Prośba o pomoc

Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Larkana »

To muszą ci Czesi mieć strasznie gówniane procesy produkcyjne, że odpadów generują więcej niż głównych produktów ;)
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Magua »

Owszem jak kosztowal 100zl to strzelalem z niego i nawet trafialem.
I on nie jest wiecej wart.
No, moze po inflacji ze 120 zł.
Awatar użytkownika
f@za
Posty: 33
Rejestracja: czw 24.sie.2023 - 18:56
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Moja broń: wiatrem pędzone

Re: Prośba o pomoc

Post autor: f@za »

A jako świerzynka w strzelaniu CP też uważam że "na początek" nie ma sensu wydawać kasy na drogi proch. Potwierdzę to co napisał Chemik18, najpierw zaznajomić się z samym "procesem" strzelania, później można iść level wyżej. Mam jakiegoś Vesulwita, ładuję do bębna i się cieszę ze styrzelania, a właściwie dymienia. Tylko na kapiszony wolę wydać kilka złotych więcej, na te kilka/naście/dzisiąt bębenków nie było niewypałów. Śmiali sie ostatnio ze mnie na strzelnicy jak bębenek wywaliłem "z biodra", byłem chyba szybszy niż Clint Eastwood. A że "francuz" z 15m dostał tylko 3 razy, to pikuś. Liczy sie dobra zabawa :brawo: . Będę może kiedyś aspirował żeby zostać rewolwerowcem roku, dokupię sprzęta za 10kpln, prochu za (nie znam się) może 1000pln/kg... Ale to może kiedyś, a właściwie to nigdy i nie prawda :kastro:. Do czego zmierzam? Nie odbierajcie nadziei z fajnej zabawy początkującym. Sam jestem na tym etapie, i świetnie się bawię :?:
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

scraab pisze: pt 23.lut.2024 - 22:17 Sami Czesci pisza ze LC to zsyp- odpad produkcyjny(...)jak kosztowal 100zl to strzelalem z niego i nawet trafialem.
Magua pisze: pt 23.lut.2024 - 23:31 I on nie jest wiecej wart.
No, moze po inflacji ze 120 zł.
Nie no, fajnie, chłopaki, fajnie. Ale nikt nie pytał :P

scraab pisze: pt 23.lut.2024 - 22:17 pozniej doswiadczylem szwajcarskiej precyzji i stalem sie snobem 😂
I tu się zgodzę - snobizm to bardzo celna (hehe, no raczej, przecież strzelasz TYLKO ZE SZWAJCARA, mordo, to jak ma nie być celnie, nie? :?: ) autodiagnoza w tym przypadku.

Strasznie mnie irytuje, że nieważne jakie hobby sobie wybierzesz - w każdej „branży” znajdzie się kilku takich, co to pod postami świeżaków nowicjuszy muszą, no po prostu muszą się wtrącić, że chyba masz nie po kolei w głowie jak chcesz kupić sprzęt ze średniej półki. I jak Cię nie stać na najdroższy sprzęt, to weź w ogóle odpuść i się nie zabieraj za to, bo w ogóle nie warto.

@scraab, @Magua - nie wiem, czy zauważyliście, ale wątek który założyłem nie dotyczył waszych opinii na temat Vesuvitu. Nie mieliście absolutnie NIC w temacie, nie macie jak mi pomóc, ale musieliście się pochwalić, że Wy to tylko szwajcara używacie, a wszystko inne to badziew :P
Naprawdę, jeśli będę potrzebował konsultacji w kwestii wyboru prochu, to założę stosowny wątek. Albo, co bardziej prawdopodobne, przejrzę forum w poszukiwaniu już istniejących w tym temacie ;)
Ale dziękuję, że się przedstawiliście, przynajmniej już znam chociaż dwóch fanatyków/wyznawców szwajcara :P
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Prośba o pomoc

Post autor: scraab »

Musisz jednak dojrzec do udzielania sie na forum dyskusyjnym. Zacznij od wyciagniecia kijka z tylu :)
Nieltore snoby, a raczej wiekszosc ich tutaj ma tez duzą i ciekawą wiedze ale chyba wolisz porady swieżakow.
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Mark »

Strzelałem z karabinu z Vesuvitu i ze szwajcara. Na dystansie 50 m nie zauważyłem różnicy w celności broni - w obu przypadkach celność była idealna. Może na większym dystansie różnice są widoczne.
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

Kijem w tyłku bym tego nie nazwał, po prostu nie lubię takiej postawy, która tak naprawdę skutecznie potrafi zniechęcić świeżaków ;) i absolutnie nie neguję tego, że stali bywalcy mają dużą wiedzę. Ale dajcie ludziom próbować, popełniać błędy, uczyć się nią nich 😃
Tak jak pisałem, mam świadomość, że szwajcar jest och i ach 😛 ale to nie zakup na mój etap, także bym prosił o zachowanie swoich przemyśleń na temat jakości prochu dla siebie. Bo po prostu robi się nam offtop. A co do tematu:
Mam mały update 😃 otóż dzwonił do mnie Pan z firmy Stef-Mar z pytaniem o moje zamówienie ;) okazuje się że obecnie mają problem ze stroną internetową i pocztą, stąd nie odpisują. Pogadaliśmy sobie chwilę i się dowiedziałem, że EKB mogę przedstawić przy odbiorze, nie ma z tym problemu ;) mówił, że ten ich proch karabinowy jest bardzo drobny i ludzie sobie chwalą że do pistoletów jest dobry nawet. Tak się zastanawiam, czy to na pewno nie jest LC2 w takim razie 🤨 no, generalnie wychodzi na to, że jednak sam odbiorę, sprawdzę i na pewno dam znać co i jak, na wypadek gdyby ktos też chciał ten sklep sprawdzić ;)
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

