Derringer Rider - Poprawki producenta

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem od niedawna posiadaczem pistoletu Derringer Rider i mam z nim poważny problem jeśli chodzi o celność. Zauważyłem, że jak celuję do tarczy z metra to strzela wyżej o 3cm. Na dystansie 3m to już praktycznie 10cm więc sporo. Wpadłem na pomysł by zeszlifować szczerbinkę gdyż na zdjęciu widać różnicę w wysokości szczerbinki i muszki. Proszę o potwierdzenie czy to dobry pomysł.
Obrazek
Obrazek

Druga sprawa jak głęboko wciskać kulkę do "podajnika". Zauważyłem, że kulki z Saguaro Arms są bardzo ciasne mają ok 4.4mm średnicy więc lekko je wcisnę palcem i strzelają nieźle.
Śruty Gamo 4.5mm o średnicy rzeczywistej 4.35mm są luźne i nawet jak je wcisnę do końca to ledwo strzelają na metr. Zauważyłem, że jak dodałem kroplę oleju na śrut to kulka poleciała całkiem nieźle.
Śrut Diabolo leci nieźle tylko lepiej dociskać go do końca czy tylko ledwo wsadzić by się zakrył ?

Trzecia ostatnia sprawa, czy da się ten pistolet pokryć oksydą na zimno by efekt był trwały ? Widziałem, że jest mnóstwo preparatów tylko jak długo utrzyma się efekt ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Irek M »

Pamiętaj, że jeśli raz coś zeszlifujesz to potem już nie odszlifujesz :-) Na początku podwyższył bym muszkę przez doklejenie czegokolwiek. Jeśli da to pożądany efekt to wiesz ile zeszlifować - w ostateczności.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Wycior »

Witaj Kolego!
Axelf pisze: wt 27.lut.2024 - 08:03 [...] Trzecia ostatnia sprawa, czy da się ten pistolet pokryć oksydą na zimno by efekt był trwały ? [...]
Nie ma oksydy na zimno która byłaby wystarczająco trwała w miejscach mających kontakt z ludzką skórą. W szczególności dotyczy to elementów rękojeści i języka spustowego z ewentualnym kabłąkiem ale także innych obiektów, np. kurka.
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Dziękuję za odpowiedzi🙂
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Dziękuję za odpowiedzi🙂
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Zeszlifowanie pomogło obniżyć celność :ok:
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Larkana »

W sensie punkt skupienia czy rzeczywiście celność?
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Teraz jest tak, że jak szczerbinka jest na równi z muszką to trafiam w środek. Wcześniej było 3cm nad środkiem. Więc mając tarczę człowieka to żeby trafić w klatkę z 5m to celowało się w kule😉 Na razie testowałem z metra i jest ok
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Po oddaniu dziś kulkunastu strzałów z odległości 5 i 10m mogę powiedzieć, że ten pistolet jest kiepski. Raz trafi w cel, raz trafi 10cm nad celem, raz trafi w prawo o 5cm. Nie rozumiem co jest nie tak. Śrut leci bardzo ponad, kulki zależnie od średnicy. Jednym słowem padaka. Liczyłem, że to lepszy sprzęt jest a tu wyszło jak zwykle.
Będzie trzeba pomyśleć nad czymś poważniejszym
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: amigo »

Bo to nie jest poważna broń , tylko argument do rozwiązywania sporów karcianych w kasynie :lol:
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: scraab »

Axelf pisze: śr 28.lut.2024 - 20:11 Po oddaniu dziś kulkunastu strzałów z odległości 5 i 10m mogę powiedzieć, że ten pistolet jest kiepski. Raz trafi w cel, raz trafi 10cm nad celem, raz trafi w prawo o 5cm. Nie rozumiem co jest nie tak. Śrut leci bardzo ponad, kulki zależnie od średnicy. Jednym słowem padaka. Liczyłem, że to lepszy sprzęt jest a tu wyszło jak zwykle.
Będzie trzeba pomyśleć nad czymś poważniejszym
Niestety to nigdy nie bylo powazniejsze od repliki co2 na kulki.
Kup sobiebderringera unicorna to bedzie powaznie ☺️
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Posiadam kilka wiatrówek sprężynowych, co2, pca ale jakoś ten maluch mnie zauroczył siłą strzału. Moc z 3 metrów potrafi przewrócić stalowy kulochwyt 14x14 podvwarunkiem, że w niego trafimy a to różnie bywa. Można oddać 10 strzałów celując w ten sam sposób z podpórki i każdyblexi w inną stronę świata. Nawet śrut diabolo stożek lata jak chce.
Zatem jest to dobry sprzęt by oswoić się z hukiem, dymem i ogniem z lufy ale następny prawdziwy pistolet co mi chodzibpo głowie to albo Derringer .45 albo jakiś rewolwer. Nie wiem na co się zdecydować pod kątem większej siły. Te Derringery są solidnie wykonane a rewolwery niektóre wyglądają jakby się miały rozlecieć podczas nabijania pobojczykiem.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: scraab »

Mozesz kupicbrewolwer od Pana Wieslawa Cichego- ok 4 tys za replike Rogera & Spencer ale solidna sztuka.
Celnoac tego ridera wynika pewnie z gladkiej lufy. Derringery gg maja gwinty i sa mocne
Axelf
Posty: 11
Rejestracja: wt 27.lut.2024 - 06:40
Moja broń: Derringer Rider

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Axelf »

Zeszlifowałem jeszcze trochę i tak to wygląda z 5m celując w środek.
Obrazek

Zauważyłem, że po każdym strzale wyciorem warto przepucować lufę i koniecznie kominek! Na brudnym kominku kulka nie ma tyle mocy i blokuje się w lufie. Ba brudnej lufie wali na boki.
Jeśli chcemy walnąć pełną mocą to nie wciskać kuli tylko minimalnie ją wcisnąć do nazwijmy to roboczo magazynka🙂
Jakby zebrać jeszcze z 0.5mm to by było jeszcze lepiej ale to wystarczy to zabawy. W puszkę da się trafić bez trudu. Butelkę pełną również powala.
Tylko klucz tego pistoleciku to czystość.
Jest to może zabawka ale jak ktoś lubi grzmocić z wiatrówki to i z tego cuda ma zabawę.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Derringer Rider - Poprawki producenta

Post autor: Magua »

Bo to nie jest poważna broń , tylko argument do rozwiązywania sporów karcianych w kasynie
Chyba żeby podkur...ć przeciwnika.
ODPOWIEDZ