Cattleman

smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Cattleman

Post autor: smith »

coś co może zainteresuje posiadaczy Cattlemanów
https://www.perspektywaprawa.pl/colt-ca ... zxOCXagX8Y
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 309
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Cattleman

Post autor: Ursus_c35 »

Pozwolę sobie przytoczyć konkluzję tego artykułu rodem od aktywisty antycattlemanowego:

"VI. Podsumowanie
Przeglądając orzecznictwo dotyczące posiadania broni i amunicji nie znalazłem spraw, które jednoznacznie wskazywałby czy Colt Cattleman spełnia warunki określone w art. 11 pkt 10 UoBiA. Obecnie pomimo ogromnej popularności tego modelu broni organy ścigania nie podejmują działań, które miałby dążyć do rozstrzygnięcia tej problematyki, w drodze procesu karnego, pytanie jednak, czy nie zmieni się to w przyszłości? "

Co będzie za kiedyś gdy ktoś zakaże dla naszego "dobra" broni CP mnie nie interesuje a puki co Cattlemany mają się dobrze i nikt sie nie czepia ich legalności... Sam posiadam i bardzo sobie chwalę..
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Cattleman

Post autor: scraab »

Ursus_c35 pisze: ndz 24.mar.2024 - 16:04 Pozwolę sobie przytoczyć konkluzję tego artykułu rodem od aktywisty antycattlemanowego:

"VI. Podsumowanie
Przeglądając orzecznictwo dotyczące posiadania broni i amunicji nie znalazłem spraw, które jednoznacznie wskazywałby czy Colt Cattleman spełnia warunki określone w art. 11 pkt 10 UoBiA. Obecnie pomimo ogromnej popularności tego modelu broni organy ścigania nie podejmują działań, które miałby dążyć do rozstrzygnięcia tej problematyki, w drodze procesu karnego, pytanie jednak, czy nie zmieni się to w przyszłości? "

Co będzie za kiedyś gdy ktoś zakaże dla naszego "dobra" broni CP mnie nie interesuje a puki co Cattlemany mają się dobrze i nikt sie nie czepia ich legalności... Sam posiadam i bardzo sobie chwalę..
Zgadza sie.
Tymczasem okazalo sie ze nasz znajomy multiforumowy trol Słowikowski zaczął pelnic wątpliwie zaszczytną sluzbe antybroniowego lewackiego aktywiszcze- bez namyslu powielajac idiotyczne interpretacje nie majace nawet ugruntowania w przepisach.
Przypomnę tylko ze w aktualnie obowiazujacej ustawie jest wyraznie napisane ze bron ta ma:
Byc wyprodukowana przed okresloną datą
Lub być REPLIKĄ a nie wierną kopią takiej broni
ODWZOROWYWAĆ bron z epoki o ktorej wspominam wyżej
Być rozdzielnego ładowania.
Cattelman jak najbardziej spelnia wszystkie te przeslanki.
W przyszlosci tak jak mowisz kolego Ursusie mozemy umrzec, albo jednym rozporzadzeniem zostac zmuszeni do zdania zawartosci naszych szaf ujetych w czerwonej ksiazeczce.
Ale mamy dzis i dzis nie ma zadnych problemow.
:)

Lewactwo ma w zwyczaju do naciagania interpretacji i omijania istotnych niewygodnych kwesti i przepisow.
Autor podlinkowanego artykulu od kilku miesiecy pod roznymi lewymi profilami fake prawnika prowadzi krucjate andycattelmanową 😁
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 309
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Cattleman

Post autor: Ursus_c35 »

Może warto w kontrze przytoczyć poniższy link ...

"Aby broń okazała się repliką broni rozdzielnego ładowania sprzed 1885 roku, musi posiadać następujące cechy:

odwzorowywać wygląd zewnętrzny broni historycznej;
nie powinna posiadać rozwiązań konstrukcyjnych niespotykanych przed datą 1885 r.;
nie powinna posiadać elementów stylistycznie niezgodnych z realiami epoki;
zewnętrzny wygląd broni nie powinien być wykonany z materiałów nie znanych i nie używanych przed 1885 r.;
spełniać (odtwarzać) funkcje oryginału, tj. być bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji;

W konsekwencji o sklasyfikowaniu danego egzemplarza broni jako repliki nie powinno decydować zewnętrzne podobieństwo do konkretnego egzemplarza historycznego, a powyższe cechy przy braku stwierdzenia rozwiązań konstrukcyjny nie spotykanych przed 1885 r. Przy odwzorowaniu wyglądu zewnętrznego broni historycznej (repliki) nie ma znaczenia skala wykonanej repliki ani użycie współczesnych metod obróbki materiałów użytych do jej skonstruowania."

https://trybun.org.pl/2017/08/25/znacze ... kiem-1885/
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Cattleman

Post autor: scraab »

