Sharps - kapiszonowy na amunicję scaloną

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
qmoter
Posty: 30
Rejestracja: śr 14.wrz.2022 - 08:01
Moja broń: Sharps 45-90

Sharps - kapiszonowy na amunicję scaloną

Post autor: qmoter »

Cześć,

Zadałem już to pytanie na konkurencyjnym forum ale bez odpowiedzi. Może tu ktoś się będzie orientował. Chcę przerobić karabin kapiszonowy na karabin na amunicję scaloną. Czy ktoś zna rusznikarza, który podejmie się wymiany zamka w karabinie kapiszonowym (i całej reszty) na zamek do amunicji scalonej tak aby karabin zalegaliwować i zgłosić do WPA? Lubię swój karabin i wolałbym go przerobić niż kupować nowy a ten sprzedawać....

Pozdrawiam,

Robert
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Sharps - kapiszonowy na amunicję scaloną

Post autor: Ursus_c35 »

Dobre pytanie ale nie oczekuj że ktoś z wyszczekanych krytykantów napisze cokolwiek konstruktywnego jeśli przyznałeś się do czerwonej książeczki ;) Wszystkie możliwe komentarze pochodzą zwykle od domorosłych prokuratorów… Zastanawiałem się kiedyś nad tym co piszesz i o ile w nowych replikach rewolwerowych stal jest nieporównywalnie słabsza itp. to w przypadku sharpsa odnoszę wrażenie że materiał jest równie przyzwoity jak w wersjach na amunicję scaloną zatem jeśli komora się zgadza to na pierwszy rzut oka pozostawał by do wymiany tylko zamek… Jeśli posiadasz egzemplarz pedersoliego to spróbuj ich zapytać czy to wystarczy i czy jest możliwość zakupu samego zamka ;)
qmoter
Posty: 30
Rejestracja: śr 14.wrz.2022 - 08:01
Moja broń: Sharps 45-90

Re: Sharps - kapiszonowy na amunicję scaloną

Post autor: qmoter »

Cześć. 45-90 i tak jest tylko pod CP, nie zamierzam elaborować nitro. W związku z tym nic się praktycznie nie zmienia pod względem ciśnień, prędkości itd. Zmiana polega na kupnie nowego bloku, bloku iglicy ze sprężyną i iglicą i sprężyną oraz wymiany kurka. Reszta karabinu jest taka sama. To podobna operacja jak zakup bębna konwersyjnego do rewolweru....
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Sharps - kapiszonowy na amunicję scaloną

Post autor: zbiho »

Niestety podciecie pod dzwignie iglicy jest w korpusie, podobne jak pod wyrzutnik lusek tylko z prawej strony.
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Sharps - kapiszonowy na amunicję scaloną

Post autor: bambus0134 »

Kolega w swoim Sharp saguaro też myślał o podobnym przerobieniu, ale po rozmowie z saguaro o sprowadzeniu zamka na iglicę okazało sie że nie warto bo za drogi biznes całość wyjdzie.
qmoter
Posty: 30
Rejestracja: śr 14.wrz.2022 - 08:01
Moja broń: Sharps 45-90

Re: Sharps - kapiszonowy na amunicję scaloną

Post autor: qmoter »

Dziękuję Zbyszku i drugi kolego. Tak więc jedynie słuszna idea padła....
ODPOWIEDZ