Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: Ursus_c35 »

Poniżej zbudowałem prymitywny model współpracy klina z osią. Tj. wziąłem kawałek osi i klin w jego oknie. Resztę konstrukcji pominąłem z uwagi na ograniczoną ilość elementów. Na rysunku widać wyraźnie iż dostatecznie daleko od naroża okna wyniki są ustabilizowane i w zasadzie się pokrywają natomiast strefa zaburzenia propagująca od narożnika zmniejsza się wraz ze wzrostem ilości elementów i pole naprężenia ekstremalnego robi się coraz mniejsze i dąży do punktu narożnego. U góry model z elementami o wielkości 0.35 mm a pod nim rozwiązanie dla elementów wielkości 2mm. Poza okolicami naroża wyniki się takie same stąd to 100MPa to czysta wróżba. Realniej jest tam może pod 65MPa ale to dalej model nie rzeczywisty z uwagi na brak lufy :)
1.png
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Siedzę w nauce od lat i wiem, że za pieniądze, lub dla poparcia własnej tezy można w badaniach udowodnić wszystko.
Odnośnie ramy zamkniętej i otwartej nie ma co dyskutować.
Praktyka potwierdza zdecydowanie lepszą wytrzymałość i długowieczność konstrukcji rewolweru z ramą zamkniętą.
Podobnie jest z wiatrówkami z dolnym naciągiem i łamaną lufą.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: Magua »

Czy naprawdę musisz nasrać w każdym temacie?
Nie jesteś naukowcem, tylko nudzącym sie obszczymurem, który zanieczyszcza swoimi ekskrementami forum.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: Ursus_c35 »

leonidas 1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 10:54 Siedzę w nauce od lat i wiem, że za pieniądze, lub dla poparcia własnej tezy można w badaniach udowodnić wszystko.
Odnośnie ramy zamkniętej i otwartej nie ma co dyskutować.
Praktyka potwierdza zdecydowanie lepszą wytrzymałość i długowieczność konstrukcji rewolweru z ramą zamkniętą.
Podobnie jest z wiatrówkami z dolnym naciągiem i łamaną lufą.
Praktyka potwierdza ergonomie a nauka nie potwierdza wytrzymałości… więcej tej nauki w postach Kolego bo narazie bujnie fantazjujesz „fuckultetami” ale nie wiele z nich wynika :D Za powyższe posty zaś zarobiłem tyle samo co Ty za swoje :D
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Ursus_c35 pisze: ndz 05.mar.2023 - 12:42
leonidas 1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 10:54 Siedzę w nauce od lat i wiem, że za pieniądze, lub dla poparcia własnej tezy można w badaniach udowodnić wszystko.
Odnośnie ramy zamkniętej i otwartej nie ma co dyskutować.
Praktyka potwierdza zdecydowanie lepszą wytrzymałość i długowieczność konstrukcji rewolweru z ramą zamkniętą.
Podobnie jest z wiatrówkami z dolnym naciągiem i łamaną lufą.
Praktyka potwierdza ergonomie a nauka nie potwierdza wytrzymałości… więcej tej nauki w postach Kolego bo narazie bujnie fantazjujesz „fuckultetami” ale nie wiele z nich wynika :D Za powyższe posty zaś zarobiłem tyle samo co Ty za swoje :D
Wpadłeś sam we własne sidła😎 - bowiem ergonomia to dział nauki, a ta jak i praktyka stwierdzają jednoznacznie na korzyść ramy zamkniętej❗...i jakbyś nie nie dzielił włosa wzdłuż na czworo faktów nie zmienisz.
Załączniki
IMG_20230305_133419.jpg
IMG_20230305_132622.jpg
IMG_20230305_132532.jpg
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Ursus_c35 pisze: ndz 05.mar.2023 - 12:42
leonidas 1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 10:54 Siedzę w nauce od lat i wiem, że za pieniądze, lub dla poparcia własnej tezy można w badaniach udowodnić wszystko.
Odnośnie ramy zamkniętej i otwartej nie ma co dyskutować.
Praktyka potwierdza zdecydowanie lepszą wytrzymałość i długowieczność konstrukcji rewolweru z ramą zamkniętą.
Podobnie jest z wiatrówkami z dolnym naciągiem i łamaną lufą.
Praktyka potwierdza ergonomie a nauka nie potwierdza wytrzymałości… więcej tej nauki w postach Kolego bo narazie bujnie fantazjujesz „fuckultetami” ale nie wiele z nich wynika :D Za powyższe posty zaś zarobiłem tyle samo co Ty za swoje :D
Wybacz ale Twoje starania o udowodnienie powyższej kwestii kojarzy mi się ze staraniami przeciwnika H. Forda😎👇
https://youtu.be/7YyBtMxZgQs
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Magua pisze: ndz 05.mar.2023 - 11:15 Czy naprawdę musisz nasrać w każdym temacie?
Nie jesteś naukowcem, tylko nudzącym sie obszczymurem, który zanieczyszcza swoimi ekskrementami forum.
Żyd, gdy nie może sprostać argumentom adwersarza - obraża, wyzywa go, używa wulgaryzmów, zmienia temat, lub każe mu się leczyć.
Jesteś Żydem/ówką?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: Ursus_c35 »

