Sprowadzanie KITów z USA

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: Ciutek »

Ostatnio zacząłem mocno rozważać ściągnięcie jakiegoś KITa z USA i złożenie z niego Long Rifle albo Fowler.
Myślałem o produkcie z jednego z dwóch źródeł:
https://kiblerslongrifles.com/
https://www.flintlocks.com/
Zastanawiam się tylko jak wyglądają aspekty prawne takiego przedsięwzięcia- w odróżnieniu do KITów Pedersoli zestawy te nie są dostarczane w formie wstępnie złożonej a jako luźne części.
Czy ktoś z obecnych tu na grupie ściągał coś podobnego ze Stanów i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami? Doświadczenia ze ściąganiem KITów albo nawet samych luf do odprzodówek z Track Of The Woolf także mile widziane.
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: Andy88 »

To ciekawe przedsięwzięcie ,zastanawia mnie czy zrobienie karabinu cp z takich kitów jest trudne i ile czasu zajmuje oraz czy wychodzi taniej niż kupno gotowej. Natomiast względem aspektu prawnego nie wydaje mi się to zakazane bo niektórzy rusznikarze w Polsce wykonują bronie czarnoprochowe.
To nie jest żadna modyfikacja ani przeróbka tylko replika jak w ustawie bez żadnych nowoczesnych zdobień czy funkcjonalności ale ja nie jestem specjalistą w dziedzinie prawa.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: Bready »

Andy88 pisze: pn 21.sie.2023 - 21:40Natomiast względem aspektu prawnego nie wydaje mi się to zakazane bo niektórzy rusznikarze w Polsce wykonują bronie czarnoprochowe.
Natomiast w USA na wyslanie broni za granice potrzebna jest licencja eksportowa ,i nie zalezy to od tego czy bron jest replika historycznej ,czy jest wspolczesna.
Jezeli sprzedajacy posiada taka licencje to Ci wysle co zamowisz ,jezeli nie to najczesciej nie oferuje wysylki broni poza granice USA ,a nawet do niektorych stanow.
Nie wiem czy odnosi sie to rownierz do nie wykonczonych kit-ow do zlorzenia.
Awatar użytkownika
f@za
Posty: 33
Rejestracja: czw 24.sie.2023 - 18:56
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Moja broń: wiatrem pędzone

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: f@za »

Wiem że są problemy z wysyłką części do wiatrówek, tym bardziej mało prawdopodobne żeby jakas firma wysłała KIT do czarnoprochowej. Ale są firmy które w Twoim imieniu kupują w jueseju, a potem wysłają do Ciebie. Kwestia tylko czy masz fart i przejdzie przez kontrole celną.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: Bready »

f@za pisze: sob 02.wrz.2023 - 23:59 Ale są firmy które w Twoim imieniu kupują w jueseju, a potem wysłają do Ciebie.
Wlasnie te firmy maja wykupiona licencje eksportowa.
A problemy celne w Polsce to juz sprawa polskiego prawa ,ja zwrocilem uwage na problemy prawne po stronie USA.
Ludzie sie boja ryzykowac ,znam sprawe wlasciciela gun shopu ktory za wysylke lunet odsiedzial chyna 2 lata ,i teraz ma tylko kusze luki i wedki na ryby w sklepie.
Awatar użytkownika
f@za
Posty: 33
Rejestracja: czw 24.sie.2023 - 18:56
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Moja broń: wiatrem pędzone

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: f@za »

Gdyby zakupy w USA były możliwe, mielibyśmy strzeleckie Eldorado. Tak nie jest i długo nie bedzie. Kolega w bagażu podręcznym chciał przywieźć lunetę, miał spore problemy.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: Bready »

f@za pisze: ndz 03.wrz.2023 - 00:22 Kolega w bagażu podręcznym chciał przywieźć lunetę, miał spore problemy.
Optyka jest na liscie restrykcyjnej.
Nie kazda ,ale urzednicy z TSA sie na tym nie znaja i przyczepia sie do kazdej znalezionej w bagazu.
Ja kiedys na e-Bay kupilem lunete od OpticsPlanet ,a ze mam email na o2.pl to zaczeli cudowac abym udowadnial im ze mieszkam w Pennsylvani.
Skonczylo sie na tym ze lunete kupilem u kogos innego ,a im wystawilem negatywny komentaz z informacja ze "Pennsylvania jest stanem USA jezeli o tym nie wiedza"
Awatar użytkownika
f@za
Posty: 33
Rejestracja: czw 24.sie.2023 - 18:56
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Moja broń: wiatrem pędzone

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: f@za »

Myślę że kolega Ciutek wyciagnął właściwy wniosek, przejdzie mu ochota robienia zakupów za wielką wodą ;)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sprowadzanie KITów z USA

Post autor: Bready »

Z tego co wiem to Track of the Wolf wysyla bez problemu do polski ,a wiec moze w ich ofercie cos znajdzie.
I od razu niech gromadzi dokumentacje "koszernosci" dla polskich sluzb granicznych i celnych :-)
ODPOWIEDZ