Mark pisze: sob 24.lut.2024 - 10:46 Strzelałem z karabinu z Vesuvitu i ze szwajcara. Na dystansie 50 m nie zauważyłem różnicy w celności broni - w obu przypadkach celność była idealna. Może na większym dystansie różnice są widoczne.
Ja z kolei słyszałem, że trafiają się różne partie Vesuvitu. Czasami potrafi być kiepski, a czasami jest ok. Także może nasze snoby trafiły na kiepską partię i teraz wszystkim próbują ten proch obrzydzić 😛 albo mają płacone od każdego kilograma kupionego szwajcara 😜
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Larkana »

Kiedyś na strzelnicy jeden kolega mówił, że starszy Vesuvit bardziej śmierdział niż mój "nowy" z 2022. Teoretycznie mam kilka partii Vesuvitu LC z różnych lat. Kiedyś jak się chrono dorobię to potestuje.
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

No ja też mam taki śmiały plan, żeby kiedyś się dorobić chronografu i zrobić testy dostępnych prochów ;) za małolata bawiłem się niemało pirotechniką i różne rodzaje prochu się robiło :D no i chętnie bym spróbował produkcji swojego czarnego prochu (oczywiście nie zamierzam tego robić w Polsce, wiem, że to nielegalne ;) ) i potem porównał prędkości z kupnymi ;) jest na YouTube ciekawy kanał w tym temacie - Everything Black Powder, gdzie koleś postawił sobie za cel zrobić proch dorównujący jakością szwajcarowi :D i o ile udało mu się osiągnąć porównywalne prędkości, to już z czystością po strzelaniu jest gorzej :D dodatkowo robi proch na węglu z różnych rzeczy i sprawdza efekty :D
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Prośba o pomoc

Post autor: scraab »

Wiesz, tez bylem nowy. Na forum nie wlazlem, nie wiedzialem ze takowe bylo wtedy juz. Gdybym poczytal moze bym zaoszczedzil pare kg olowiu :)
Apropos vesuvitu LC to tak, rozne lata, partie i roznie z nim jest. Aktualny najdrozszy chyba zarazem jest tez slaby z tego co wiem od broniarzy.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Larkana »

Chodzi Ci o to, że te parę lat temu za cenę 1kg Szwajcara mozna było kupić 2kg Czecha i 6kg ołowiu? I kupujac Szwajcara oszczedził byś te kilka kilo kulek?

Nie kojarzę aby ktoś tak pisał a Ty Czechem gardzisz wiec sam nie sprawdzisz.
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

scraab pisze: sob 24.lut.2024 - 22:42 Wiesz, tez bylem nowy. Na forum nie wlazlem, nie wiedzialem ze takowe bylo wtedy juz. Gdybym poczytal moze bym zaoszczedzil pare kg olowiu :)
Jasne, z perspektywy czasu, patrząc wstecz tak uważasz. Pytanie, czy w tamtym momencie miałbyś tyle wolnych środków i ekstrawagancji, żeby od razu na naukę kupować najdroższy proch ;) i przede wszystkim, czy w ciemno byś słuchał rad randomowych ludzi z internetu, tylko dlatego, że Ci mówią, że się znają :D ja należę do osób, które wolą same spróbować, testować, badać i wyrobić sobie własną opinię ;)
I żeby nie było - absolutnie nie deprecjonuję wiedzy starszych, bardziej doświadczonych w fachu kolegów. Po prostu uważam, że to też jest kwestia gustu. Nie chcę wykluczać jakiegoś produktu tylko dlatego, że komuś innemu się nie spodobał. A żałować bym mógł, gdyby Vesuvit był droższy od szwajcara i gorszy ;) ale biorąc pod uwagę, że kosztuje mnie 1/2 ceny szwajcara, to nawet jeśli będzie taki sobie, to i tak będę wiedział, że nie wywaliłem fury kasy. Bo na ten moment cenowo wychodzi najtaniej ze wszystkich dostępnych na polskim rynku, a z doświadczeń wielu strzelców wychodzi na to, że sprawuje się lepiej niż Złoty Stok.
Chemik18
Posty: 14
Rejestracja: śr 21.lut.2024 - 14:14
Moja broń: Sharps

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Chemik18 »

Larkana pisze: ndz 25.lut.2024 - 08:34 Chodzi Ci o to, że te parę lat temu za cenę 1kg Szwajcara mozna było kupić 2kg Czecha i 6kg ołowiu? I kupujac Szwajcara oszczedził byś te kilka kilo kulek?
Zapewne chodzi mu o to, że zmarnował kilka kilo kulek wystrzelonych z - jego zdaniem - kiepskiego prochu :P
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Irek M »

Chemik, po co dyskutujesz??? Weźmiesz VlC i na 100% będziesz zadowolony. Po co dalej bić pianę. Na PW mogę podać Ci namiary na kolegę, który od ręki ma co chcesz.
ODPOWIEDZ