Prośba o pomoc

Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

Witam serdecznie forumowiczów ;) poszukuję dobrej duszy, która byłaby mi w stanie pomóc. Mianowicie poszukuję kogoś, kto byłby w stanie zrobić mi zakupy ;) najlepiej z Warszawy, lub bliskich okolic. Na codzień mieszkam za granicą i przy okazji ostatniego pobytu w Polsce zakupiłem sobie 2 sztuki broni, ale nie zdążyłem jeszcze wyrobić EKB. W weekend ląduję w Wawie i miałem nadzieję przetestować swoje nabytki ;) No i tak się składa, że sklep stef-mar.pl za tydzień przyjeżdża do Warszawy z zamówieniami i chciałem zakupić u nich 2kg prochu Vesuvit. Miałem nadzieję, że będą chcieli okazania EKB przy odbiorze. W takiej sytuacji zdążyłbym sobie wyrobić. Ale niestety chcą skan karty już przy składaniu zamówień. Jeśli nie znajdę nikogo, to czeka mnie wycieczka do Czech i zakup Vesuvitu za nieco wyższą cenę, niż bym miał pod nosem. Także jeżeli byłaby jakaś dobra dusza, która mogłaby zrobić ten zakup i po prostu odsprzedać mi potem ten proch, to byłbym wdzięczny. Ze swojej strony mogę w ramach wdzięczności przywieźć coś z Islandii ;)
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Prośba o pomoc

Post autor: scraab »

Bierz szwajcara- nie pozalujesz
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

Nie wątpię, że jest wart swojej ceny ale jak na początek dla mnie to jest jednak zaporowa - 290zł za Vesuvit kontra ok 600zł za szwajcara. Na pewno jeszcze go kupię, ale to raczej w momencie jak już się trochę z bronią obeznam i bardziej się skupię na strzelaniu tarczowym ;) nie chcę marnować na początku dużo większej kasy na proch, który ma duży potencjał, ale który to się zmarnuje na szkolenie się z poprawnej obsługi. A Vesuvit (jeśli udałoby mi się kupić) i tak planuję przesiać, żeby mieć jednolitą granulację
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Irek M »

A gdzie masz Vesuvit za 290zł/kg ???
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

W pierwszym poście napisałem - sklep stef-mar.pl
https://stef-mar.pl/czarnoprochowce/104 ... e-1kg.html
Widzę, że w końcu uzupełnili informacje, bo wcześniej było wszystko bardzo lakonicznie opisane. Tylko informacja, że jest do wyboru granulacja 0, lub 1. Dopiero po moim mailu z zapytaniem o jakieś szczegóły, chociaż podanie granulacji w milimetrach, czy coś. To chociaż wpisali teraz który jest do pistoletów, a który do karabinów
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

Więc zakupy sobie chyba jednak odpuszczę, bo akurat mam jeszcze chyba z 0,5kg Złotego Stoku 2F. Jak do nich dzwoniłem zapytać o granulację i ogólnie więcej informacji (bo na maila nie odpisywali) to mówili, że mają dostępny pistoletowy. A wychodzi na to, że jednak tylko karabinowy.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Prośba o pomoc

Post autor: scraab »

Ostatnie oferty to bylo 340zl za kg czeska typu zsyp, w Polsce nawet 400zl wolali wiec dla mnie rzecz nieoplacalna. Jak trafisz ponizej 300 to na nauke zupepnie ok.
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

No właśnie dlatego założyłem ten temat, bo chciałem kupić od nich (od stef-mar w sensie). Dobra cena, no i akurat będą w Wawie w momencie jak będę w Polsce, więc mógłbym sobie ten proch odebrać całkiem blisko domu. Dodatkowo wygląda na to, że oni sprzedają Vesuvit LC1 i LC2, bo mają wyszczególnioną granulację pistoletową i karabinową (albo skupują LC i sami przesiewają). Więc moim zdaniem bardzo opłacalne. No ale niestety na ten moment mają tylko grubszą granulację, a to nie to, czego potrzebuję.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Prośba o pomoc

Post autor: scraab »

LC1 i LC2 juz rok temu kosztowaly w CZ ponad 400zl. Sa drozsze. LC to taki odpad wiec tanszy ale nie ma w nim powtarzalnosci chyba ze przesiany.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Larkana »

