Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Lanir1
Posty: 13
Rejestracja: pt 02.gru.2022 - 10:57
Moja broń: brak

Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Lanir1 »

Dzień dobry,
Na wstępie chciałem się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. Nazywam się Tomek i posiadam Rolling Blocka .50 oraz Remka Uberti 5.5 :?:

Chciałem zapytać czy macie jakieś doświadczenie z tzw. Rifle Kit - podobno w Saguaro Arms będzie w nowym roku - nowa dostawa.
To co mieli kiedyś na sklepie można zobaczyć pod tym linkiem:
https://saguaro-arms.com/pol_m_Bron-_Ki ... u-292.html

Na tej stronie mają duży wybór w fajnych cenach:
https://muzzle-loaders.com/collections/ ... oader-kits
ale nie ma chyba wysyłki do PL?

Może macie informację, jak ściągnąć taki Kit do samodzielnego składania?
I jak się go już kupi to czy części jakie dostajemy są dobrej jakości? Czy są jakieś problemy podczas składania czegoś takiego, gdy się już ma jakieś tam doświadczenie z CP?
Jeżeli poskładaliście takie coś, pochwalcie się efektami i spostrzeżeniami.

Zapraszam do dyskusji.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Irek M »

Miałem kit pistoletu Kentucky firmy Bondini. Lufa wykończona na mat. Przy drewnie trochę trzeba popracować bo dostajesz wstępnie oprofilowane. Więc szlifowanie potem polerowanie. Zamek, okucia pasowały bardzo dobrze.
Zaletą kitu jest to, że możesz do pewnego stopnia obrobić chwyt lub całe drewno trochę według podoba mi się taki a nie inny. Mnie podoba się gdy łoże jest dosyć wąskie. Przykładem są łoża - drewno- Ardesy gdzie są raczej przeciwieństwem wąskiego.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Wycior »

Czy masz smykałkę do majsterkowania, w szczególności doświadczenie w obróbce i wykończaniu drewna? Jeżeli nie to możesz nawet nie wiedzieć co spartaczyłeś. To nie zestawy typu snap & fit. Karabin jest bardziej wymagający od pistoletu. Kity są przeznaczone raczej dla osób znających się na rzeczy ale pragnących broni według indywidualnych wyobrażeń i wymagań.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Irek M »

Bez przesady, co tu można spartolić. Przecież nie mówimy o przeróbkach istotnych.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Wycior »

Irek M pisze: sob 03.gru.2022 - 00:49 Bez przesady, co tu można spartolić.
W zasadzie wszystko. Przede wszystkim osadę. Nie chodzi o to żeby zrobić tylko żeby zrobić dobrze. Problem w tym że nie wiedząc jak się to robi prawidłowo delikwent nawet nie wie że sparaczył. Np. YT jest mnóstwo samozwańczych ekspertów którzy nie potrafią poprawnie używać wkrętaka. Lektura podręcznika rusznikarstwa, nawet pobieżna, często otwiera oczy. Gdy idzie o osady - współczesne i historyczne - polecam: Donald Newell - Gunstock Finishing and Care z roku 1949. Książka zorientowana praktycznie, bardzo przydatna także dla początkujących amatorów.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Irek M »

Ale autor nie chciał niczego dostosowywać ani pr,erabiać. To ja pisałem, że można dostosować. Autor zapewne tylko przeszlifować zechce i może bejcować według uznania. O przeróbkach nie wspomniał ani słowem.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Wycior »

Irek M pisze: sob 03.gru.2022 - 13:11 Autor zapewne tylko przeszlifować zechce i może bejcować według uznania.
Na tym polega różnica między wykończeniem "tak jak umiem i jak mi wyszło" a finiszem fachowym, dającym optymalny efekt. Też nie myślałem o przeróbkach. Przytoczę tylko dwie strony z książki o której wspomniałem wcześniej. Otwierają rozdział o wstępnym przygotowaniu osady:
Obrazek
Cały rozdział liczy 32 stronice, książka łącznie ok. 500.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Tych rzeczy się uczyłem i mimo wszystko bym bał się na przykład kurzu w domowych warunkach, albo że nie uda mi się jaskółczy ogon przy muszce. Będzie szpara i co wtedy?
Mi się marzy kit firmy Kibler. Ale chyba sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Lanir1
Posty: 13
Rejestracja: pt 02.gru.2022 - 10:57
Moja broń: brak

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Lanir1 »

Przecież po przyjściu ze strzelnicy z jakimkolwiek karabinem CP trzeba go mniej lub bardziej rozebrać (ja mój prawie cały rozbieram), wyczyścić, zakonserwować i poskładać? A więc w czym problem :? Ktoś pisał o kurzu przy składaniu? Przecież większość co się w to bawi, składa to i rozbiera w garażu na stole z imadłem albo nawet w kuchni (ja tak robię).

Więc poskładać taki KIT dla mnie to raczej żaden problem, to są proste konstrukcje. Nawet jak się coś spartoli, to w bardzo łatwy sposób idzie to naprawić za pomocą tokarza i innych co zajmują się obróbką stali lub nawet drewna. Wiadomo ich usługi nie są tanie, ale to jest hobby i nie ma czego się tu bać wg mnie, oczywiście jeżeli już ktoś ma doświadczenie w CP, trochę zmysłu technicznego, narzędzi, chęci i pasji.

Dla mnie poskładanie samemu takiego karabinu, następnie odlanie kul lub pocisków, próba strzału i regulacja i optymalizacja wszystkiego, to taka kwintesencja zabawy w CP.

Tylko pytanie jak zamówić i gdzie taki KIT z wysyłką do PL? ktoś pomoże? Chciałbym coś kupić coś co będzie kompatybilne z Rolling Blockiem, i można by było przy okazji wykorzystać na jakiś zawodach CP, w których nie brałem jeszcze udziału, ale jak będę miał z czym (bo RB jest niekoszerny), to chętnie w takich dla zabawy wezmę udział. Obok mnie w Dzierżnie takie są organizowane.

Jak kupię to założę temat i pokażę jak to składam i jaki dało to efekt :)
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Karabin CP w kicie do samodzielnego montażu - czy macie jakieś dowiadczenie?

Post autor: Magua »

Kit, to nie jest zestaw do samodzielnego montażu. Dostajesz surowe drewno, które trzeba samemu wykończyć, również części metalowe najczęściej są "gołe". Zdarza się, że również dokończyć obróbkę.

Zadzwoń do Saguaro Arms, pewnie Michal ci cos ściągnie.
Myślę, że nikt by cię z Dzierżna z tym Rolling Blockiem nie wyrzucił.
ODPOWIEDZ