Rolling Block od Saguaro

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Witam! Chce kupić pierwszy karabin czarnoprochowy i myślę nad Saguaro Rolling Block. 45 1.18" lub Hawken Hunter. 50
Na początek oś 25-50m ( dostępna do 100m) który karabin polecacie na początek? Kiedyś strzelałem z broni scalonej ale chce spróbować strzelania z CP. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: zbiho »

Hawken
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Hawken ze względu na gwint 1.24" ? Czytałem że przeziernik Ghost nie będzie dobry do strzelania do tarczy i np w "gong" prawda? W opisie Rolling Block jest do strzelania tarczowego. Już mam taki mętlik w głowie, że już nie wiem co brać a na rynku wiadomo jaka sytuacja wyboru nie ma :/ a jak coś jest to ceny powalają 😤
Dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: zbiho »

Rolling Blocka ma szybki gwint, ale od karabinu odtylcowego, ładowanie go odprzodowy tylko pogarsza celność. Hasłem jest odprzodowy i ma wolniejszy gwint. Długości luf zbliżone, ceny pewnie też. Przeziernik do gongów na 100 m da radę. Zawsze można diopter założyć.
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Rolling Blocki od SA już sprzedane... Ale jak brać Hawken-a to od D. Pedersoli .50 skok gwintu 1.24? Czy z Investarms .45 lub .50 skok gwintu 1.48 ? Na chwilę obecną jest D.P H. Hunter .50 ale jak coś to nie mam ciśnienia na kupno a chce kupić taki karabin żeby się nie zniechęcić. Ale jak się wkręcę to będę myślał o czymś lepszym 😀
oldfux
Posty: 20
Rejestracja: pt 03.kwie.2020 - 18:14
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: oldfux »

Hawken D. Pedersoli .50 z gwintem 1-24 to karabin - jak w opisie Saguaro - to konstrukcja dla myśliwych. Strzelanie tylko pociskami.
Moim zdaniem - mogę się mylić - na początek przygody z czarnym prochem dobrym wyborem będzie Hawken Investarmsa .45 z gwintem 1-48.
Tani w eksploatacji, można strzelać kulą i eksperymentować z pociskami. A w razie czego łatwy w zbyciu.
Vegvisir

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Vegvisir »

Polecam rolling blocka- jeden z najlepszych karabinow ze wzgledu na system inline 👌👌👌👌 Doskonała celnosc i mozliwosc stosowania pociskow w sabotach. Dla mnie kazdy tzw boczny zaplon cp jest gorszy od inline. Mialem, testowalem polecam RB👌
Lanir1
Posty: 13
Rejestracja: pt 02.gru.2022 - 10:57
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Lanir1 »

Ja jestem bardzo zadowolony z RB .50, ale chętnie bym sprawdził tą .45'tkę - która się już wyprzedała.
Vegvisir

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Vegvisir »

Wersja .45 jest znow dostepna i to w dobrej cenie. Co ciekawe podano tam nawet zrodla obalajace teorie niejednego mądrali ( smith) ktorzy twierdzą ze nie bylo takich wcale. Cyt. "Rolling Blocki były przerabiane w epoce na ładowanie odprzodowe z powodu trudności z dostępem amunicji scalonej.

Tu znajdą Państwo przykłady tych karabinów w wersji rozdzielnego ładowania :

https://www.gunbroker.com/item/930555324

https://www.icollector.com/Percussion-C ... _i32469681

https://www.bonhams.com/auctions/13315/lot/2681/

Rolling Block to drugi po karabinie Sharps najbardziej popularny model jednostrzałowego karabinu używanego przez amerykańskich łowców bizonów.

To jedyny karabin ładowany odprzodowo z możliwością odkręcenia korka lufy czyszczenia od tyłu. Pozwala to również na doskonałą kontrolę stanu lufy.

Karabin jest przystosowany do strzelania każdym rodzajem pocisków ołowianych , od okrągłych kul typu rewolwerowego , przez krótkie pociski , aż do najcięższych , długich pocisków tarczowych."
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Temat RB vs Hawken był już omawiany na forum ale brak konkretnych odpowiedzi od strony użytkownika ( użytkowników) czy osoba która chce zacząć przygodę z Rolling Block-iem ogarnie ten karabin i będzie w stanie uczyć się strzelania początek 25 m do 50m i 100m
Na temat Investarms są różne opinie... I na temat gwintów 1.48 też...
D. Pedersoli ma tylko jeden model najtańszy z gwintem 1.48 ale ten odpuszczę... w Rolling Block jest duży plus strzelania od kuli po różnego rodzaju pocisków...
Lanir1
Posty: 13
Rejestracja: pt 02.gru.2022 - 10:57
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Lanir1 »