Pewnie że warto bo jest mimo uplywu lat wciaz obowiazujacy i wraz z aktualną ustawa calkowicie wyczepruje temat.
Przypomnę, że prawo UE dopuszcza nie tylko takie repliki ale tez nabojowe jako bezpozwoleniowe do 1900 roku takze moze byc jeszcze lepiej ☺️
Załączniki
Screenshot_20240324_173000_Chrome.jpg
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Cattleman

Post autor: smith »

Sprawa jest prosta i nie ma co szukać tu drugiego dna. Cattleman jest problematyczny jeśli wziąć dosłownie zapis UoBiA. Nie jestem przeciwnikiem tej broni, ja tylko umieściłem wpis prawnika. Choć do tej pory nikt nie robił z tego rewolweru problemu, nie wiadomo kiedy i gdzie coś się zadzieje.A lepiej mieć wszystko w porządku i bez wątpliwości jak wizytę "smutnych panów" zafunduje nam policyjny prowokator, kanalia uskuteczniająca bezinteresowne sqrwysyństwo czy inna "sześćdziesiona"...
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 309
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Cattleman

Post autor: Ursus_c35 »

No i właśnie o czytanie dosłowne tu chodzi… Widzisz miałem ostatnio taką dyskusję z prawnikiem i doszliśmy do wspólnego wniosku co też z prawem jest nie tak a mianowicie możliwy brak precyzji wynikający wprost z języka… Gdyby prawo było ujęte liczbami lub równaniami czy zwyczajnie formalizmem matematycznym lub czymś na wzór jego precyzji to nikt nie miał by wątpliwości a tym czasem np. definicja „repliki” zawsze będzie płynna i tak powinno pozostać. Jak wyglądała by idealna definicja restrykcyjnej ustawy w tej kwestii ?? Bardzo prosto. Bierzemy oryginał broni skanujemy go tworząc model CAD. Definiujemy taki wzorzec do pobrania dla producentów wraz z całą dokumentacją techniczną pozostawiając margines tolerancji w kilku setkach. I wówczas każdy producent nie korzystając z tego szablonu , oryginalnych calowych gwintów itp nie robi replik… Sam widzisz że to bezsensowna utopia i ustawodawca wcale nie miał tego na myśli stąd bezsensowne jest samozwańcze doprecyzowanie ustawy bo i tak nie wyznaczymy granicy kopii (a co dopiero replikii) za pomocą słów i co gorsza na oko ...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Cattleman

Post autor: Irek M »

Załącznik kolegi scrabb wyjaśnią wszystko więc chyba nie ma tu miejsca na różną interpretację tego samego. Rozumiem, że pistolet Tingla jako niedosłowna replika istniejącego bardzo podobnego jest również jak najbardziej zgodna z ustawą(?)
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 309
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Cattleman

Post autor: Ursus_c35 »

Moim skromnym zdaniem powinien podobnie jak History2 i 3 czyli repliki r&s-a i remingtona od FWB. Na części H2 wgle nie ma już sygnatury RSa a jedynie H2 zaś na H3 widnieje jedynie hege army match. Są one odpowiednio większe od oryginałów i mają zmiany konstrukcyjne. Jakoś nikomu do głowy by nie przyszło by te repliki poddawać wątpliwościom a przecież w konfrontacji z oryginałami z epoki są jedynie podobne w jakimś niemierzalnym stopniu, chociaż nazywają się zupełnie inaczej... I tu znowu wracamy do cudzych spostrzeżeń na oko... Dla jednych to jest 100procentowa kopia a dla osób trudniących się metrologią to będzie totalnie inna broń.. Gdyby jednak chodziło o metrologów to stopień tego "podobieństwa" musiał by być jasno zdefiniowany a nie jest...
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Cattleman

Post autor: scraab »

smith pisze: pn 25.mar.2024 - 10:43 Sprawa jest prosta i nie ma co szukać tu drugiego dna. Cattleman jest problematyczny jeśli wziąć dosłownie zapis UoBiA. Nie jestem przeciwnikiem tej broni, ja tylko umieściłem wpis prawnika. Choć do tej pory nikt nie robił z tego rewolweru problemu, nie wiadomo kiedy i gdzie coś się zadzieje.
Wlasnie ze tak NIE JEST! Kłania sie zdolnosc czytania ze zrozumieniem a nie wyszukiwanie wlasnie drugiego dna.


