Rdza na dnie lufy ?

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
MrHappy
Posty: 39
Rejestracja: ndz 06.lut.2022 - 22:37
Moja broń: brak

Rdza na dnie lufy ?

Post autor: MrHappy »

Cześć,

Sprawdzałem sobie ostatnio lufy w swoich karabinach od wewnątrz przy pomocy kamerki na kablu. W jednym zobaczyłem to, co na zdjęciach:
https://photos.app.goo.gl/Ff141zrSeTBNQqd48
Wydaj mi się że to rdza, proszę jednak by bardziej doświadczone osoby potwierdziły.
Jeśli moje przypuszczenia są prawdziwe to jak to usunąć ? Psikałem już do lufy odrdzewiaczem w sprayu jednak bez efektu. Żadna ze szczotek które posiadam tam nie wejdzie. Będę wdzięczny za sugestie.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Rdza na dnie lufy ?

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Zbyt dużo doświadczenia akurat nie mam. Ale miałem już podobny problem, tylko że z nagarem który mi poprzedni właściciel tam zostawił.
Poradziłem sobie w ten sposób że pobojczyk mojego karabinu ma dziurkę, co mi umożliwiało przyszyć do jego końcówki szmatkę. I wtedy kręcić pobojczykiem aż do czysta. Wymieniając jakieś trzy razy tą szmatkę.
W twoim przypadku bym wziął mosiężny jag, przewiercił przez niego małą dziurkę (Nie powinno to jego normalnej funkcji kompromitować.Tylko wierć wyżej niż wkręcony gwint twojego pobojczyka), i przyszył do niego ten szorstki filc z gąbki kuchennej.
Załączniki
Wycior.jpg
Jag.jpg
ODPOWIEDZ