Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Pytania i prośby o opiniowanie sprzedawanych broni czarnoprochowych na aukcjach i ogłoszeniach internetowych.
ODPOWIEDZ
Hyrhyr91
Posty: 5
Rejestracja: śr 21.wrz.2022 - 16:43
Moja broń: brak

Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Hyrhyr91 »

Witam, przymierzam się do, kupienia pierwszej sztuki broni no i na celownik obrałem Remingtona kal44 lufą 8" w wersji Texas General z grawerami od Pietty, oraz Colta Cattleman-a 7.5" uberti hege. Pytanie brzmi który będzie mniej psikuśny. Zaznaczam że nie jest dla mnie, żadną wadą brak pobojczyka w Colcie i tak mam zamiar zakupić praskę. Celuje bardziej w trwałość mechanizmów gdyż wyglądem jeden przebija drugiego pozdrawiam. https://doctorgun.eu/1858-texas-general ... 4leig.html
https://military-zone.sklep.pl/p9389,re ... 0-355.html
Jest jeszcze taka ciekawa opcja https://military-zone.sklep.pl/p9347,re ... -0107.html
Paul
Posty: 81
Rejestracja: sob 09.kwie.2022 - 09:03
Moja broń: Remington new model army 1858. 44 pietta

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Paul »

Też kiedyś się zastanawiałem nad Cattlemanem, ale znalazłem informację o jakiś specjalnych formach konserwacji, żeby się nie zacinał. Ktoś nawet oferował pomoc w wyjaśnieniu na strzelnicy tych mankamentów. Zrezygnowałem więc z Cattlemana. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wolę nie testować. Mam Remingtona Pietty new army model i żadnych kłopotów. Można wystrzelić kilkanaście bębenków na jednym strzelaniu bez czyszczenia i nie mam kłopotów. Ja wziąłbym Remingtona.
Hyrhyr91
Posty: 5
Rejestracja: śr 21.wrz.2022 - 16:43
Moja broń: brak

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Hyrhyr91 »

Dzięki wielkie.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: szczupi26 »

Jednak te plastikowe okładziny ......... odpust .... :;
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Larkana »

Miałem nadzieję, że wypowie się jakiś posiadacz Cattleman-a.
Tutaj masz dość świeży temat dotyczący tego rewolweru:
viewtopic.php?t=6375
Wydaje mi się, że Remington jest najbardziej popularny, a że ludzie raczej nie polecają czegoś czego nie znają - to na forum jednak większość poleci Ci Remingtona.
Jeśli mowa o samej trwałości to za trwalsze uchodzą wyroby Pietty, ale to opinia powtórzona z internetu więc....

Na Twoim miejscu brałbym to co by mi się bardziej podobało.
Hyrhyr91
Posty: 5
Rejestracja: śr 21.wrz.2022 - 16:43
Moja broń: brak

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Hyrhyr91 »

szczupi26 pisze: wt 08.lis.2022 - 09:30 Jednak te plastikowe okładziny ......... odpust .... :;
Wiesz, okładziny zawsze można wymienić na jakieś drewienko, ale racja żenada z tym plastikiem. Zastanawiam się też nad 8" w inoxie pietty.
Hyrhyr91
Posty: 5
Rejestracja: śr 21.wrz.2022 - 16:43
Moja broń: brak

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Hyrhyr91 »

Larkana pisze: wt 08.lis.2022 - 10:10 Miałem nadzieję, że wypowie się jakiś posiadacz Cattleman-a.
Tutaj masz dość świeży temat dotyczący tego rewolweru:
viewtopic.php?t=6375
Wydaje mi się, że Remington jest najbardziej popularny, a że ludzie raczej nie polecają czegoś czego nie znają - to na forum jednak większość poleci Ci Remingtona.
Jeśli mowa o samej trwałości to za trwalsze uchodzą wyroby Pietty, ale to opinia powtórzona z internetu więc....

Na Twoim miejscu brałbym to co by mi się bardziej podobało.
Strasznie podobają mi się te Cattlemany, tylko naczytałem się, że nie są zbyt celne, bębenki dosyć szybko się sklepują, no i ciężej z rozkręcaniem tego bandziora. Wiadomo są też pozytywne opinie co do niego. To będzie ciężka decyzja. Mam nadzieję że podpowie ktoś, kto strzela z Cattlemana.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: andrzej11111 »

Panie do 25 metrów będzie celny . Na 50 też jak masz dobre oko :) wiadomo ze to nie glock czy cz. Kupuj jak ci się podoba szkoda czekać.:)
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Ursus_c35 »

Miałem dwa cattlemany i polecam. (Miałem bo zachorowałem na ROA i se kupiłem ale to wymagało dobycia gotówki... Jeszcze kiedyś sobie sprawie cattlemana ale chyba bardziej SAA od pietty.) Tak przyrządy celownicze należy rozgryźć we własnym zakresie i da się ale za to wygląd, praca i przyjemność obsługi tej broni naprawdę cieszy. Prawdą jest że jeśli ktoś przeprowadza w bębnie próby nuklearne to jego zęby po 200 latach użytkowania ulegają zaklepaniu czego w moich egzemplarzach ja nigdy nie osiągnąłem.. (może dlatego że lubiłem pykać tarczowo naważkami do 1g?) BTW spraw sobie 5.5"... najbardziej sexi jest :D
Hyrhyr91
Posty: 5
Rejestracja: śr 21.wrz.2022 - 16:43
Moja broń: brak

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Hyrhyr91 »

Ursus_c35 pisze: czw 10.lis.2022 - 15:08 Miałem dwa cattlemany i polecam. (Miałem bo zachorowałem na ROA i se kupiłem ale to wymagało dobycia gotówki... Jeszcze kiedyś sobie sprawie cattlemana ale chyba bardziej SAA od pietty.) Tak przyrządy celownicze należy rozgryźć we własnym zakresie i da się ale za to wygląd, praca i przyjemność obsługi tej broni naprawdę cieszy. Prawdą jest że jeśli ktoś przeprowadza w bębnie próby nuklearne to jego zęby po 200 latach użytkowania ulegają zaklepaniu czego w moich egzemplarzach ja nigdy nie osiągnąłem.. (może dlatego że lubiłem pykać tarczowo naważkami do 1g?) BTW spraw sobie 5.5"... najbardziej sexi jest :D
To Ci powiem panie Ursus że uśmiech pojawił się na mojej twarzy, zastanawiam się czy przy naważce jak piszesz do 1g da radę podziurawić żonie patelnie :)?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Ursus_c35 »

Ja dziurawiłem tarcze. Żony wtedy jeszcze nie miałem a jak już ją nabyłem to dziurawiłem jej co innego i bez wysługiwania się cattlemanem…
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Larkana »

Patelni Żonie bym nie podkradał.
5,5 cala i 1g prochu(vesuvit) daje około 160j energii, wystarczajaco aby przebić 3 butelki 5l wody.
Vegvisir

Re: Texas General (Pietta Deluxe)8" vs Cattleman (Uberti Hege) 7.5"

Post autor: Vegvisir »

Powiem tak z doswiadczenia, ogolnie pietowskie konstrukcje pod wzgledem trwalosci mechanizmu są o wiele lepsze. Kup colta piety jak chcesz miec go.
ODPOWIEDZ