Tak wlasnie w kazdej dziedzinie, nie tylko w kwestii cp zachowuja sie lewackie aktywiszcza!
Udostepniajac ich absurdalne wysrywy stajesz sie ich czescią. Wiec nie czaruj Panie ze martwisz sie dobrem innych. Po prostu pies ogrodnika.
Dlaczego nie interesują ciebie publikacje od dawna znanego i kompetentnego mecenasa Turczyna ?
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Cattleman

Post autor: smith »

scraab pisze: wt 26.mar.2024 - 08:58
smith pisze: pn 25.mar.2024 - 10:43 Sprawa jest prosta i nie ma co szukać tu drugiego dna. Cattleman jest problematyczny jeśli wziąć dosłownie zapis UoBiA. Nie jestem przeciwnikiem tej broni, ja tylko umieściłem wpis prawnika. Choć do tej pory nikt nie robił z tego rewolweru problemu, nie wiadomo kiedy i gdzie coś się zadzieje.
Wlasnie ze tak NIE JEST! Kłania sie zdolnosc czytania ze zrozumieniem a nie wyszukiwanie wlasnie drugiego dna.


Tak wlasnie w kazdej dziedzinie, nie tylko w kwestii cp zachowuja sie lewackie aktywiszcza!
Udostepniajac ich absurdalne wysrywy stajesz sie ich czescią. Wiec nie czaruj Panie ze martwisz sie dobrem innych. Po prostu pies ogrodnika.
Dlaczego nie interesują ciebie publikacje od dawna znanego i kompetentnego mecenasa Turczyna ?
Już nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie.
Opinię Turczyna w tej materii też znam.
To nie absurdalny wysryw a opinia. Traktujesz ją jako wysryw bo nie po twojej mysli, ok, jestem w stanie to zrozumieć.
I nie martwie się nikim prócz siebie i z tego też powodu nigdy nie miałem broni wątpliwej prawnie. I wdupie mam w sądzie sie tłumaczyć, kupę pieniędzy na adwokata i opinie rzeczoznawców wydawać przez jakiś kawałek żelastwa za 2000 złotych. Przed 2011 na przykład nie kupiłem ani Remingtona ani Colta Army 1860 choć podobały mi się. Około 2009-2010 mogłem ładnego Remingtona za 800 złotych kupić a Gallagera Ermy za 1100 czy 1200. I poczekałem chwilę i w 2011 kupiłem.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 309
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Cattleman

Post autor: Ursus_c35 »

Jeszcze raz powtarzam że cattleman nie jest wątpliwy prawnie. Wątpliwe są interpretacje ustawy przy literalnym czytaniu czy to przez nas „forumowych specjalistów od wszystkiego” czy też zagalopywujących się młodych prawników chcących zabłysnąć bezmyślnie w „środowisku”. Wszelkie incydenty z konfiskatami do wyjaśnienia tyczą się każdej jednostki, która akurat jest na podorędziu… Będziesz dymił pijany na przystanku i miał w plecaku navy w 36stce to też Ci go skonfiskują do wyjaśnienia ale później zwrócą i tyczy się to też cattlemanów. Tyle w temacie…
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Cattleman

Post autor: scraab »

Ursus_c35 pisze: wt 26.mar.2024 - 16:12 Jeszcze raz powtarzam że cattleman nie jest wątpliwy prawnie. Wątpliwe są interpretacje ustawy przy literalnym czytaniu czy to przez nas „forumowych specjalistów od wszystkiego” czy też zagalopywujących się młodych prawników chcących zabłysnąć bezmyślnie w „środowisku”. Wszelkie incydenty z konfiskatami do wyjaśnienia tyczą się każdej jednostki, która akurat jest na podorędziu… Będziesz dymił pijany na przystanku i miał w plecaku navy w 36stce to też Ci go skonfiskują do wyjaśnienia ale później zwrócą i tyczy się to też cattlemanów. Tyle w temacie…
Dokladnie tak. Smith natomiast sam majac nalot zapewne doswiadczyl jakiejs konfiskaty i teraz probuje swoje fobie przelozyc na forum by go wszyscy zalowali albo co lepsze oddajcie po dobroci bo ja tez nie mam. 😂

@smith masz racje chlopie- to nie jest po mojej mysli, i nie podoba mi sie ale zarazem dlatego ze jest to idiotycznie stwierdzenie. Idac tym hoplofobicznym tokiem rozumowania i mylac pojecie repliki z kopią nie ma zadnej legalnej w kraju 😂
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Cattleman

Post autor: Magua »

Ja też jeszcze raz powtórzę: znam osobiście dwie osoby, które miały sprawy sądowe za Navy. Jedna za kaliber, druga za długość lufy.. I jedna z tych osób wyłapała wyrok w zawiasach.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 309
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Cattleman

Post autor: Ursus_c35 »

Naturalnie , ale nie na zasadzie kupił sobie replikę prototypu rewolweru przejściowego w czasie po 2011roku i doszli go po sklepie przyjechali i osadzili „we więźniu” tylko albo zrobił to przed zmianami w dostępie do broni albo też sprawa tyczyła się czegoś zupełnie innego a broń zarekwirowano przy okazji. Ja znam przypadek z zawiasami za remingtona ale właśnie sprzed 2011 roku …
ODPOWIEDZ