Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: Johnny4401 »

Witam, chciałbym się tutaj od ekspertów dowiedzieć czy legalne jest przerobienie dubeltówki cp na obrzyna typu lupara? Czy rusznikarz bez problemu jest w stanie taką przeróbkę wykonać. Jest ktoś na forum co już bawił się w taką przeróbke np. dubeltówki 12ga od pedersoli? :-)
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: scraab »

Moze bo widzialem tez takie wynalazki, ciekaw jestem efektow.
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: escobar »

szkoda dubeltówki kup gotowego Howadha
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: escobar »

Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: Johnny4401 »

escobar pisze: pt 22.wrz.2023 - 09:26 https://militaria.pl/p/pistolet-czarnop ... r-58-44706
jest też wersja 20ga
Na saguaro widziałem, że jest dostępny i chyba najtaniej od innych sklepów.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: scraab »

Fajny ale 12ga byl by zayebisty
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: Johnny4401 »

scraab pisze: pt 22.wrz.2023 - 23:42 Fajny ale 12ga byl by zayebisty
No właśnie obcięta dubeltówka 12ga to rasowy obrzyn :?:
https://www.youtube.com/watch?v=hRCDnW1 ... I9p4AaABAg
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: scraab »

Trzeba by poswiecic lufy i skrocic oraz zapodac osade od howdaha, pasują zamiennie. Wtedy masz cos wyjatkowego ;)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: Czarnowidz »

Z tego co wiem to do Howdaha pasują tylko lufy w kal. 20ga. Dwunastki tam nie założycie.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: scraab »

Hickok45 pokazał ze zalozy sie zamiennie. Z howdaha wsadzil do classica i byl taki obrzyn. Ja nie sprawdzalem jeszcze.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: Czarnowidz »

scraab pisze: pt 03.lis.2023 - 16:21 Hickok45 pokazał ze zalozy sie zamiennie. Z howdaha wsadzil do classica i byl taki obrzyn. Ja nie sprawdzalem jeszcze.
Z tego co wiem to "Clasic" był produkowany w kalibrach 12ga i 20ga więc jest to jak najbardziej możliwe. Saguaro Mike miał jakiś czas temu takiego składaka z lufami od skruconej wersji strzelby coś ala coach gun i osadą od Howdaha oraz pasem nośnym. Nie pamiętam nazwy tego tworu ale pamiętam że był w kalibrze 20ga. Jest nawet o nim filmik ich autorstwa na YT.

[youtube]https://youtu.be/IyhhWBItSjg?si=xUcUk0G0Pp3zRfub[/youtube]
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: scraab »

Sprawdze to dam znac. Bez rozbierania klin i osadzenie sa w tym samym miejscu a srednica zewnetrzna tez zblizona
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: mar_kow »

Zamiany luf jeśli chodzi o osadę Howdah'a można dokonać tylko w kalibrze 20Ga. Można ewentualnie to zrobić w przypadku gwintowanej lufy .58 - zamienić na 20GA. I to też nie do końca bezkolizyjnie - czasami trzeba dopiłować lekko klin albo zaczep lufy.
Jeśli chodzi o osadę do dubeltówek to można założyć lufę od Kodiaka .58 po lekkim doszlifowaniu (mam takową przeróbkę).

Natomiast czy warto obcinać lufę od 12Ga ?? Moim zdaniem bez sensu, krótka lufa nie dopali prochu więc tak naprawdę efekt "wow" będzie mizerny - tyle że kopnie mocniej... Lepiej to wychodzi w przypadku ładunku scalonego z prochem bezdymnym.
Te pozwoleniowe obrzyny które są dostępne do zakupu zazwyczaj są "dostosowywane" z powodu wcześniejszej usterki rozdęcia lub nawet rozerwania końcówki lufy. Zawsze można odzyskać parę stówek...

Na upartego można spróbować kupić jakąś używkę w rozsądnej cenie i ją poświęcić... Swego czasu kupiłem można powiedzieć "w ciemno" "uszkodzoną" dubeltówkę w bardzo porządnej cenie - "panie - lekko uszkodzona - klin wylata..."
Naprawa polegała na wklejeniu podkładki z filcu pomiędzy łożem i lufami za 5 zł - i od tej pory nic nie wylata...
Ostatecznie można pociąć nówkę - kto bogatemu zabroni... :D
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: scraab »

W USA sprzedają krotkie niekoszerne obrzyny rozdzielnego ladowania, oczywiscie nawrt z 8calowymi lufami daja doskonale rade. Nie stosuje sie tam badziewnego prochu tylko szybszy np szwajcar i substytuty cp w postaci pyrodexu lub t7. Ale zeby to wszystko mialo jeszcze lepsze pieprzniecie to trzeba dobrego zaplonu a tegoż nie zapewni nedzny kapiszon. Wiec splonka w209 to podstawa zabawy. Pedersoli sprzedaje customowe kominki na takie splonki do swoich dubeltowek.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Przeróbka na obrzyna dubeltówki cp

Post autor: mar_kow »

scraab pisze: czw 09.lis.2023 - 15:26 W USA sprzedają krotkie niekoszerne obrzyny rozdzielnego ladowania, oczywiscie nawrt z 8calowymi lufami daja doskonale rade. Nie stosuje sie tam badziewnego prochu tylko szybszy np szwajcar i substytuty cp w postaci pyrodexu lub t7. Ale zeby to wszystko mialo jeszcze lepsze pieprzniecie to trzeba dobrego zaplonu a tegoż nie zapewni nedzny kapiszon. Wiec splonka w209 to podstawa zabawy. Pedersoli sprzedaje customowe kominki na takie splonki do swoich dubeltowek.
Obrzyny mają swój urok i szerokie grono zwolenników. Ja lubię gładkie lufy w każdej postaci, nawet na "scalaki" mam poręczną sztukę. Za wielką wodą mają fajnie bo mogą używać do woli tego co u nas jest niestety na pozwolenie - spłonki, pyrodex. Nie mając w książeczce wpisanej broni śrutowej jest problem z zakupem spłonek no.209 - tylko do danego kalibru...
ODPOWIEDZ