Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: szczupi26 »

Cześć. Jak w temacie, po wymianie popychacza na nowy (egzemplarz kupiony w Doctor Gun do mojego modelu) występuje problem z brakiem osiowości komór bębna względem lufy, żab blokady bębna nie trafia w szczelinę no i oczywiście kurek w kominek. Wszystko jest przesunięte w prawo o ok 4mm. Jestem pewien że sam popychacz wystaje znacznie bardziej od fabrycznego w każdej z pozycji.
Jakieś sugestie co w tej sytuacji zrobić ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry dzięki za pomoc


EDIT: rozkręciłem i porównałem obie części (nowa pod spodem, uszkodzona na górze) ...... zdjęcia mówią same za siebie.......... 8(

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy coś da się z tym zrobić.....
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: maniekmaniek9 »

Gdzie kolega nabył tę część? Widziałem ostatnie, że pytałeś o to.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: szczupi26 »

Doctor Gun. Obecnie udało mi się opóźnić obrót bębna i trafić z osiowoscią jednak teraz kurek nie chce się zablokować w pozycji do strzału. Bez bębna jwszystko działa
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Że części trzeba troszeczkę dopasowywać jest chyba normalne. Ale TE dwie...tu nic nie dopasujesz. To są kompletnie różne części.
Twój Remington nie wygląda na jakiś stary, dlatego nie przypuszczam że dostałeś część nie dawno produkowaną a twój rewolwer jest z lat 60´ych.
Więc ja przypuszczam że to nie jest popychacz Uberti do Remingtona. Oni ci przez pomyłkę coś innego przysłali.
Ostatnio zmieniony śr 07.wrz.2022 - 19:32 przez Chłopiec z Chyloni, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: szczupi26 »

Szkoda że już pilnikiem zjechałem :-D nic to dalej szukam popychacza do Remika :lol:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: Wycior »

Jak już znajdziesz to porównaj ze zdjęciami oryginalnych części. Przypominam że mieszkasz w kraju cwaniaczków, ignorantów i hochsztaplerów. Dlatego nie możesz naiwnie oczekiwać że jakiś sklep sprzeda Ci pasującą/sprawną i oryginalną część zamienną, nawet gdy firma mieni się specjalistyczną. Tu masz zdjęcie jak taki popychacz (ang. Hand Assembly) do Uberti Remington 1858 NMA powinien wyglądać:

Obrazek

W poprzednim wątku wstydliwie nie napisałeś jak uszkodziłeś popychacz. Patrząc na jego zdjęcie mam niedobre przeczucie że zbyt gorliwie wymachiwaleś pilnikiem w okolicach jego ząbka. Ja bym postąpił tak (zaznaczam jednak ze jestem odmieńcem). Poszedłbym do jakiegoś spawacza z TIGem i poprosił aby napawał małą kulkę na tym zrujnowanym czubku zęba. To jest robota na parę minut i maksymalnie trzy pstryknięcia TIGa. Potem ten ząbek ostrożnie bym dopiłował/doszlifował do właściwego kształtu. Wprawy w operowaniu pilnikiem zdążyłeś, zdaje się, już nabrać.
Ostatnio zmieniony śr 07.wrz.2022 - 20:19 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: szczupi26 »

Dzięki, również wpadłem na to żeby porządnie przyjrzeć się poszukiwanej części. Żeby było ciekawiej, w zagranicznych sklepach (USA/UK) bez problemu te części są dostępne (oczywiście brak wysyłki do PL) u nas ani widu ani słychu.


EDIT:
Poszedłbym do jakiegoś spawacza z TIGem i poprosił aby napawał małą kulkę na tym zrujnowanym czubku zęba. To jest robota na parę minut i maksymalnie trzy pstryknięcia TIGa. Potem ten ząbek ostrożnie bym dopiłował/doszlifował do właściwego kształtu. Wprawy w operowaniu pilnikiem zdążyłeś, zdaje się, już nabrać.
Właśnie rozmawiałem z szefem, jutro spróbujemy, w sumie nie mam nic do stracenia. Dziękuję za sugestię.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: szczupi26 »

Temat do zamknięcia. W związku z brakiem dostępności części zamiennej (popychacz bębna Remington 1858 od Uberti) rewolwer pojechał do rusznikarza.
Wojtek_E
Posty: 16
Rejestracja: pn 18.lis.2019 - 21:57
Moja broń: brak

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: Wojtek_E »

Jeśli ktoś posiada podstawowe narzędzia popychacz można łatwo dorobić. Ja do swojego zabytku dorobiłem go ze stali 50HS nie obrobionej cieplnie (jest odrobinę twardsza niż jakaś St) sprężynkę wyciąłem z górnej części brzeszczotu do piłki ramowej marki lux-tools.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: Wycior »

To że dorabiałeś popychacz w stanie nieobrobionym jest oczywiste. Ciekawi mnie natomiast czy po dopracowaniu kształtu poddałeś go hartowaniu/odpuszczaniu? Zdziwiłem się bowiem że nie zrobiłeś z niej także sprężynki. Pytam bo 50H to stale sprężynowe, łatwe w obróbce cieplnej i doskonale nadające się do dorabiania wszelkich sprężyn w warunkach amatorskich. Wystarczy zwykły palnik na propan-butan.
Wojtek_E
Posty: 16
Rejestracja: pn 18.lis.2019 - 21:57
Moja broń: brak

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: Wojtek_E »

Powinienem napisać nie obrabiałem jej cieplnie. Nie obrabiałem go ponieważ wyszedłem z założenia ze łatwiej dorobić nowy popychacz niż nowy bęben :) gdy za twardy popychacz go zniszczy. Twardość popychacza okazała się odpowiednia współpraca z bębnem jest wzorowa. 50HS kupiłem do dorobienia blokady bębna do starego Ubertiego, nowe nie pasowały. Co do sprężynki precyzyjne wycięcie i obrobienie takiego małego listka z grubego þaskownika jest o wiele bardziej pracochłonne niż wycięcie go z brzeszczotu o pasującej grubości. Prościej jest też wybrać się na złom i poszukać sobie odpowiedniej sprężyny spiralnej i z niej wyciąć tą sprężynkę.
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: Skalski »

To Uberti hartuje coś poza klientami? :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Problem z osiowością bębna i lufy po wymianie popychacza bębna Remington Uberti 1858

Post autor: Wycior »

Wojtek_E pisze: wt 01.lis.2022 - 20:54 Twardość popychacza okazała się odpowiednia [...]
Dzięki za objaśnienia, wszystko to brzmi bardzo logicznie. There’s more than one way to skin a cat.
ODPOWIEDZ