Pierwsza dubeltowka

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
TerryFox
Posty: 18
Rejestracja: ndz 03.mar.2024 - 11:58
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Remik 8"

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: TerryFox »

Bida Panie ze sprzetami. Skan w polskich sklepach pokazuje pustki w kwestii tego typu "rekreacyjnych" strzeladel. Stanu w Kaliber.pl jeszcze nie znam bo dzisiaj maja chyba dzien "bez telefonow" :P
Z dubeltowek w Saguaro maja tylko "Plains shotgun" w rozmiarach 12 i 20, z nieznanymi czokami, plus Old Maple w przesadzonej cenie. Z Kodiakow jest wersja .58. i "kniejowka" 12/.58. Do tego "z listy do obejrzenia" na stanie jest Enfield 1858 i RollingBlock. Inne z interesujacych mnie modeli powinny byc dostepne.. pod koniec sierpnia.

Zna ktos adresy dobrze zaopatrzonych sklepow w Czechach ? Ze slaska daleko do nich nie mam.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: szczupi26 »

Sklepów za południową granicą nie znam ale sytuację na polskim podwórku przerabiałem osobiście czekając dobre pół roku na pojawienie się strzelby.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: scraab »

No cóż. Kilku moich znajomych i ja nie dawno wyprzatnelismy ostatnie sztuki ciekawszych bezczokowych egzemplarzy. Teraz dojadą zapewne z cenami 5k+...
TerryFox
Posty: 18
Rejestracja: ndz 03.mar.2024 - 11:58
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Remik 8"

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: TerryFox »

Dokladnie wysprzataliscie ;) Pytalem nawet w Niemieckim Hege, tu terminy jeszcze ciekawsze - na Kodiaka .72 lub "Sluga" czas oczekiwania to "do 12 miesiecy". A cena raczej pojdzie w gore, jeszcze nie wiadomo jak bardzo. CP robi sie dosyc prestizowym hobby przy "czechu" za 400 zeta, i prostej dubeltowce za 5k+. A jeszcze pare lat temu za kilo VLC placilem 80 PLN, ehh.

Edyta:
W czelusciach internetu udalo mi sie znalezc po jednej, ostatniej sztuce:
1. Dubeltowka DP z wymiennymi czokami, ale niestety z brunirowana lufa co mi osobiscie srednio pasuje estetycznie, na zywo nie widzialem ale na zdjeciach ta brunira wyglada jak po prostu rdza. W sensie to na pewno powloka a nie "zardzewiala lufa", ale kolor bardzo jednoznaczny.
2. Kodiak .72 z celownikiem Ghost

Dubeltowka Slug niedostepna nigdzie, ani jako nowka ani uzywka
Na obie sztuki czeka kolejka wiec czasu na decyzje mam max do soboty. A potem czekanie od 6 do 12 miesiecy i cena "premium".

I tak pozakonkursowo:
Czoki dubeltowek DP sa "niestandardowe" - pisal juz o tym kolega pare postow wyzej, i potwierdzil to DP. Czyli do dubeltowek DP pasuja tylko czoki DP, sa dostepne na stronie DP we wszystkich rozmiarach (w tym CYL, wiec mozna skonfigurowac lufy pod sluga), cena jakies 30-35 Eur za sztuke.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: scraab »

Widzisz są to dobre sprzęty. Ja swojej nie zaluje. Ladnie wyglada na scianie a strzela jeszcze lepiej. W zasadzie zre kazdy proch dymny od najtanszego po jankeski. I to jej duza zaleta.
TerryFox
Posty: 18
Rejestracja: ndz 03.mar.2024 - 11:58
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Remik 8"

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: TerryFox »

No ! Przejechalem polowe kraju zeby obejrzec i zakupic, pierwsze wrazenia pozytywne. Pelna weryfikacja dopiero na strzelnicy.

