Pedersoli Kodiak Express .58

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Dzieki takim trolom jak ty inni maja z nas ubaw ze to zacofany kraj. I wcale sie nie dziwie. Na czyje zlecenie zanizasz poziom tego forum robiac takie posmiewisko? Juz na czeskich forach nie raz byly przyklady ze w Polsce prawa fizyki sa inne 😂
Przeciez na kazdym video z wykorzystaniem pyrodexu czy T7 widac wyraznie ze DYMI.
I zaden strzelec nie pakuje smaru uzywajac pociskow w sabocie.
Ponizej przesylam dla zaciekawionych kilka linkow odnosnie mojej wiedzy w tym zakresie i glupoty jaką towarzysz czarnowidz tu prezentuje.
Nowoczesne pociski w odprzodowcu inline na dymnym prochu.
https://youtu.be/yk1mpFKfxIs?si=inmPDOCH_7uGw08g
Dowod na to ze t7 to dymny i brudzacy proch:
https://youtu.be/Q81aOX9q2ao?si=BwM4rYdEXG7lJp9S
I znany wszystkim expert z Węgier pokazujacy jak doskonale saboty dzialaja napedzane dymnym prochem.
https://youtu.be/u_2uSvEdgSE?si=HvmPI9BrXxBo03RN

Wyloguj sie z tego forum kolego czarnowidz i nie wracaj, a jak nie to wiecej nie udzielaj sie pod moimi ppstami bo razi mnie twoja impertynencja.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Jestem na tym forum dużo dłużej od Ciebie i nigdzie się nie wybieram. Dużo dłużej też strzelam z broni CP. Takich "fachowców" jak Ty też już paru tu się przewinęło... Myślę że broń CP to nie jest zajęcie dla Ciebie skoro nawet nie potrafisz odróżnić prochu czarnego od jego bezdymnego substytutu. Zajmij się więc może... wiatrówkami.
Wiesz, passat w dieslu też kopci, czy to znaczy że do baku ktoś nasypał Vesuvitu? :lol:

Podstawowa różnica to chociażby gęstość "usypowa". Odmierz sobie 100gn prochu miarką objętościową i wysyp ją na wagę. Proch czarny da na wadze również 100gn. (To oczywiście przy założeniu że waga i miarka objętościową są dobrze wyskalowane). W przypadku bezdymnych substytutów będzie to dużo mniej.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

To ze jestes starszy powinno oznaczac ze madrzejszy ale widze syndrom jajka mądrzejszego od kury. Wyslalem 3 linki z cenną wiedza ktorej baaardzo ci brakuje( gdybys mial wiecej kultury bys sie zapoznal z dzisiejszymi nowinkami) i to tego bezczelnie smiesz mi dyktowac co ja powinienem a co nie. Tupetu tez ci nie brakuje i chamsko dogryzasz zarazem z siebie robiac durnia. Moje doswiadczenie- co udowodniles swoimi bezwartosciowymi wpisami jest duzo wieksze.
Nie odniosles sie do podanych materialow bo lepiej udawac niewidomego i dalej szerzyc swoją chamską impertynencje. To twoj problem. Kazdy mądrzejszy czlowiek wie ze jestes z pokolenia smutnej niespelnionej betonozy i nie istotne sa twoje wywody. A zdaniem glupcow madrzy ludzie sie nie przejmuja wcale bo niby po co. O elaboracji, prochach i wszystkim co potrzeba wiem bardzo duzo po latach nauki i doswiadczeń pod okiem takich ludzi jak w podanych linkach- prawdziwych milosnikow i znawcow tematu. A ty mizerny zlosliwy czlowieku nie masz bladego pojecia kim jestem i co potrafie. Wyskoczyles z atakiem na mnje tylko dlatego ze tobie nie podoba sie łaczenie koszernosci z nowoczesnymi rozwiazaniami i snujac jakies pijackie teorie zrownales swoj autorytet( jezeli jakiś był) z dnem.
Nie ustepuje sie glupcom wiec nie bede ci sie klaniał, dlatego tez tym wpisem definitywnie zakańczam tą konwersacje. Po prostu dalsza dyskusja z twoją osoba jest juz obrazą ludzkiej inteligencji :)
Cokolwiek zreszta nie napiszesz nie bedzie to i tak nic madrego ani wartego poswiecania mojego czasu.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 310
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Ursus_c35 »

IMG_5217_Easy-Resize.com.jpg
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Ursus_c35 pisze: wt 02.sty.2024 - 14:56 IMG_5217_Easy-Resize.com.jpg
No prosze,jaki bączek slodki 😊
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Widzę kolego Czarnowidz, że jesteś z 3city. Chyba od niedawna? Może jakieś wspólne strzelanko na Jaśkowej, może jako postronny mógłbym potwierdzić lub zaprzeczyć teoriom, którejś ze stron sporu :-)
Staszek L
Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Staszek L »

