Derringer Rider - Poprawki producenta

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

W 18xx roku jak ktoś dostał w łeb z takiej brudnej kulki to pewnie dostawał zakażenia i zdychał sobie powolutku z indekcji a nie od strzału.
Z ciekawości warto by na chrono sprawdzić ile energi z tego wyjdzie. Obstawiam, że do 10J będzie miało
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Magua »

Myślisz, że każde skaleczenie w XIX wieku kończyło sie śmiercią? To zabawka dla dzieci, nikt tego do kasyna nie zabierał. Do tego były derringery w poważniejszych kalibrach i zasilane prochem, nie kapiszonem.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: scraab »

Magua pisze: pt 01.mar.2024 - 20:32 Myślisz, że każde skaleczenie w XIX wieku kończyło sie śmiercią? To zabawka dla dzieci, nikt tego do kasyna nie zabierał. Do tego były derringery w poważniejszych kalibrach i zasilane prochem, nie kapiszonem.
Dokladnie.

A ciekaw jestem czy dalo by sie go ppdsypac prochem? Guardiana da sie i wali mocniej
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Wg tego co pisze w instrukcji może grozić rozerwaniem lufy. Jeden gościu na yt dawał parę ziarenek ale czy to ma sens? Lepie użyć najmocniejszych kapiszonów. Z tego maleństwa nie da się wycisnąć niewiadomo czego ze względu na wiatrówkowy kaliber. Dobre tak postrzelać do puszek i tyle z odległości max. 5m
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: scraab »

Pare ziarenek da o wiele wiecej niz mocniejszy kaps.
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Kolejne szlify pomogły w osiągnięciu upragnionego 10. Po wszystkim oksyda na szczerbinkę i temat można zamknąć.
Morał z tego taki by nie bać się pilnika i po wszystkim zabezpieczyć oksydą na zimno.
kolt86
Posty: 57
Rejestracja: wt 19.lip.2022 - 23:52
Moja broń: Remingtony i Colty

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: kolt86 »

Czołem, myślę że pomysł z podsypaniem paru grein CP dobrej mini komory i zatkanie jej kulką mógłby zacznie zwiększyć energię i celność tego malucha, pod warunkiem oczywiście że tak kulka dobrze wcina się w gwint lufy, a nie jest podkalibrowa? Rozerwać tego nie powinno bo taka kuleczka ma małą masę i stawia mały opór, komora dodatkowo jeszcze wysuwana w szkielet broni, więc co najwyżej może kurek cofnąć po strzale do tyłu na pierwszą pozycję. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