Broń CP na pozwolenie

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Marek »

quote]takim razie mamy siedzieć z założonymi rękami[/quote]

A czy właśnie tak to nie wygląda ?
Licząc na mysliwych ?
Jak dla mnje to właśnie tak wygląda ze ktoś ma za nas sprawę załatwić, a my będziemy siedzieć z założonymi rękami .

Nikt za nas tego nie zrobi, przykładem remb który chętnie by nas poświęcił, a miało być tak pięknie, a tym czasem jeden gość chciał zrobić karierę polityczną, jak się nie udało to jest przeciw wszystkim i wszystkiemu.
Największymi klusownikmi są właśnie sami myśliwi, znam ich wielu i sporo słyszałem, że jakiś głupek z łuku strzelił do sarny to jak widać też na nas rzuca cień :P tak właśnie kombinują :lol:
Nie da się zjednoczyć TEGO ŚRODOWISKA nie ma opcji, już były próby.
Tak się składa że to może nastąpić właśnie razem z jakimś papierem - wymogiem - spełnienia jakiś tam warunków, gdy cel zostanie jasno określony i będzie dla wszystkich taki sam np. spełnienie jakiegoś wymogu by przedłużyć ważność tego paieru.
Teraz wszyscy maja tylko jeden wspólny cel mieć CP i koniec, czy to zawodnik czy pasjonat kolekcjoner czy to ktoś uposledzony chcacy poczuć się bogiem na osiedlu z remikiem w ręku.
Nie ma szans zjednoczyć tego towarzystwa, najpierw musi mieć wspólny cel.
Widać te różnice w przypadku zmian na Bańgowie, jedni chcą strzelać i zrobią wszystko żeby tak było, spełniają stawiane im wymogi, inni już nie, wolą narzekać i psioczyć, bo ktoś od nich coś więcej prócz kupienia remika wymaga.
Nie ma wspólnego celu i tu pies pogrzebany
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Marek pisze: śr 21.mar.2018 - 09:23 quote]takim razie mamy siedzieć z założonymi rękami
A czy właśnie tak to nie wygląda ?
Licząc na mysliwych ?
Jak dla mnje to właśnie tak wygląda ze ktoś ma za nas sprawę załatwić, a my będziemy siedzieć z założonymi rękami .


(...) Nie ma szans zjednoczyć tego towarzystwa, najpierw musi mieć wspólny cel.
Widać te różnice w przypadku zmian na Bańgowie, jedni chcą strzelać i zrobią wszystko żeby tak było, spełniają stawiane im wymogi, inni już nie, wolą narzekać i psioczyć, bo ktoś od nich coś więcej prócz kupienia remika wymaga.
Nie ma wspólnego celu i tu pies pogrzebany
[/quote]

No dobrze, ale co jeśli te wymogi zaczną sięgać granic absurdu?
Broń CP ma niesamowity klimat. Moim zdaniem, jednym ze składających się nań elementów jest też to, iż można mieć ją bez zezwolenia. Jak normalny, wolny człowiek pójść do sklepu, nabyć konkretny egzemplarz i cieszyć się uprawianiem wspaniałego hobby. Trochę jak w USA :P
A teraz zabiera się nam te resztki wolności w imię jakiegoś wyimaginowanego "porządku społecznego". Marku, żyjesz na tym świecie znacznie dłużej niż ja. Wiesz lepiej ode mnie, czym grozi taka "argumentacja".
Ja pewnie zrobię pozwolenie jeśli będzie trzeba, nie zrezygnuję z tego. Tylko co dalej?
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Marek »

Tylko co dalej?
Ja zabieram karabin i jadę postrzelać.
W chwili obecnej ja nie widzę możliwości zebrania tego towarzystwa i zrobienia z nim czegokolwiek sensownego co pozwoliło by zmienić jak jest postrzegane.
Za dużo "osaczonych przez zombi" debili z remikami.
Nawet kretyn z filmu o remikowym rowerzyście dla niektórych i z tego forum urósł do rangi osiedlowego bohatera. Wystarczy czytać i juz masz przegląd przez szarą masę, a czyta wielu i pisze raporty.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Marek pisze: śr 21.mar.2018 - 10:03
Tylko co dalej?
(...) Ja zabieram karabin i jadę postrzelać. (...)
Cóż, może się uda spotkać na strzelnicy, póki jest jeszcze w miarę normalnie :lol:
Chętnie poobserwowałbym Cię w akcji, i przyswoił nieco wiedzy przy okazji :-)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Panowie cele które mogą nas zjednoczyć .