Dla mnie wyznacznikiem celności pocisku jest skupienie przestrzelin na tarczy wyrażone w MOA.
Dlatego mam pytanie do praktyków którzy strzelają z tego typu pocisków, z czystej ciekawości czy można zrobić skupienie na dystansie 100, 200, 300 m poniżej dwóch (2) MOA. Oczywiście w typowej broni czarnoprochowej dopuszczonej do zawodów. Z praktyki wiem że strzelając z pocisków ołowianych z dobrej broni czarnoprochowej na tych dystansach można zrobić skupienie poniżej dwóch (2) MOA.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Irek M pisze: wt 02.sty.2024 - 18:03 Widzę kolego Czarnowidz, że jesteś z 3city. Chyba od niedawna? Może jakieś wspólne strzelanko na Jaśkowej, może jako postronny mógłbym potwierdzić lub zaprzeczyć teoriom, którejś ze stron sporu :-)
Uważam to za bardzo dobry pomysł Irku. Z Trójmiasta nie jestem ale do niedawna tu pracowałem. Będę w Gdańsku w przyszłym tygodniu. Mogę zabrać sprzęt i amunicję i możemy postrzelać. Możesz też Ty to zrobić(z mojego sprzętu) i sam się przekonać a nawet nagrać film. :brawo:
Odezwij się na PW i wymienimy się numerami telefonów. Pozdrawiam serdecznie. :D
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zbiho »

Staszek L pisze: wt 02.sty.2024 - 18:16 Dla mnie wyznacznikiem celności pocisku jest skupienie przestrzelin na tarczy wyrażone w MOA.
Dlatego mam pytanie do praktyków którzy strzelają z tego typu pocisków, z czystej ciekawości czy można zrobić skupienie na dystansie 100, 200, 300 m poniżej dwóch (2) MOA. Oczywiście w typowej broni czarnoprochowej dopuszczonej do zawodów.
Nie wiem czy saboty do zawodow beda dopuszczone, a Kodiak to bron mysliwska i 2 MOA nigdy nie uzyska,

ale ta dyskusja nie dotyczy celności, tylko racji :?
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Staszek L pisze: wt 02.sty.2024 - 18:16 Dla mnie wyznacznikiem celności pocisku jest skupienie przestrzelin na tarczy wyrażone w MOA.
Dlatego mam pytanie do praktyków którzy strzelają z tego typu pocisków, z czystej ciekawości czy można zrobić skupienie na dystansie 100, 200, 300 m poniżej dwóch (2) MOA. Oczywiście w typowej broni czarnoprochowej dopuszczonej do zawodów. Z praktyki wiem że strzelając z pocisków ołowianych z dobrej broni czarnoprochowej na tych dystansach można zrobić skupienie poniżej dwóch (2) MOA.
Wyniki w necie znajdziesz. Strzelcy sportowi ( ja nie naleze) wyrazali opinie ze saboty lataja o wiele lepiej, szybciej i prostszym torem.
To tak uogolniajac, bo wiadomo ze w jeden sabot do jednej broni mozna wsadzic wiele rodzajow pociskow, zaleznie od potrzeb. Dyskusja o tym juz tu kiedys byla. To zaden nowatorski pomysl a jedynie rozwinąl sie troche pod wzgleden technicznym.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Czarnowidz pisze: wt 02.sty.2024 - 18:43
Irek M pisze: wt 02.sty.2024 - 18:03 Widzę kolego Czarnowidz, że jesteś z 3city. Chyba od niedawna? Może jakieś wspólne strzelanko na Jaśkowej, może jako postronny mógłbym potwierdzić lub zaprzeczyć teoriom, którejś ze stron sporu :-)
Uważam to za bardzo dobry pomysł Irku. Z Trójmiasta nie jestem ale do niedawna tu pracowałem. Będę w Gdańsku w przyszłym tygodniu. Mogę zabrać sprzęt i amunicję i możemy postrzelać. Możesz też Ty to zrobić(z mojego sprzętu) i sam się przekonać a nawet nagrać film. :brawo:
Odezwij się na PW i wymienimy się numerami telefonów. Pozdrawiam serdecznie. :D
Nagrywać mogę bo zawsze to robię na swoich sesjach :-)
Jeśli da się załadować ten sabot do Zouav 58 i pistoletu Springfield M1855 kal. 58 zwanego też Zouav to będą dwie dodatkowe sztuki.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zbiho »

Irek M pisze: wt 02.sty.2024 - 20:51 Nagrywać mogę bo zawsze to robię na swoich sesjach :-)
Jeśli da się załadować ten sabot do Zouav 58 i pistoletu Springfield M1855 kal. 58 zwanego też Zouav to będą dwie dodatkowe sztuki.
Ciekawe może być jak poleci pocisk Long półcalowy z Zouavea o skręcie gwintu 1-67" w sabocie? czy cudowne działanie sabotu zapewni mu stabilizację taką jak gwint 1-21" zwykle do takiego pocisku potrzebny, czy na 50 m zrobi pół obrotu i trafi dupką w tarczę?

Prześlę kilka takich pocisków dla sprawdzenia, parę możecie włożyć do lufy tyłem do przodu, żeby dobrze trafiły.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Ja na tym się nie znam więc nie dolewajmy oliwy do ognia. Jeśli skręt gwintu na to nie pozwala to nikt na siłę nie będzie testował w tych wspomnianych przeze mnie.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zbiho »

Już spakowałem. W takim razie tylko kulka wam pozostaje do tego sabota?
Musicie to sprawdzić, może zadziała.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

A krótki pocisk .50 jak do Smith może być :-)
ODPOWIEDZ