przybitki do rewolweru i pistoletu

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: Przemek 32 »

witam z jakich materiałów wykonujecie przybitki do rewolweru i z jakich do pistoletu skaukowego
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: zbiho »

Zadnych przybitek sie nie daje, do pistoletu flejtuch.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: szczupi26 »

Do rewolweru bez przybitek ? Co kto lubi :piwo: ja tam jednak wolę sypnąć kaszki na proch a dopiero później pchać na wszystko kulę. Jakoś nie przepadam za zbyt głębokim osadzeniem pocisku w komorze bębna i zapychaniem tego wszystkiego smarem.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: zbiho »

Kasza to nie jest przybitka.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: szczupi26 »

Wcześniej używałem przybitek filcowych, kaszka wychodzi po prostu taniej i szybciej. O nomenklaturę nie będę się sprzeczał, ale sam przyznasz że w towarzystwie można usłyszeć "kaszka na przybitkę" zresztą sam nie raz używam tego sformułowania tłumacząc kolegom podstawy strzelania cp z rewolweru.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: scraab »

W rewolwerach uzywa sie wypelniacza i tu najleosza jest kaszka. W odprzodowcach ladowanych przez lufe to zbedne.
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: Przemek 32 »

kaszka tania i się sprawdza
przybitka filcowa droższa ale delikatnie przeczyści lufe a z minusów robi dodatkową dziurę w tarczy
czy ten filc sprawdzi się na przybitkę
https://allegro.pl/oferta/filc-gruby-10 ... 5141138400
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: scraab »

Przemek 32 pisze: pt 16.lut.2024 - 11:24 kaszka tania i się sprawdza
przybitka filcowa droższa ale delikatnie przeczyści lufe a z minusów robi dodatkową dziurę w tarczy
czy ten filc sprawdzi się na przybitkę
https://allegro.pl/oferta/filc-gruby-10 ... 5141138400
Zaden fikc sie nie sprawdza bo amortyzuje, potrafi tez wypychac pocisk w bebnie, na pewno odbiera ek a mialem tez nieraz ze powtykal sie w szczeline i zablokowal beben
pidey
Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt 01.cze.2021 - 14:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: proca

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: pidey »

Wewnętrzne komory bębnów mają otwory z bardzo gładkimi ściankami - chyba szlifowane - i kula wciśnięta/wprasowana potrzebuje niewielkiej siły by wyjść z powrotem na zewnątrz. Filc suchy jest bardzo sprężysty i z łatwością wypycha kulę. Ponieważ kule powinny być wprasowane tak, by prawie sięgały górnej krawędzi bębna to niewielki ruch kuli - wypchnięcie przez filc - już spowoduje blokowanie bębna przy strzelaniu. Zdarzało mi się, że załadowany cały bęben z przybitką filcową miał kule równo z krawędzią ale po pierwszym strzale, wszystkie pozostałe lub część wysuwała się nieznacznie blokując bęben. Nasączałem filc rozgrzanym smarem, by poprawić smarowanie i zmiękczanie nagaru ale przy prasowaniu smar był wyciskany przez kulę do prochu i zonk - komora nie odpalała. Po nasączeniu filcu odciskałem nadmiar smaru i już się poprawiło ale było to zbyt upierdliwe a efekt żaden do zamierzonego. Po tych przygodach zrezygnowałem całkowicie z przybitek filcowych do rewolwerów - tylko kasza i obojętnie czy manna czy kukurydziana.
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: Przemek 32 »

to temat przybitek jest dosyć ciekawy , głównie używam kaszki ale chciałem wypróbować coś innego czy macie jakieś doświatczenia z innymi przybitkami z korka , kartonu albo skóry
i po obejrzeniu filmików na yutube przy braku ołowiu czym można zastąpić kule w gładkiej lufie
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: scraab »

Nic sie nie sprawdza tak jak kaszka. Drugie rozwiazanie to proch do pelna.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: szczupi26 »

Przemek 32 pisze: sob 17.lut.2024 - 00:27 (...) przy braku ołowiu czym można zastąpić kule w gładkiej lufie
Przy cylindrycznej lufie pewnie wszystkim co się w niej zmieści, ogranicza Cię tylko wyobraźnia :D.
Tak na poważnie, zadbaj o to żeby ołowiu nie brakło :piwo:
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: Mark »

rzemek 32, przy braku ołowiu pociski do gładkiej lufy można wykonać z teflonu. Tu, dla przykładu, pociski kal. 12 o masie 200 gr. Oczywiście teflon musi być skutecznie oddzielony od gazów prochowych solidną przybitką.
Obrazek
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: przybitki do rewolweru i pistoletu

Post autor: scraab »

Mark pisze: ndz 18.lut.2024 - 09:00 rzemek 32, przy braku ołowiu pociski do gładkiej lufy można wykonać z teflonu. Tu, dla przykładu, pociski kal. 12 o masie 200 gr. Oczywiście teflon musi być skutecznie oddzielony od gazów prochowych solidną przybitką.
Obrazek
Sa gumowe pociski tez dostepne, np amunicja policyjna ma
ODPOWIEDZ