Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Irek M »

Jak brak intelektu to musi wystarczyć płaska powierzchnia chciałoby się ripostować...
Właśnie poprawiłem głębokość osadzenia shorta - zmniejszyłem ją. Teraz nie tylko zbija za każdym razem ale i odbija kurek. Odbija na tyle, że short sam wypada z kominka jak gdyby był wyrzutnik.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: zbiho »

maniekmaniek9 pisze: ndz 04.wrz.2022 - 21:55 Kurek jest podbijany do 1 pozycji samym shortem?
Nie aż tak wysoko, ale na tyle że łuska wylatuje, czasem ją przytrzaśnie wracając, ale obróconą.
Na pewno nie będzie to bez wpływu na celność, taki wstrząs.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Irek M »

W moim przypadku tak to wygląda:
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

co to jest na tym filmie?
Vegvisir

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Vegvisir »

Irek M pisze: ndz 04.wrz.2022 - 23:15
zbiho pisze: ndz 04.wrz.2022 - 21:47 To że słaby z Ciebie tokarz nie jest dowodem że nie działają, mnie tam wszystko odpala, tyle że za dużą mocą i podbija kurek.
Nie każdy może być takim "miszczem" jak Ty zbicho. Ale jak popracujesz nad intelektem to kiedyś zrozumiesz co napisałem wcześniej.
Kurki uderzając całą powierzchnią nie zbijały ślepaka. Ale gdy przykleiłem do powierzchni ślepaka z 1mm czy mniej pręcika to zbił i wyzwolił zapłon za pierwszym razem.
Nie śledziłem tego tematu od początku więc nie wiem czy mówiliście o zbijaniu shorta całą pow. płaską kurka czy musi być taki zadziorek na kształt igliczki by uderzenie wyzwoliło zapłon.
Zgadnij jak bije iglica roling blocka 😉
Vegvisir

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Vegvisir »

zbiho pisze: pn 05.wrz.2022 - 00:13
maniekmaniek9 pisze: ndz 04.wrz.2022 - 21:55 Kurek jest podbijany do 1 pozycji samym shortem?
Nie aż tak wysoko, ale na tyle że łuska wylatuje, czasem ją przytrzaśnie wracając, ale obróconą.
Na pewno nie będzie to bez wpływu na celność, taki wstrząs.
Moze masz po prostu za małą komore w ktorej siedzi short albo brak nacieć gdzie moglo by uleciec nadmiar cisnienia.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

Irek M pisze: pn 05.wrz.2022 - 00:12 Jak brak intelektu to musi wystarczyć płaska powierzchnia chciałoby się ripostować...
Jak widać jesteś mistrzem ciętej riposty...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Irek M »

smith pisze: pn 05.wrz.2022 - 12:07
Irek M pisze: pn 05.wrz.2022 - 00:12 Jak brak intelektu to musi wystarczyć płaska powierzchnia chciałoby się ripostować...
Jak widać jesteś mistrzem ciętej riposty...
Wcale nie cieszę się z tego bo nie po to jest forum. Ale chyba nikt nie lubi być bezpodstawnie obrażany lub wyśmiewany.

Ktoś zapytał co jest na filmie. Na filmie jest prowizoryczna wersja kominka z short 6mm w środku. Z drugiego sharps też ładnie wypada po detonacji mimo, że kurek nie uderza centralnie swą płaską powierzchnią.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

Irek M pisze: pn 05.wrz.2022 - 14:12 Z drugiego sharps też ładnie wypada po detonacji mimo, że kurek nie uderza centralnie swą płaską powierzchnią.
Może i ładnie wypada, ale kurek uderza w kominek co już takie ładne nie jest. Kominek ulegnie zniszczeniu
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Irek M »

smith pisze: wt 06.wrz.2022 - 08:31
Irek M pisze: pn 05.wrz.2022 - 14:12 Z drugiego sharps też ładnie wypada po detonacji mimo, że kurek nie uderza centralnie swą płaską powierzchnią.
Może i ładnie wypada, ale kurek uderza w kominek co już takie ładne nie jest. Kominek ulegnie zniszczeniu
Ale tak na szybko nic z tym nie zrobię. Przy normalnym stożkowym kominku kurek trafia odpowiednim miejscem.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

Irek M pisze: wt 06.wrz.2022 - 08:54 Ale tak na szybko nic z tym nie zrobię. Przy normalnym stożkowym kominku kurek trafia odpowiednim miejscem.
Wszystkie swe skuchy tłumaczysz "robieniem na szybko".
Odlane kiedyś pociski pomarszczone jak skóra na wacku też były na szybko.
Był jeden taki co robił na szybko, znaczy spieszył się.
I ślepych narobił.
A nazywał się pies.
Nie bierz z niego przykładu :lol:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Irek M »

smith pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:59
Irek M pisze: wt 06.wrz.2022 - 08:54 Ale tak na szybko nic z tym nie zrobię. Przy normalnym stożkowym kominku kurek trafia odpowiednim miejscem.
Wszystkie swe skuchy tłumaczysz "robieniem na szybko".
Odlane kiedyś pociski pomarszczone jak skóra na wacku też były na szybko.
Był jeden taki co robił na szybko, znaczy spieszył się.
I ślepych narobił.
A nazywał się pies.
Nie bierz z niego przykładu :lol:
Zamiast pleść trzy po trzy to może lepiej zastanowić się nad tym co chciałbyś powiedzieć. Jaki ja mam wpływ na to jak uderza kurek? Oryginał jest stożkowy i zawsze kurek uderza płaskim. Przy kształcie walca uderza rantem. Wystarczyło jednak w nowym kominku lekko przetoczyć górę w minimalny stożek i już trafia płaskim. Więc jak to moja skucha?
Do czego kolego Smith teraz przyczepisz się? Pociski ? Zapewne masz na myśli Maxiball 472 czy inny? Jeśli to o ten tobie chodzi to faktycznie wychodzi z trochę felernej kulolejki taki jaki wychodzi. Mam nie używać bo jest brzydki czy dlatego, że taki brzydal trafia same "10" No sorry, przy kokili sam niczego nie zrobię. Ale jeśli zechcesz pomóc to będę zobowiązany.
Natomiast nic nie mogę powiedzieć o twoim wacku. Że jest pomarszczony? Zapewne jesteś już stary dlatego wygląda jak opisujesz. Ja ze swoim nie mam takich problemów.
I jeszcze cytat z Twojej wypowiedzi..." Może i ładnie wypada, ale kurek uderza w kominek co już takie ładne nie jest. Kominek ulegnie zniszczeniu..."Chcesz powiedzieć, że w żadnym innym egzemplarzu broni kurek nie uderza w kominek???...
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

Nie chce mi sie komentować. Po co powtarzać. Tu już cię skwitowali.
https://www.facebook.com/groups/182333713170983
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Irek M »

Tak zgadza się ale mam się kopać z koniem? ciebie też nie jeden raz skwitowali ale to trzeba być zwykłym gnojkiem by wyciągać takie sprawy zamiast dyskusja twarzą w twarz. Ciebie też tam rozpoznałem ale kultura nie pozwala mi o tym wspominać na ty forum. Poza tym i na tym forum i na innych popełniłeś nie jeden idiotyzm. Przeprosiłeś chociaż raz? To pytanie retoryczne jeśli wiesz co to znaczy. Dalej jeśli masz coś do mnie to proszę na PW lub inne miejsce, znasz adresy.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

Nie panujesz nad soba, obrażasz, obrzucasz inwektywami. Lecz się...
ODPOWIEDZ