We własne sidła to Ty kolego wpadłeś bo po rodzaju treści jakie publikujesz jesteś mizernym dziennikarzyną z podrzędnej pyskówki , który z misją zleconą lub własną stara się inwigilować środowisko wypisując głupoty i podburzając tłumy by potem screenując to i owo publikować na łamach "wybiórczych" hoplo-artykułów jacy to posiadacze broni są źli i niebezpiecznie i co też takiego na forach wypisują ... Nie wnosisz do forum totalnie nic poza bałaganem i nie potrafisz podjąć dyskusji na żaden temat poza Językiem Polskim albo encyklopedią ... Katujesz dyskutujących słownikami bo nie jesteś w ogóle zorientowany w temacie .... Ale puki co plan realizujesz doskonale. Winszuję :)
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Jest dokładnie odwrotnie! Jestem wolnościowcem, a Twoje domniemania są z dupy.
Á propos tych symulacji: ładne, kolorowe obrazki, ale nie uwzględniają podstawowych zasad fizyki, zwłaszcza III zasady dynamiki Newtona❗
Ps. Co to są te "puki"🙄😉
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: Ursus_c35 »

Jesteś tym kim napisałem powyżej i wertujesz w pocie czoła google szukając czegokolwiek co można dosmarować do Twoich wypocin .... Gdybyś przeczytał chociaż pół linijki z tego co napisałem w tej analizie to nie przewracał byś w grobie Newtona a puki niestety masz w głowie puki co :)
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: gondoljerzy »

leonidas 1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 10:54 Siedzę w nauce od lat i wiem, że za pieniądze, lub dla poparcia własnej tezy można w badaniach udowodnić wszystko.
Odnośnie ramy zamkniętej i otwartej nie ma co dyskutować.
Praktyka potwierdza zdecydowanie lepszą wytrzymałość i długowieczność konstrukcji rewolweru z ramą zamkniętą.
Podobnie jest z wiatrówkami z dolnym naciągiem i łamaną lufą.
Kolego, wypowiadasz się nie w temacie. W tym wątku nie rozmawiamy o wyższości takiej czy innej koncepcji konstrukcji rewolweru. Autor porównał dwa konkretne modele. Co ciekawe, ten bardziej konstrukcyjnie "skostniały" jest młodszy, 1858 vs 1860.
Ostatnio zmieniony ndz 05.mar.2023 - 17:38 przez gondoljerzy, łącznie zmieniany 2 razy.
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Jak mawiali Rzymianie:
Populus suffragium cum pecunia.
Ludzie głosują pieniędzmi.
Załączniki
IMG_20230305_144012.jpg
IMG_20230305_143937.jpg
IMG_20230305_143756.jpg
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Ursus_c35 pisze: ndz 05.mar.2023 - 17:00 Jesteś tym kim napisałem powyżej i wertujesz w pocie czoła google szukając czegokolwiek co można dosmarować do Twoich wypocin .... Gdybyś przeczytał chociaż pół linijki z tego co napisałem w tej analizie to nie przewracał byś w grobie Newtona a puki niestety masz w głowie puki co :)
Jeszcze jedna uwaga.☝️Aby uwiarygodnić swoje tezy, raczej hipotezy nie potrzeba Ci klakierów, a takich jak ja - advocatus diaboli.
Na studiach uczono nas właśnie w ten sposób: referat i koreferat.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: Ursus_c35 »

