witam sharps 54 użytkowanie

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Irek M »

Kolega według mnie ma właśnie kaliber 52. Niestety nie potrafi odszukać kodu daty. Dlatego sugerowałem przepchnięcie. Że się nie da?
Na fotce "beczułka" przepchnięta przed chwilą z kalibru 52. Więc chyba da się nie uszkadzając samego pocisku. W moim przypadku pomiar dał jakieś .513 i .516 więc na 100% mam kaliber 52.
Obrazek
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Przemek 32 »

chciałem jeszcze zapytać jak długo przechowujecie patrony mam 10 gilz mosiężnycych wkładkę kolega dotoczył mi w sobotę
a resztę robię papierowych gilz jeszcze, nie napelniałem zadnych patronów ani gilz

chciałem spytać jak długo można przechowywać je oczywiśćie chodzi mi o napełnione nie mam specjalnego pojemnika na nie , będą po prostu leżały w pudełku z markietu na żywność zamknięte
w pojemniku zrobiłem z drewna dół z powierconymi otworami gilzy i patrony pasują na stojąco
poproszę o odpowiedz
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: zbiho »

Irek M pisze: śr 08.mar.2023 - 21:49 Kolega według mnie ma właśnie kaliber 52. Niestety nie potrafi odszukać kodu daty. Dlatego sugerowałem przepchnięcie. Że się nie da?
Na fotce "beczułka" przepchnięta przed chwilą z kalibru 52. Więc chyba da się nie uszkadzając samego pocisku. W moim przypadku pomiar dał jakieś .513 i .516 więc na 100% mam kaliber 52.
Ale ten pocisk co przepchałeś jest do kalibru 54, wiesz o tym?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Irek M »

Zbyszek, wiem o tym i bardzo dobrze sprawdza mi się w tym kalibrze. wtedy jeszcze chyba nie wiedziałem, że mam 52. Zresztą bywało, że i w Gallager 54 większość trafień to "10"
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: mar_kow »

Przemek 32 pisze: ndz 12.mar.2023 - 10:48 [...]
chciałem spytać jak długo można przechowywać je oczywiśćie chodzi mi o napełnione nie mam specjalnego pojemnika na nie , będą po prostu leżały w pudełku z markietu na żywność zamknięte
w pojemniku zrobiłem z drewna dół z powierconymi otworami gilzy i patrony pasują na stojąco
poproszę o odpowiedz
W suchych warunkach o stałej temperaturze można przechowywać bardzo długi czas. Możesz ewentualnie wrzucić do zgrzewarki próżniowej do żywności. Wtedy dożywotnio. Zwykła lidlowa w zupełności wystarcza.
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Przemek 32 »

mar_kow pisze: ndz 12.mar.2023 - 12:54
Przemek 32 pisze: ndz 12.mar.2023 - 10:48 [...]
chciałem spytać jak długo można przechowywać je oczywiśćie chodzi mi o napełnione nie mam specjalnego pojemnika na nie , będą po prostu leżały w pudełku z markietu na żywność zamknięte
w pojemniku zrobiłem z drewna dół z powierconymi otworami gilzy i patrony pasują na stojąco
poproszę o odpowiedz
W suchych warunkach o stałej temperaturze można przechowywać bardzo długi czas. Możesz ewentualnie wrzucić do zgrzewarki próżniowej do żywności. Wtedy dożywotnio. Zwykła lidlowa w zupełności wystarcza.
czy taka zgrzewarka wystarczy z allegro czy szukać innej
https://allegro.pl/oferta/prozniowa-pak ... a1EALw_wcB
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: mar_kow »

Przemek 32 pisze: ndz 12.mar.2023 - 13:30 [...]
czy taka zgrzewarka wystarczy z allegro czy szukać innej
https://allegro.pl/oferta/prozniowa-pak ... a1EALw_wcB
Może być jakakolwiek, tylko po co? Trzeba strzelać a nie trzymać latami...
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Przemek 32 »

mar_kow pisze: ndz 12.mar.2023 - 13:51
Przemek 32 pisze: ndz 12.mar.2023 - 13:30 [...]
czy taka zgrzewarka wystarczy z allegro czy szukać innej
https://allegro.pl/oferta/prozniowa-pak ... a1EALw_wcB
Może być jakakolwiek, tylko po co? Trzeba strzelać a nie trzymać latami...
chciałem porobic patrony pojechać jak bedzie cieplej około miesiąca
a druga sprawa ze nie wiem ile wystrzele bo pierwsze strzelanie ma być a zawsze z rewolwerów i kentaki az 3 sztuki a wiadomo ze na pierwszy raz trzeba się przygotować myślę ze 10 gilz weznę mosiężnych i około 50 albo 60 patronów papieroych

zastanawiam się też nad patronami do rewolweru jak już porzyjdzie zgrzewatka
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Irek M »

Przemek, moje dzisiejsze trafienia pociskiem prezentowanym na focie. Gilzy długości Pedersoli więc trochę za krótkie. Naważka 41gr VLC. Piąty pocisk nie trafił w "10" bo akurat przechodziła śliczna brunetka, kto by się nie rozkojarzył :-) 5x10 na 7 strzałów to lepiej niż ostatnie strzelanie z Saquaro gdzie nawet 9 nie było...
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Przemek 32 »

Irek M pisze: wt 14.mar.2023 - 20:10 Przemek, moje dzisiejsze trafienia pociskiem prezentowanym na focie. Gilzy długości Pedersoli więc trochę za krótkie. Naważka 41gr VLC. Piąty pocisk nie trafił w "10" bo akurat przechodziła śliczna brunetka, kto by się nie rozkojarzył :-) 5x10 na 7 strzałów to lepiej niż ostatnie strzelanie z Saquaro gdzie nawet 9 nie było...
Dobre oko Pan ma , mi tak dobrze nie pujdzie
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: mar_kow »

Irek M pisze: wt 14.mar.2023 - 20:10 [...]Piąty pocisk nie trafił w "10" bo akurat przechodziła śliczna brunetka, kto by się nie rozkojarzył :-)
[...]
Ano wiosna Panie Sierżancie... :lol:
A wyniki faktycznie ładne... :brawo:
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Przemek 32 »

to jeszcze koledzy jak myślicie czy robione kapiszony będą odpalały gilzy papierowe , do rewolweru mam wprawę i odpalają bez problemu nie wypały 2 sztuki na 100 piszę o rewolwerze i pistolecie i karabinie kentaki
a jak myslicie jak z sharpsem
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Irek M »

Facet, zacznij strzelać!!! Potem przyjd,ie czas na usprawnianie lub inne dywagacje.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: Magua »

Ja tam 5 dych nie widzę. Co najwyżej 3, a i to przy duzej dozie dobrej woli. Jaka odległość?
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 208
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: witam sharps 54 użytkowanie

Post autor: zlyzuw »

Przemek 32 pisze: śr 15.mar.2023 - 12:13 to jeszcze koledzy jak myślicie czy robione kapiszony będą odpalały gilzy papierowe , do rewolweru mam wprawę i odpalają bez problemu nie wypały 2 sztuki na 100 piszę o rewolwerze i pistolecie i karabinie kentaki
a jak myslicie jak z sharpsem
nikt Ci nie odpowie na to pytanie bo nikt nie wie jakie kapiszony zrobisz. Sharpsy mają długi kanał zapłonowy i często nawet oryginalne kapiszony RWS nie odpalają a ostawiam, że w swoich chałupniczych wyrobach nie dorównasz jakościom RWS nawet w połowie.
ODPOWIEDZ