Myśliwi
1) Przestrzeganie tradycji : ołów , decyzja czy zabieram syna na polowanie czy nie należy do mnie , psy - własciciel sam decyduje co chce zrobić ze swoim psem , zieloni - niech się zajmą innymi rzeczami ... jak choćby wycinka drzew na miliony niepotrzebnych kartek na przepisy i instrukcje .
CP
Zrzeszyć się w jakiś formalnych kołach czy stowarzyszeniach - gdzie to koło będzie decydowało czy kandydat może posiadać |CP czy nie . Wyelminuje to szaleńców i kowboi osiedlowych .
Wiatrówkowcy
Jak już załatwią myśliwych , CP to ich też pokasują .
Dochodzą jeszcze łucznicy którym też po czasie dobiorą się do dupy . I cała masa innych zapaleńców którzy chcą sobie pobiegać po polach w starych mundurach .



To idiotyzm że ktoś chce kłusować przy pomocy CP . Nie słyszałem o takim przypadku .

Panie Marku Trzeba pochować wzajemne urazy i animozje .
Znaleść człowieka z charyzmą który spróbuje nas wszystkich zjednoczyć .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: mar_kow »

roundball pisze: wt 20.mar.2018 - 20:07 Może by tak wykorzystać forum jako baze do strorzenia jakiegoś stowarzyszenia działającego na rzecz zadymiarzy !?
Moim zdaniem mogłoby to być ciekawe rozwiązanie.
Poniekąd można by się wzorować na Rombie, choć nie ze wszystkim moim zdaniem.
Co uważacie ?
Pomysł godny uwagi - za wzór można wziąć np. Stowarzyszenie Zawisza działające w mojej okolicy. http://zawiszagizycko.pl/pozwolenie-na-bron/ Co prawda chodzi głównie o broń kolekcjonerską po spełnieniu wszystkich wymogów. Ale w przypadku zmian nie ma co biadolić tylko "spełnić wymogi", ja mogę spokojnie przejść na jasną stronę mocy zaliczając swoją broń CP do broni kolekcjonerskiej. Tym bardziej że jako mundurowy mam łatwiej...

Tak jak pisaliście ogólnie pojęte środowisko nie ułatwi nam życia, myśliwi już się "zaczaili" na "kolekcjonerów" jako potencjalnych kłusowników. Mam wśród jednych i drugich sporo kolegów i podwładnych i doskonale zdaję sobie sprawę że jak znajdą kulę w jakimś zwierzaku to będzie chryja, badanie, deponowanie itp.
Najtwardsi pasjonaci przetrwają, gorzej w przypadku miłośników z mniej zasobnym portfelem, bo będzie to kolejne hobby dla "elit finansjery". Na szczęście większa jej część nigdy nie zagości na strzelnicy, przez co będzie luźniej...
No i wyeliminuje to "remikowców" w dresach - choć ja na razie mam tylko remika... :pomysl:

edit.
Przy okazji "szperania" wiem gdzie nabędę uprawnienia na Prowadzącego strzelanie... :ok:
Ostatnio zmieniony śr 21.mar.2018 - 11:44 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Bob »

Wpisałem sie na listę petycji ale 4500 podpisow na 38mln naród... Słabo to widzę.
Co do myśliwych to faktycznke różne typy.... są tacy co strzelają z CP ale boli ich że dostęp do CP mają wszyscy a nie tylko ich "elia"
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: kamilgrzy »