leonidas 1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 17:43
Ursus_c35 pisze: ndz 05.mar.2023 - 17:00 Jesteś tym kim napisałem powyżej i wertujesz w pocie czoła google szukając czegokolwiek co można dosmarować do Twoich wypocin .... Gdybyś przeczytał chociaż pół linijki z tego co napisałem w tej analizie to nie przewracał byś w grobie Newtona a puki niestety masz w głowie puki co :)
Jeszcze jedna uwaga.☝️Aby uwiarygodnić swoje tezy, raczej hipotezy nie potrzeba Ci klakierów, a takich jak ja - advocatus diaboli.
Na studiach uczono nas właśnie w ten sposób: referat i koreferat.
Doskonała uwaga w takim razie przeczytaj uważnie to co pisałem uprzednio i poddaj to konstruktywnej krytyce wchodząc w szczegóły tak jak koledzy to już uprzednio zrobili i żaden z nich nie był klakierem a wprost przeciwnie ... Ty jednak nawet na to nie spojrzałeś i nie masz takiego zamiaru ani możliwości bo Twoim celem jest skakanie po wszystkich postach celowo nabijając własną ich ilość w sposób bezsensowny by jak najszybciej awansować do bywalca. Twój pierwszy post to idiotyzm na temat różnicy kąpieli i mycia i inne dyrdymały lingwistyczne ale musisz niestety wykazać się większym trudem ... Nie wywodzisz się ze środowiska i nie masz o nim pojęcia niestety a jak pokazuje Twoja powszechna praktyka wprawnie operujesz tylko słowem i nie licz że omamisz tu kogoś swoją zerową wiedzą z CP. Moja diagnoza Twojego Modus Operandi : lewacki agitator (zagłuszający poglądy pseudo wolnością) , chcący rozsadzić hoplofobicznie od środka stowarzyszenia wielbicieli broni i jak się domyślam nie działasz tylko tutaj :)
leonidas 1104

Re: Szkielet otwarty vs szkielet zamknięty (czy aby na pewno zawsze wytrzymalszy i sztywniejszy ?)

Post autor: leonidas 1104 »

Ursus_c35 pisze: ndz 05.mar.2023 - 18:41
leonidas 1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 17:43
Ursus_c35 pisze: ndz 05.mar.2023 - 17:00 Jesteś tym kim napisałem powyżej i wertujesz w pocie czoła google szukając czegokolwiek co można dosmarować do Twoich wypocin .... Gdybyś przeczytał chociaż pół linijki z tego co napisałem w tej analizie to nie przewracał byś w grobie Newtona a puki niestety masz w głowie puki co :)
Jeszcze jedna uwaga.☝️Aby uwiarygodnić swoje tezy, raczej hipotezy nie potrzeba Ci klakierów, a takich jak ja - advocatus diaboli.
Na studiach uczono nas właśnie w ten sposób: referat i koreferat.
Twój pierwszy post to idiotyzm na temat różnicy kąpieli i mycia i inne dyrdymały lingwistyczne ale musisz niestety wykazać się większym trudem ... Nie wywodzisz się ze środowiska i nie masz o nim pojęcia niestety a jak pokazuje Twoja powszechna praktyka wprawnie operujesz tylko słowem i liczysz że omamisz tu kogoś swoją zerową wiedzą z CP ...
Twoja subiektywna ocena - mojego adwersarza jest nic nie warta, potwierdza jedynie Twoje kompleksy.
Twoje obraźliwe uwagi ad personam wykluczają Cię jako uczestnika dyskusji.
Jak już pisałem wcześniej - bronią i pirotechniką trudniłem się od młodych lat, a wówczas to było surowo zakazane i karane.
Sam skonstruowalem kilka samopałów, pistolety na naboje od KBKS, petardy hukowe i wybuchowe, lonty i detonatory własnej produkcji, kusze z resora i wiele innych.
A Ty, jakie masz doświadczenie odnośnie użytkowych konstrukcji własnych?!
ODPOWIEDZ