Grand Prix Cracovia - statystyki i formalnosci

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Bez sportowego / myśliwskiego pozwoleństwa ani rusz.
Zakład o butelkę tequili.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czw 08.maja.2008 - 11:02 przez Mincerz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Jeżdżę trochę po zawodach . Zawsze jest jakiś problem z prochem . Miał być , a nie ma . Mieli dowieźć , niedowieźli . Wszyscy ( w międzynarodowym gronie ) się do tego przyzwyczaili .
Większym problemem może być byle jaka organizacja zawodów . Tutaj widzę zagrożenie .
W Parmie , kiedy pytano mnie jak wyglądają sprawy z prochem , bronią , opowiadaliśmy o kłopotach .
I nigdy nie spotkałem się z brakiem zrozumienia .
Każdy kraj miał jakieś swoje "przeboje" .



pozdrawiam
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Wróćmy do tematu samych zawodów Grand Prix Cracovia, bo temat prochu dla strzelca sportowego i myśliwego załatwiony (zob. temat już startującej decentralnej dystrybucji..), a bardziej się obawiamy czy pierwsza tona szwajcara starczy na następne 10 dni do Grand Prix przy takim zapotrzebowaniu jakie się dzisiaj pokazało.. .
Listy zawodników powoli zamykamy, i tylko została jedna wolna oś na rzutki. Natomiast cieszmy się: mamy wielkie zainteresowanie zawodników z Polski i gości z zagranicy a w Niemczech właśnie dzisiaj ich delegat (a mój sąsiad, Armin) już trzeci rok z rzędu odmówił niegdyś tradycyjne lipcowe zawody międzynarodowe „Laender-Wettkampf” z powodu…. braku zainteresowania!. Na nasze Grand Prix zameldowało się prawie 50 zawodników z obywatelstwem polskim a niecała setka zagranicznych gości. Niestety na skutek nowych barier wizowych (Schengen to nie dla każdego wygoda) nie będzie zawodników ze wschodu, a jedynie kilka gości na widowni..
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

PROGRAM GRAND PRIX CRACOVIA (aktualizowany 17.05.2008r)

Udział czarnoprochowców z 10 krajów Europy w Międzynarodowych Mistrzostwach Grand Prix broni odprzodowej wg reguł MLAICu wpisanych do kalendarium PZSS i MLAIC. (ca. 150 zawodników, 450 osobostartów)

Strzelane będą następujące konkurencje z broni krótkiej, długiej i do rzutków

1. Miquelet Orig(FR50)
2. Miquelet Repl(FR50)
3. Maximilian OrigFR100
4. Maximilian ReplFR100
5. Pennsylvania(FR50)
6. Minie (MilPR100)
7. Lamarmora (PR50)
8. Whitworth (PR100)
9. Vetterli(PR50)
10. Tenegashima(MR50)
11. Hizadai (MR50)
12. KuchenreuterOrigPP25
13. KuchenreuterReplPP25
14. Colt (ORev25)
15. Mariette(RRev25)
16. Cominazzo Orig(FP25)
17. Cominazzo Repl(FP25)
18. Tanzutsu (MP25)
19. Manton (FShotgun)
20. Lorenzoni(P-SG)

Zawody drużynowe są wynikiem sumowania wyników 3 strzelców wytypowanych dzień wcześniej przez kapitana drużyny.

Środa, 21.5.2008
Dojazd delegacji, Możliwość zwiedzania Wieliczki, informacja na strzelnicy
Czwartek, 22.05.2008
8.00 do 17.00
Rejestracja i kontrola broni
8.30 do 17.00: możliwość treningu 15.00: Konferencja kapitanów
9.00 Możliwość wycieczki do Wieliczki lub zwiedzania Starówki
19.00: Spotkanie w Parku Bractwa Kurkowego

