Czoki w CP - czym smarowac ?

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
TerryFox
Posty: 18
Rejestracja: ndz 03.mar.2024 - 11:58
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Remik 8"

Czoki w CP - czym smarowac ?

Post autor: TerryFox »

Czesc,

Moja dubletowka Dp ma wymienne czoki - taki fajny ficzer ;) Wykrecilem je z latwoscia bo sprzet niestrzelany, i chcialbym zeby tak bylo rowniez PO strzelaniu. I tu pojawia sie pytanie czym smarowac czoki zeby zapobiec zapieczeniu i ulatwic wykrecanie ? W internetach nie znalazlem zbyt wiele w tym temacie jesli chodzi o CP, jedynie pojedynczy wpis bodajze Marka na sasiednim forum ktory zalecal zwykla oliwke do broni, sugerujac ze wszelkie specjalistyczne smary beda reagowac z pozostalosciami CP utrudniajac wykrecenie czokow.

Opcji jest kilka, jak sugeruje Marek oliwka (mam oliwke do konserwacji broni w sprayu), smar miedzowy, smar molibdenowy, specjalny smar ceramiczny do czokow itd.. Ma ktos tu jakies doswiadczenia ?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 310
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Czoki w CP - czym smarowac ?

Post autor: Ursus_c35 »

Wszystko będzie ok a skoro posiadasz wiele opcji zrób testy i napisz czy jest jakaś różnica czy też nie warto przepłacać :)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Czoki w CP - czym smarowac ?

Post autor: Czarnowidz »

Jeżeli coś działa na gwincie kominka to i na gwincie czoka powinno dać radę. Warunki pracy takie same.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Czoki w CP - czym smarowac ?

Post autor: szczupi26 »

Smar miedziowy, nigdy nie mam problemu z odkręceniem czegokolwiek nim zasmarowanego. Nie wiem jak ma reagować z pozostałościami spalania cp skoro jest nałożony na gwint a pozostałości które pozostają na zewnątrz wystarczy zetrzeć szmatką czy papierem.
ODPOWIEDZ