Rolling Block od Saguaro

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: zbiho »

Lee Enfield pisze: pt 06.sty.2023 - 12:53

A mógł by kolega jalieś tarcze pokazać? Będzie taki karabin lepszy od na przykład Gibbsa gdzie skupienie na 100 metrów może wynieść 5-6 centymetrów?
Nie ma szzans nawet do Tryona z gwintem 48.
tealeaf
Posty: 12
Rejestracja: czw 05.sty.2023 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: tealeaf »

Lanir1 pisze: czw 05.sty.2023 - 15:54 RB jest zrobiony bardzo starannie i z dobrych materiałów (trochę wadą jest obudowa mechanizmu spustowego, jak by była stalowa było by bardzo fajnie, ale jest to jego cecha której trzeba się nauczyć przy składaniu) i bardzo fajnie strzela, i na początek bardzo go polecam, ze względu na fun ze strzelania, jego wygląd, cenę, łatwość obsługi, wszelaką rozwojowość z obsługi takiego sprzętu, naukę strzelania precyzyjnego i zabawę z tym, aby coraz to celniej strzelać z tego.
Z czego jest zrobiona obudowa mechanizmu spustowego? Czy jest to jakis odlew? Czy jest podatny na wycieranie w miejscu osi mechanizmow?
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Fachowcem nie jestem ale z tego co wiem to Tryon i Gibbs to już inna liga 😀 więc nawet nie ma co porównywać do sprzętu za 3 lub 3.5 tysiąca 😀 Tryon bardzo polecany ale to nie jest mój budżet na pierwszy karabin i zaczynanie przygody z CP a wiem że opinie są pozytywne 😀

Podpinam pytanie na temat obudowy mechanizmu spustowego.
Lanir1
Posty: 13
Rejestracja: pt 02.gru.2022 - 10:57
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Lanir1 »

Jakiś stop aluminium chyba, i problem nie jest z wycieraniem się elementów spustowych a na wkręcanie gwintów, raz to zrobisz źle i śruba źle się wkręca wyciągając gwint
tealeaf
Posty: 12
Rejestracja: czw 05.sty.2023 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: tealeaf »

Lanir1 pisze: sob 07.sty.2023 - 13:34 Jakiś stop aluminium chyba, i problem nie jest z wycieraniem się elementów spustowych a na wkręcanie gwintów, raz to zrobisz źle i śruba źle się wkręca wyciągając gwint
Dzieki za odpowiedz. Mialem go kupic ale w tym przypadku odpuszcze temat.
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Na filmach widziałem że do podstawowego serwisu odkręcamy jedna śrubę z zabezpieczeniem ( z lewej strony) i wybijamy dwa "sworznie". Dla osoby chociaż trochę manualnej nie stworzy to chyba problemu?! Trzeba mieć trochę cierpliwości i lubić majsterkować. Myślę że karabiny w tej kwocie mają swoje plusy i minusy...
tealeaf
Posty: 12
Rejestracja: czw 05.sty.2023 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: tealeaf »

To nie jest mala kwota i produkty tej firmy sobie odpuszczam bo jakosc mnie jednak niezadowala.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: zbiho »

Tak jakby były inne firmy do wyboru :-(
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Właśnie miałem pisać co możemy DZISIAJ kupić do 3500 zł żeby było jakościowo na wysokim poziomie ? Niestety nie ma dużego wyboru karabinow CP w tej kwocie. Był Hawken w którym cała seria miała problem z przyśpiesznikiem sprzedający i producent umywał rece od tej sprawy i kazali regulować a efekty podobno były średnie... takie czasy mamy co teraz jest dobrej jakości? Cena broni CP ciągle idzie do góry a jakoś przeważnie spada...
Lanir1
Posty: 13
Rejestracja: pt 02.gru.2022 - 10:57
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Lanir1 »

tealeaf pisze: sob 07.sty.2023 - 20:27 To nie jest mala kwota i produkty tej firmy sobie odpuszczam bo jakosc mnie jednak niezadowala.
Jak już coś kupisz to pochwal się co sobie sprawiłeś?
tealeaf
Posty: 12
Rejestracja: czw 05.sty.2023 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: tealeaf »

Ciezko cos kupic. Mysle o uzywanym Hawkenie z ubieglego wieku Rason lub IA w kalibrze .45, Sharps kawaleryjski Saguaro tez mi chodzil po glowie ale podrozaly o 300zl ostatnio. Ogolnie sam nie wiem bo moze olac to wszystko i zrobic papiery i bedzie taniej. Przykladowo taki Rolling Block jest tanszy w wersji na pozwolenie, Sharps to samo. Zastanawiam sie, ktora droge wybrac. Wszystko mocno poszlo w gore, kapiszony, czarny proch i problem z dostepem.
Vegvisir

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Vegvisir »

Mam tarcze ale wstawiac tu to trzeba miec cierpliwosc wiec nie pokażę niestety. Co di celnosci to zaznaczam ze stosuje wylacznie saboty zatem balistyka pociskow jak i tor lotu sa nieco inne od pakowanego po staremu olowiu.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1072
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Irek M »

Wstawienie fotki to ze dwie minuty poświęconego czasu. Prześlij na PW to wstawię natychmiast :-)
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Też jestem ciekawy jak to wygląda na papierze😁 jak się przeliczy jeden strzał to cenowo podobnie do naboju scalonego. A papier fajnie mieć... Jak mnie wciągnie strzelanie z CP to wtedy będę myślał o lepszym karabinie teraz trzeba od czegoś zacząć przygodę:) też chciałem Sharps-a ale cena, elaboracja, czas no i kłótnie z żoną, że ciagle w garażu siedzę😅
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1072
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Irek M »

Łysy89 pisze: ndz 08.sty.2023 - 16:14
też chciałem Sharps-a ale cena, elaboracja, czas no i kłótnie z żoną, że ciagle w garażu siedzę😅
Musisz zmienić podejście, wtedy żona radykalnie zmieni podejście. I to wszystkie żony :-) Zaproponuj, że tyle ile kasy i czasu wydajesz na hobby to tyle samo poświęcisz jej !!! :-)
ODPOWIEDZ