Piątek, 23.05.2008
8.30 do 17.00: Zawody ( 8.00-12.00 kontrola broni)
19:00: Złożenie kwiatów na płycie T. Kościuszki, przemarsz pod Wawel z salwą honorową, skoki spadochronowe z flagami krajów uczestniczących i ich wręczenie kapitanom drużyn. Ceremonia przyznawania medali
Po 20.00: wspólne ognisko
w „Polesiu”.
Sobota, 24.05.2008
8.30 do 17.00: Zawody ( 8.00-12.00 kontrola broni)
20:00: Bankiet Pożegnalny z przedstawicielami Krakowa i Ceremonią przyznawania medali

Niedziela, 25.5.08
9.00 – 13.00 Możliwość dodatkowego strzelania.
Dalsze oferty turystyczne dla naszych gości
15.00 Zakończenie zawodów na Pasterniku
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

HEGE pisze:Możliwość zwiedzania Starówki
To bedzie dosc trudne, bo najblizsza jest w Warszawie :>
dellos
Posty: 53
Rejestracja: wt 01.kwie.2008 - 23:25
Moja broń:

Post autor: dellos »

Z ciekawości, czy będą przygotowane jakieś tory na rewolwer na 25m dla osób chcących postrzelać ale nie w zawodach a dla samego strzelania ??
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Dobra wiadomość dla spóźnialskich: udało się otworzyć jeszcze rezerwowe osie na 25m i jedną na 50m. Tak ze możemy przyjmować jeszcze zgłoszenia. Tylko proszę pamiętać: musi być nieco czasu na kontrolę broni i programowanie. Radze wszystkim, którzy chcą się jeszcze zameldować na ostatnią chwilę przyjechać raniutko w dzień zawodów… a jak będzie ponadto miejsce, umożliwimy tez strzelania poza konkurencją tylko musimy jeszcze przekonać kilku sędziów do „godzin nadliczbowych”
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Byłoby pięknie gdyby zarówno wśród strzelców jak i na widowni pojawili się licznie koledzy w strojach historycznych. Zachęcamy do brania udziału w strojach historycznych zarówno na samych zawodach, na uroczystym otwarciu w piątek wieczorem jak i na bankiecie pożegnalnym w sobotę wieczór. Na bankiet pożegnalny zapraszamy nie tylko samych zawodników ale – o ile starczy miejsc - tez kolegów z widowni. Przy takiej okazji możemy poznać bliżej kolegów z kraju i z zagranicy!
dellos
Posty: 53
Rejestracja: wt 01.kwie.2008 - 23:25
Moja broń:

Post autor: dellos »

Mam problem, nigdzie nie ma mapki dojazdowej ani ulicy gdzie jest strzelnica i gdzie wszystko się w czwartek zaczyna i dzieje !! :(
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Wiadomosc z ostatniej chwili

Post autor: marekp »

Waldek przyslal mi taki list. Widac ma ograniczony dostep do Internetu:



Dobra wiadomość dla spóźnialskich: udało się otworzyć jeszcze rezerwowe osie na 25m i jedną na 50m. Tak ze możemy przyjmować jeszcze zgłoszenia. Tylko proszę pamiętać: musi być nieco czasu na kontrolę broni i programowanie. Tak ze radze wszystkim, którzy chcą się jeszcze zameldować na ostatnią chwilę przyjechać raniutko w dzień zawodów… a jak będzie ponadto miejsce, umożliwimy tez strzelania poza konkurencją tylko musimy jeszcze przekonać kilku sędziów do „godzin nadliczbowych”



Byłoby pięknie gdyby zarówno wśród strzelców jak i na widowni pojawili się licznie koledzy w strojach historycznych. Zachęcamy do brania udziału w strojach historycznych zarówno na samych zawodach, na uroczystym otwarciu w piątek wieczorem jak i na bankiecie pożegnalnym w sobotę wieczór. Na bankiet pożegnalny zapraszamy nie tylko samych zawodników ale – o ile starczy miejsc - tez kolegów z widowni. Przy takiej okazji możemy poznać bliżej kolegów z kraju i z zagranicy!

Pozdrawia Waldemar Gorzawski
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Tu jest mapa gdzie jest ta strzelnica. Przy samej trasie na Katowice.
http://mapa.targeo.pl/Krak%C3%B3w,Marge ... targeo-top

MarekP
ODPOWIEDZ