro ja czekałem na swojego remika z Hege aż doślą. A pytałem w paru sklepach - wszyscy czekali na dostawy. Na stanie były przeważnie Piety i to mały wybór... Z długich luf albo chińszczyzna, skałka albo górna półka...
Czyli sprzedaż idzie...
ODPOWIEDZ