Obrazek

Musze ogarnac jakis.. "hardware" do czyszczenia, Remikowe wyciory slabo sie tu sprawdza :P
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: scraab »

Kup łuszczaka do strzelb 12ga. Kupuj sprzety do scalonych bo sa tansze. To jest slug tak?
TerryFox
Posty: 18
Rejestracja: ndz 03.mar.2024 - 11:58
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Remik 8"

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: TerryFox »

To wersja z wymiennymi czokami, czyli "moze byc slug", ale jeszcze nie jest. W komplecie dostalem kilka czokow, najszerszy ma 4 naciecia, czyli "Improved cylinder" - podobno tez mozna strzelac slugami ale no.. troche sie waham. Z jakies 2 tyg pojdzie zamowienie do DP z miedzy innymi czokami CYL.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: scraab »

Nie można. Czok sie zniszczy. Wykrecisz czoka, to chyba bedzie problem z gwintem. Moj slug radzi sobie doskonale a mossberg jeszcze lepiej i bez czokow. Jak kto woli.
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: smith »

scraab pisze: wt 12.mar.2024 - 22:31 Nie można. Czok sie zniszczy. Wykrecisz czoka, to chyba bedzie problem z gwintem. Moj slug radzi sobie doskonale a mossberg jeszcze lepiej i bez czokow. Jak kto woli.
Mossberg,powiadasz...
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: Larkana »

Smith - tym razem Scraab nie napisał nic kontrowersyjnego czy szkodliwego - Improved cylinder ma zwężenie więc przy strzelaniu slugiem/breneką może dojść do uszkodzenia lufy a strzelając bez gwint od czoka będzie się brudził.
Wiem, że nie chodzi Ci o "to" ale o to, że masz wątpliwości czy Scraab ma czerwoną książeczkę - nie mniej jeśli ma to przecież nie wstawi skana na forum aby to udowodnić, a jak nie ma to w regulaminie forum chyba nic nie było o tym, że nie można fantazjować.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: scraab »

smith pisze: śr 13.mar.2024 - 07:37
scraab pisze: wt 12.mar.2024 - 22:31 Nie można. Czok sie zniszczy. Wykrecisz czoka, to chyba bedzie problem z gwintem. Moj slug radzi sobie doskonale a mossberg jeszcze lepiej i bez czokow. Jak kto woli.
Mossberg,powiadasz...
Messenger_creation_40ee1ad2-970a-4e0b-928b-e87be5083f6f.jpeg
Messenger_creation_1e95938d-6fbf-4990-b59d-8c9b4648e4a5.jpeg
Dokladnie taki model...
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: Ursus_c35 »

scraab pisze: śr 13.mar.2024 - 09:47 Dokladnie taki model...
Kolego Scraab rozwaliłeś system z tym derringerem na książeczce :D :D :D Żywię chociaż nadzieję że przekonasz tym Jury mimo że takowe może uznać że ten maverick to taki mossberg dla ubogich i wygląda na to że już się go pozbyłeś .... Ciekawe co jeszcze Pan Łukasz będzie kazał Ci dokumentować... Może teraz tego sluga będziesz musiał okazać na tle np Pani w negliżu ?? Potem będzie test płci itp... Koledzy ... Skończmy z tymi głupotami a adminów proszę o wykasowanie durnowatych postów pozostawiając tylko treści zgodne z tematami.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: scraab »

Najstarsi górale nie wiedzą co sie zradza w glowie szacownego jurora :)
Oczywiscie tej zabawki od niedawna na stanie nie mam bo w kolekcji " panstwowych " zabawek szafa nie jest zbyt pojemna.
Derrki polecam, są wysmienite i mozna nosic w gaciach jak ktos nie ma tam co nosic 😂
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pierwsza dubeltowka

Post autor: Ursus_c35 »

scraab pisze: śr 13.mar.2024 - 11:10 Najstarsi górale nie wiedzą co sie zradza w glowie szacownego jurora :)
Oczywiscie tej zabawki od niedawna na stanie nie mam bo w kolekcji " panstwowych " zabawek szafa nie jest zbyt pojemna.
Derrki polecam, są wysmienite i mozna nosic w gaciach jak ktos nie ma tam co nosic 😂
Ja tylko reprezentując resztę społeczności forum zwracam się do Kolegi z serdeczną prośbą o niepublikowania ewentualnych fotografii z zawartości własnej bielizny gdyby trzeba było znowu kogoś do czegoś przekonywać… :D. Derringery Unicorny są słodkie to fakt :)
ODPOWIEDZ