Pedersoli Kodiak Express .58

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zbiho »

To do pistoletu.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Powoli Panowie. Te saboty które mam są kalibru .45"/9mm. W kąplecie jest plastikowy sabot i pocisk 9mm Parabellum FMJ. Obawiam się że do lufy kal. .58" będą za bardzo podkalibrowe. ;)

Pocisk 9mm Para. + sabot + plus kilka grubych flejtuchów to by już mogła być przesada. :lol:

Jeśli macie ochotę postrzelać z moich sabotów z czegoś innego niż mój KFP to musicie zorganizować coś w kalibrze .45" ;)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Ale coś w kalibrze .45 mam pełno - do wyboru do koloru :-)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

No i git! :ok:
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Dobra panowie czas powrócić do tematu głównego czyli Kodiak Express. Ponieważ się pojawił problem, po wyjęciu karabinu lufa jest w bardzo dobrym stanie tak jak cały karabin... no prawie cały, bo są te zdobienia na boku które nie są oksydowane tylko stalowe i zaczęły się pojawiać rdzawe kropki.
Przesyłam zdjęcie tych kropek. Co mogę z tym zrobić bo jak pocieram szmatką to nie schodzi?
Załączniki
kodiak_miski.jpg
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

To jest urok braku oksydy. Nie próbuj papierem ściernym. Wełna stalowa 000 i zejdzie bo są w miare świeże.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Możesz też rozebrać te elementy i zawieźć do firmy gdzie nakładają powłoki - chrom, nikiel, oksyda. Według oczekiwanego efektu wizualnego. Najtrwalszy jest chrom ale nie ten nakładany galwanicznie tylko przez obróbkę cieplno-chemiczną w specjalnych piecach. No ale to najlepiej gdy już minie gwarancja na nową broń.
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Czarnowidz pisze: śr 03.sty.2024 - 09:59 Możesz też rozebrać te elementy i zawieźć do firmy gdzie nakładają powłoki - chrom, nikiel, oksyda. Według oczekiwanego efektu wizualnego. Najtrwalszy jest chrom ale nie ten nakładany galwanicznie tylko przez obróbkę cieplno-chemiczną w specjalnych piecach. No ale to najlepiej gdy już minie gwarancja na nową broń.
Jakbym nałożył jakąś dodatkową warstwę to by te żeźbione miśki zasłoniło bo to delikatnie wyryte w tym metalu. Myślę aby przykleić jakąś przezroczystą folię ochronną albo przynajmniej w czasie wizyty na strzelnicy by osłonić czymś.
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Mark »

Na podstawie wyglądu można powiedzieć, że są to elementy niklowane z ogniskami korozji powstałymi w miejscach uszkodzenia szczelności powłoki niklowej. To jest niestety zła wiadomość. To jest korozja elektrochemiczna, którą będzie trudno powstrzymać, tym bardziej, że te powierzchnie są narażone na działanie produktów spalania prochu, które w połączeniu z wilgocią mogą tworzyć elektrolity. Przykrywanie tych miejsc nie zatrzyma procesu. Niklowanie stali to jest kiepski pomysł.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Ogolnie ciezko w Europie trafic inne niz .45 do ppciskow 10mm.50 do ppciskow 430 i 451-454 i .54 do tuch samych co .50
Przypominam że ŻADNE WYDRUCZKI Z DRUKAREK 3D nie bedą prawidlowo dzialac :)
To musi byc formowane na wtryskarce i z odpowiedniego tworzywa.
Czarnowidz zapewne sam sobie struga saboty bez wiedzy o ich prpdukcji o wymaganiach bo nie ma takich do 9mm fmj. Kiedys czytalem o takich wynalazkach z drukarki i nie moglo to dzialac.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Czarnowidz kupił te saboty w zestawie z pociskami w czasach gdy Ciebie nie było jeszcze na tym forum. A i drukarki 3D nie były powszechnie dostępne. Koledzy zobaczą ocenenią...
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Czarnowidz pisze: śr 03.sty.2024 - 22:44 Czarnowidz kupił te saboty w zestawie z pociskami w czasach gdy Ciebie nie było jeszcze na tym forum. A i drukarki 3D nie były powszechnie dostępne. Koledzy zobaczą ocenenią...
Pisalem juz- nie interesuja mnie twoje wyssane z palca basnie 1000 i iednej nocy. Od czasow wojny w 40roku minelo sporo lat. :)
Koledzy mają do porownania takie jak moje? A moze maja lepsze jak w przytoczonych wczesniej linkach znany strzelec z Wegier, ktory obalil twoje bzdurne twierdzenia?
Nie maja, wiec co tam oceniac? Mozna co najwyzej ocenic ze wydales swoje werdykty na podstawie jakiegos starego szmelcu bez jakiejkolwiek wiedzy o tym co mamy aktualnie dostepne.
Leśny testowal 106letnie ammo do mausera, czasem wypali czasem nie, wg ciebie muser to badziew. A ja dam nowe ammo i bedzie 100% skutecznosci. Tak to wyglada.
Mam kilka sztuk broni cp krotkiej sredniej i dlugiej. Kazda z cp i sabotow strzela lepiej niz z jakiegos tam olowiu.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Dla jasnosci saboty o ktorych ja mowie to cos takiego
https://www.brownells.pl/SST-ML-BULLETS ... -100200050
Niech kolega zażarty przeciwnik sie pochwali nam co za dziwaki ma na stanie ze takie bledne opinie wydaje. To co podalem wyzej jest wlasnie do broni cp.
Sa tez .45
netzem
Posty: 6
Rejestracja: ndz 17.sty.2021 - 13:42
Moja broń: Competition, Sporting, Desperado, RB45

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: netzem »

Czarnowidz pisze: wt 02.sty.2024 - 21:32 Powoli Panowie. Te saboty które mam są kalibru .45"/9mm. W kąplecie jest plastikowy sabot i pocisk 9mm Parabellum FMJ. Obawiam się że do lufy kal. .58" będą za bardzo podkalibrowe. ;)

Pocisk 9mm Para. + sabot + plus kilka grubych flejtuchów to by już mogła być przesada. :lol:

Jeśli macie ochotę postrzelać z moich sabotów z czegoś innego niż mój KFP to musicie zorganizować coś w kalibrze .45" ;)
Gdzie mozna nabyc te saboty?Znalazlem Cal45 pod 9 mm Para w USA ale nie wysylaja doUK.Czy na kontynencie mozna gdzies nabyc - ogolnie,niekoniecznie pod 9mm. ?
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

netzem pisze: sob 06.sty.2024 - 22:04
Czarnowidz pisze: wt 02.sty.2024 - 21:32 Powoli Panowie. Te saboty które mam są kalibru .45"/9mm. W kąplecie jest plastikowy sabot i pocisk 9mm Parabellum FMJ. Obawiam się że do lufy kal. .58" będą za bardzo podkalibrowe. ;)

Pocisk 9mm Para. + sabot + plus kilka grubych flejtuchów to by już mogła być przesada. :lol:

Jeśli macie ochotę postrzelać z moich sabotów z czegoś innego niż mój KFP to musicie zorganizować coś w kalibrze .45" ;)
Gdzie mozna nabyc te saboty?Znalazlem Cal45 pod 9 mm Para w USA ale nie wysylaja doUK.Czy na kontynencie mozna gdzies nabyc - ogolnie,niekoniecznie pod 9mm. ?
W Czeskich sklepach szukaj. Sa rozne.
ODPOWIEDZ