Jak kupisz sobie RB z szybkim gwintem i postrzelasz z pocisków to nawet Ci nie przejdzie przez myśl bawić się w kule.
W RB jest ta wada że ciężko się go rozkręca po dobrym strzelaniu i trzeba kombinować. Wadą jest też materiał obudowy mechanizmu spustu i trzeba nabrać trochę wprawy przy składniu tego. A tak to całkiem fajnie strzelający karabin, ale jak pisałem teraz chyba bym kupił 45'tke, choć luneta w 50'tce też jest super sprawą. Fajnie by było mieć takiego i takiego ;)
Łysy89
Posty: 16
Rejestracja: ndz 18.gru.2022 - 20:40
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Łysy89 »

Długo masz RB? Na jaką odległość strzelasz? Wydaje mi się że każdy karabin do 3500 będzie miał jakieś wady i gorsze materiały:/ ( chyba że w RB jest tak źle) jak oceniasz awaryjność w RB? Jednak jest tam trochę ruchomych elementów...
Jak chcesz .45 z lunetą to za 250 zł możesz szynę dokupić którą demontojesz kiedy chcesz... Z twojego punktu widzenia warto kupić RB .45 do strzelania dla fun-u ?
Lanir1
Posty: 13
Rejestracja: pt 02.gru.2022 - 10:57
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Lanir1 »

Około roku mam RB .50 z lunetą, i ja od niego zaczynałem przygodę z CP :)
Awaryjność tego karabinu może być spowodowana tylko i wyłącznie lub głównie brakiem doświadczenia w składaniu takiego karabinu, lub niedbałością, lub też brakiem cierpliwości użytkownika.
RB jest zrobiony bardzo starannie i z dobrych materiałów (trochę wadą jest obudowa mechanizmu spustowego, jak by była stalowa było by bardzo fajnie, ale jest to jego cecha której trzeba się nauczyć przy składaniu) i bardzo fajnie strzela, i na początek bardzo go polecam, ze względu na fun ze strzelania, jego wygląd, cenę, łatwość obsługi, wszelaką rozwojowość z obsługi takiego sprzętu, naukę strzelania precyzyjnego i zabawę z tym, aby coraz to celniej strzelać z tego.
Zabawa polega u mnie na montażu lunety, potem trzeba ją wyregulować, zabawa z doborem odpowiedniego montażu lunety, następnie z doborem różnych rodzajów pocisków, ich wagi oraz naważki do nich, potem odpowiednie kalibrowanie pocisków, strzelanie z przybitkami/bez przybitek, czyszczenie i konserwacja gdzie trzeba się wykazać doświadczeniem, cierpliwością i wprawą, ale nie ma czego się bać jest to bardzo proste itp itd. no na serio zabawy co nie miara.
Ja strzelam na odległość 50 metrów bo na tą konkretnie strzelnicę lubię jeździć (mam inne dłuższe w okolicy, ale fajne towarzystwo i atmosfera jest na tej 50'metrowej) Bez problemu można celnie strzelać na dużo większe dystanse z wielkim powodzeniem, kwestia doboru naważki, pocisku, oraz doregulowania przyrządów celowniczych i wyniki będą bardzo dobre.
.50 jest fajna za tą lunetę i szybki gwint gdzie strzela się bardzo dobrze pociskami
.45 podoba mi się za jeszcze szybszy gwint i historyczne przyrządy celownicze
Hawkena to planuję sobie kupić, jak się pokaże kit do samodzielnego montażu, bo RB nauczył mnie tyle że będę wstanie sam sobie taki poskładać i też będzie z tego mnóstwo frajdy. Podobno w Saguaro ma coś przyjść na początku nowego roku.
Jeżeli jesteś z okolicy Bytomia to zapraszam na PW - można podjechać i pokaże co i jak.

Kup sobie to co Ci się podoba - co nie wybierzesz będzie bardzo dobre na początek i da dużo frajdy. Różnice po miedzy RB .50/45 i Hawken są minimalne, ale ogólnie jeżeli można to tak nazwać - to tak jak w samochodach jest to ta sama klasa karabinów, tak jak z Clio, Yaris, Grande Punto i Corsą niby różne ale tak samo jadą i plus minus tyle samo kosztują;)
Vegvisir

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Vegvisir »

Ja uzywam od roku rb .50 tyoe ze stosuje tam wylacznie pociski w sabotach co daje jeszcze lepszą precyzje strzelania- polecam. Nie ma chrzanienia sie z jakimis smarami czy przybitkami
Lee Enfield
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25.wrz.2022 - 13:50
Moja broń: brak

Re: Rolling Block od Saguaro

Post autor: Lee Enfield »

Vegvisir pisze: sob 31.gru.2022 - 17:48 Polecam rolling blocka- jeden z najlepszych karabinow ze wzgledu na system inline 👌👌👌👌 Doskonała celnosc i mozliwosc stosowania pociskow w sabotach. Dla mnie kazdy tzw boczny zaplon cp jest gorszy od inline. Mialem, testowalem polecam RB👌


A mógł by kolega jakieś tarcze pokazać? Będzie taki karabin lepszy od na przykład Gibbsa gdzie skupienie na 100 metrów może wynieść 5-6 centymetrów?
Ostatnio zmieniony pt 06.sty.2023 - 13:20 przez Lee Enfield, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