Nie ma co tu mieszać myśliwych Kolega Marek już wypowiedział się na ten temat i popieram go w 100%.
Znam trochę to środowisko. Oni sami nierzadko potopili by swoich w łyżce wody, i widać tego efekty w postaci nowego prawa.
Jedyną szansą to nakierować ustawodawców by narzucili możliwie lekki proces rejestracji broni CP gdyż z tego co widać jest to nieuniknione. A i przy okazji zostanie wyeliminowany wszelki element przez których strzelectwo CP cierpi.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Panowie . Myśliwi to 300000 osób chyba?
Cp może z 1000- 3000 Sami nic nie zdziałamy . Zadna grupa sama nic nie zdziała. Wiatrówkowcy ze 100000 osób .
Panowie a wy znowu jak typowie polaczki widzicie same podziały . Czasem mądry człowiek to da sobie nawet nasrać na głowę żeby szczytny cel osiągnąć .
Polak to nawet niezdolny głowy uchylić ;-) Przez to robią z Narodem co chcą . Jak tak samo będą myśleć wszystkie grupy ( plemiona) to będzie z nami jak z indianami .
Myśliwi to sobie siebie tylko z bronią na polowaniu to na zdjęciach pooglądają już za 10 lat . Do lasu sobie pochodzą z patykami a odstrzał zwierzyny będą robiły za grubą kasę prywatne firmy .
Wszystkim pozostanie hobby typu facebok albo M - jak Mujość . Ewentualnie film o sułtanie albo inna niewolnica isaura . I takie pasje i sposób spędzania wolnego czasu będziemy mieć .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Marek »

Panie Marku Trzeba pochować wzajemne urazy i animozje . 
Jakie urazy ?
To często gęsto moi koledzy, nie bywał bym na takich imprezach w innym przypadku, jednak to pozwala mi ich posłuchać i obserwować, a ich władza często wywodzi się tyło z jednej ukierunkowanej przez ostatnie juz kilkadziesiąt lat strony, może przez to dostali po dupie. A klapy na oczach ma większe niż koń.
Dajcie im decydować o ustawie o broni to tylko oni będą ja mieć, zajefajny pomysł.
arczi72
Posty: 14
Rejestracja: pt 25.gru.2015 - 11:44
Lokalizacja: Płock
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: arczi72 »

Witam
Jestem ciekawy jak zostanie wyegzekwowanie zdanie CP dla tych którzy nie będą mogli lub chcieli wyrobić sobie pozwolenia ?
Jakoś nie wyobrażam sobie , że wszyscy posiadacze biegną na komendę i masowo zdają broń ,
wiele osób nawet nie będzie miało pojęcia o zmianach prawnych.
Co z kosztami CP, kto zwróci koszty zakupu ?

Pozdrawiam
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Nikt nie zwróci kasy . Jak się ludzie pozbendą ? Pojadą do Bytomia na targi staroci i w jeden dzień wszyskto komuś sprzedadzą w tym Bytomiu . Za pół kasy ale sprzedadzą . Ktoś kupi , kto to cholera wie ale posiadacze CP pozbędą sie tak zabawek . Nie ma obowiązku i nie masz uprawnień by kontrolować kto kupił . Zresztą dziś nikt mądry ci skanu dowodu nie zrobi . Ty sam też nie jesteś policja że komusz nakażesz się legitymować .
amigo
Stary bywalec
Posty: 571
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: amigo »

Po co od razu na targ do Bytomia, tylko koszty - jakby coś ciekawego za pół ceny to mogę poratować i to ostatecznie odkupić, nawet koszt wysyłki pokryję :lol:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: mar_kow »

amigo pisze: śr 21.mar.2018 - 15:56 Po co od razu na targ do Bytomia, tylko koszty - jakby coś ciekawego za pół ceny to mogę poratować i to ostatecznie odkupić, nawet koszt wysyłki pokryję :lol:
Ja tym bardziej że poszukuję dobrej długiej lufy. Po niższej cenie wezmę więcej... :ok:
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: DRIZZLERE17 »

arczi72 pisze: śr 21.mar.2018 - 14:24 Witam
Jestem ciekawy jak zostanie wyegzekwowanie zdanie CP dla tych którzy nie będą mogli lub chcieli wyrobić sobie pozwolenia ?
Jakoś nie wyobrażam sobie , że wszyscy posiadacze biegną na komendę i masowo zdają broń ,
wiele osób nawet nie będzie miało pojęcia o zmianach prawnych.
Co z kosztami CP, kto zwróci koszty zakupu ?

Pozdrawiam
Samo zagrożenie sankcja karna w tym wypadku do 8 lat pozbawienia wolności jest wystarczającym argumentem do oddania broni w ręce milicji, oczywiście dla tych praworządnych. Jak ta nowelizacja wejdzie w zycie, to w mediach będzie kampania, o tym ile to niebezpiecznej broni jest w rekach Polaków i że to unia od nas tego wymaga itd. jak nie oddasz dobrowolnie to życzliwy sąsiad cię podpier... Proste, co nie ?
ODPOWIEDZ