Sharps 54

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Sharps 54

Post autor: zlyzuw »

Hej,

Pytanie w temacie sharpsa 54 pedersoli. Wiem, że najlepsze do strzelania są gilzy papierowe i na ten temat nie dyskutuje ale w/w karabin ma dostępne dwa rodzaje gilz mosięznych, modern i original. Obie są oczywiscie pod inne pociski. Która opcja z tych dwóch gilz będzie lepsza? Modern czy original i jaki wpływ mają na strzelanie. Dzięki
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Sharps 54

Post autor: Irek M »

Jednemu celniej wychodzi z pociskami modern innym z oryginal więc najlepiej jak sam sprawdzisz. Mnie bardziej podchodziły choinki ale nie mam Pedersoli tylko IAB krótki.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Wg mnie łatwiej elaborować gilzy pod moderny :)
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Sharps 54

Post autor: zlyzuw »

Ursus_c35 pisze: śr 14.gru.2022 - 14:57 Wg mnie łatwiej elaborować gilzy pod moderny :)
Czy gizy pod moderny mają cieńsze ścianki niż original?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Sharps 54

Post autor: Irek M »

Ścianki będę miały raczej tę samą grubość. Różnica polega na grubości szyjki na osadzenie pocisku. Pocisk oryginal osadzamy w gilzie mosiężnej jego "dupką", która ma średnicę jakieś 11mm, a pocisk modern osadzamy jego najszerszym pierścieniem czyli jakieś 13,8mm.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Sharps 54

Post autor: zlyzuw »

Ok jasne, nie miałem w rekach obu gilz a wydawało mi się, że originale są grubsze. W teorii wiem, że to są łuski bezobsługowe nie licząc mycia ale wyczytałem gdzieś na amerykanskich forach, że mogą wymagać formatowania po pewnym czasie ;) chociaż zakładam, że oni sypia prochu ile wlezie.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Irek M pisze: czw 15.gru.2022 - 19:57 Pocisk oryginal osadzamy w gilzie mosiężnej jego "dupką", która ma średnicę jakieś 11mm, a pocisk modern osadzamy jego najszerszym pierścieniem czyli jakieś 13,8mm.
Słowem w sedno :)
ODPOWIEDZ