Porównanie wytrzymałości Army 1860 i Remingtona 1858. v2.0. Część II

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 310
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Porównanie wytrzymałości Army 1860 i Remingtona 1858. v2.0. Część II

Post autor: Ursus_c35 »

Czas na Remingtona… Największa wartość odkształcenia zredukowanego wg HMH również przypada na podział komór w bębnie i wynosi 0.2[%].
11.png
Ekstremum naprężenia zredukowanego wg. HMH zgodnie z oczekiwaniami ma tą samą lokalizację i jest na poziomie bez mała 400 [MPa]
22.png
33.png
Rozkład naprężenia w szkielecie : lufa z uwagi na większą grubość wykazuje mniejsze naprężenie wszędzie poza swoim newralgicznym odkrytym obszarem w pobliżu stożka przejściowego gdzie poziom naprężenia z uwagi na bruzdy gwintu, których tu nie wzięto pod uwagę jest znaczni wyższy niż na poniższym rysunku. Poza lufą oraz tyłem szkieletu naprężenie zredukowane nie przekracza 120 [MPa]
44.png
Oś bębna wykazuje naprężenie zredukowane wg. HMH na poziomie 76 [MPa] a miejsce najbardziej wytężone podobnie jak dla Colta przypada na obszar zginania od bębna.
55.png
Deformacja w skali rzeczywistej i powiększeniu 1500x :
66.png
Podsumowując powyższa analiza utrzymuje niestety na mocy stwierdzenie iż wbrew powierzchownej logice i utartym opiniom konstrukcja Remingtona wcale nie jest wytrzymalsza od konstrukcji Colta Army model 1860. Mimo iż grubsza lufa zamiast 184 [MPa] wykazuje naprężenie rzędu 144[MPa] w większości swojej długości to jednak jej początkowa gwintowana i odkryta część stowarzyszona ze stożkiem przejściowym jest znacznie bardziej wytężona … (W rzeczywistości jest tam też mniejsze ciśnienie ale …) Podobnie ma się konstrukcja samego bębna, który swój niebezpieczny obszar ma pomiędzy komorami i tu poziom naprężenia zredukowanego wykazuje różnicę w stosunku do colta na poziomie 70 [MPa] i wynika to zwyczajnie z rozkładu komór...
Bez nazwy.jpg
Bez nazwy.jpg (4.15 KiB) Przejrzano 623 razy
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Porównanie wytrzymałości Army 1860 i Remingtona 1858. v2.0. Część II

Post autor: scraab »

No to ciekawostka. Ale w sumie sa te okolicznowci jak gruba oś kyore w coltach sie sprawdzaly. Pozostaje nadal przewagą remika jego szybkie przeladowanie wzgledem colta.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 310
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Porównanie wytrzymałości Army 1860 i Remingtona 1858. v2.0. Część II

Post autor: Ursus_c35 »

Tak jest. Ergonomicznie szkielet zamknięty się sprawdził i historycznie wygrał ale nie z powódek wytrzymałościowych początkowo nawet jeśli mogło się tak wydawać
ODPOWIEDZ