W parabellum Vesuvit LC ostatnio jak był dostępny kosztował 370zł przy zakupie <16 opakowań i 330 przy zakupie >=16. Gdyby w strefa-mar mieli proch po 290 - no to było by warto.
Nie wiedziałem, że Vesuvit dzieli się na karabinowy i pistoletowy (w kwestii gradacji) - widzę, że jest to u nich w sklepie napisane, ale te opakowania co mają na zdjęciach wyglądają jak jakieś przedwieczne.
Obecnie prochy Vesuvit dzielą się na LC i LC2. LC oficjalnie o gradacji 0,5-0,8 a LC2 0,50-0,71.
Gdy ktoś pisze o Vesuvicie to najpewniej ma na myśli LC bo tej jest "szerzej dostępny".
Z Vesuvitu LC ludzie strzelają w pistoletach, rewolwerach, sharpsach i strzelbach CP.

Nie przejmuj się tym co pisze Scraab w kwestii nazywaniu Vesuvitu "zsypem", "odpadem" - strzela, daje frajdę i można z niego strzelać celnie.
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

No według noty katalogowej z Explosia.cz to jest jeszcze Vesuvit LC1 - 0,2mm-0,5mm. Więc tak jak mówię - podejrzewam, że albo sami przesiewają zwykły LC i go katalogują po gradacji, albo sprzedają LC1 (pistoletowy) i LC2 (karabinowy).
Tak, tak, wiem, że najczęściej ludzie piszą o zwykłym LC :P może i w kwestii praktyki nowicjusz jestem, ale research zrobiłem nienajgorszy przed zakupem broni, także teorię już dobrze ogarniam ;) także takich podstaw mi tłumaczyć nie trzeba ;) i absolutnie nie przejmuję się takimi opiniami ;) domyślam się że osoba, która strzela od lat i używa tylko i wyłącznie koszernego szwajcara, może się Vesuvitem „brzydzić” ;P natomiast ja uważam, że dla kogoś początkującego może być najlepszym wyborem. Kosztuje mniej niż Złoty Stok, generuje większe średnie prędkości pocisku, a jak się trochę pracy włoży i przesieje, to już w ogóle bajka ;)
Zapewne jak ktoś się skupia na strzelaniu tarczowym i weźmie sobie zwykły LC, nieprzesiany, to może się zrazić. Ale raczej gdyby był tak ujowy, to raczej by nie był tak popularny ;) a jak się rozglądałem za kupnem używanej broni, to niemalże co drugi zestaw z ogłoszenia zawierał Vesuvit ;)
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

Larkana pisze: pt 23.lut.2024 - 15:26 ale te opakowania co mają na zdjęciach wyglądają jak jakieś przedwieczne.
A tak, to przykuło też moją uwagę :D chociaż podejrzewam, że to zdjęcie to tylko poglądowe, nie sądzę, żeby w takich opakowaniach sprzedawali faktycznie :P chyba, że sami drukują etykiety. Zapewne skupują w hurcie w jakimś zbiorczym pojemniku i sami dzielą w standardowe kilogramowe opakowania
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Larkana »

Raczej to jak piszesz "zdjęcia podglądowe" opakowań z zamierzchłych czasów. Chwilę szukałem Vesuvitu LC1 i w Polsce go nie znalazłem. mar_kow z forum parę miesięcy temu pisał, że ma LC1 i LC2 i to jedyne odwołanie do LC1 na pierwszej stronie wyszukań google w Polsce. Patrząc na gradacje LC2 który jest "karabinowy" i tak jest drobniejszy od zwykłego LC a zwykły LC jest drobniejszy od Złotego Stoku 2F który masz.
Wydaje mi się, że trzeba strzelać na prawdę dobrze aby zobaczyć na tarczy różnice w prochu(piszę o 25m). Jestem średnim strzelcem - niewychodzenie w serii 6/10 strzałów z czarnego mnie cieszy - i generalnie skupienie mam takie samo na 9mm S&B, najtańszej elaborce 9mm, i remingtonie strzelając Vesuvitem.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Irek M »

Chemik18 mam Vesuvit A1 czyli o grubszej granulacji niż VLC. Gdybyś kupił ten " karabinowy" to zamieniłbym się na VLC.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Prośba o pomoc

Post autor: scraab »

Sami Czesci pisza ze LC to zsyp- odpad produkcyjny po lepszych prochach jakimi sa LC1 i LC2. Owszem jak kosztowal 100zl to strzelalem z niego i nawet trafialem. Ale pozniej doswiadczylem szwajcarskiej precyzji i stalem sie snobem 😂
ODPOWIEDZ