Kupię karabin Mauser

Tu składamy oferty kupna. Oferty są widoczne przez 14 dni od ich złożenia.
Maksz
Posty: 10
Rejestracja: sob 02.lip.2022 - 17:00
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: FWB Billinghurst, DP Remington, DP Hawken Missouri

Kupię karabin Mauser

Post autor: Maksz »

Jak w temacie
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Wycior »

Mauser nie produkował broni strzeleckiej rozdzielnego ładowania. Pierwszym karabinem Mausera (jak w temacie) był model 1871: owszem, jeszcze czarnoprochowy, ale już nabojowy. Masz pozwolenie? ... :-D
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Irek M »

Może koledze chodziło o ten model: Mauser Wurttembergischen 1857
Obrazek
Jeśli tak to kolega Wycior nie do końca ma rację :-)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zbiho »

To jest Verainsgewehr 1857, ten napis Mauserwerke tam na lufie to mistyfikacja.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Irek M »

Wiem kiedy bracia Mauser założyli fabrykę broni i jaki był ich pierwszy karabin. Ale gdy zacząłem interesować się CP to na obu forach prezentowano ów "Mauser" Wtedy nie śmiałem negować :-)
Maksz
Posty: 10
Rejestracja: sob 02.lip.2022 - 17:00
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: FWB Billinghurst, DP Remington, DP Hawken Missouri

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Maksz »

Oczywiście, chodziło mi o Wurttembergischen 1857, a to że chyba nikt nie może zapamiętać tej pełnej nazwy to potocznie nazywa się go po prostu "Mauser". Oprócz tego ten karabin w latach 1857-1866 był produkowany również w zakładach Mauser-Werke
Maksz
Posty: 10
Rejestracja: sob 02.lip.2022 - 17:00
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: FWB Billinghurst, DP Remington, DP Hawken Missouri

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Maksz »

Wycior pisze: pn 22.sie.2022 - 15:59 Mauser nie produkował broni strzeleckiej rozdzielnego ładowania. Pierwszym karabinem Mausera (jak w temacie) był model 1871: owszem, jeszcze czarnoprochowy, ale już nabojowy. Masz pozwolenie? ... :-D
Mam pozwolenie ale szukam na razie tego ładowanego odprzodowo :)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zbiho »

To masz, https://www.egun.de/market/item.php?id=18410933
Już dwóch naszych się bije. To Ty ten Max?
Maksz
Posty: 10
Rejestracja: sob 02.lip.2022 - 17:00
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: FWB Billinghurst, DP Remington, DP Hawken Missouri

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Maksz »

zbiho pisze: pn 22.sie.2022 - 21:36 To masz, https://www.egun.de/market/item.php?id=18410933
Już dwóch naszych się bije. To Ty ten Max?
Tak, gdy pisałem na forum nie byłem pewien czy sprzedawca wysyła do nas ale potwierdził że tak.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zbiho »

Niemcy go lubią, będziesz musiał 1200 zapłacić.
Maksz
Posty: 10
Rejestracja: sob 02.lip.2022 - 17:00
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: FWB Billinghurst, DP Remington, DP Hawken Missouri

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Maksz »

Moim skromnym zdaniem jest najlepszym karabinem wojskowym na 50m
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Wycior »

Irek M pisze: pn 22.sie.2022 - 19:36 Jeśli tak to kolega Wycior nie do końca ma rację :-)
Dlaczego? Między Württembergisches Vereinsgewehr M 1857 a Mauserem nie było w epoce absolutnie żadnego związku.
Maksz pisze: pn 22.sie.2022 - 21:12 Oprócz tego ten karabin w latach 1857-1866 był produkowany również w zakładach Mauser-Werke
Nie, nie był. Produkowano go w Königlich Württembergische Gewehrfabrik w Oberndorf. Bracia Mauser wykupili ten zakład dopiero w roku 1874.
Maksz pisze: pn 22.sie.2022 - 22:06 Moim skromnym zdaniem jest najlepszym karabinem wojskowym na 50m
Tak, sądząc po ilości medali jakie wystrzelał, na to właśnie wygląda. Natomiast magiczne hasło "Mauser" zostało do niego dolepione wyłącznie w celach marketingowych przed zręcznego biznesmena Pedersolego, z wydatną pomocą lokalnych sklepikarzy.
Maksz
Posty: 10
Rejestracja: sob 02.lip.2022 - 17:00
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: FWB Billinghurst, DP Remington, DP Hawken Missouri

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Maksz »

Możliwe że nie był tam produkowany, znalazłem tę informację na stronie Frankonia.de. Nie mam tak głębokiej wiedzy teoretycznej żeby z Tobą polemizować w tej kwestii :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Wycior »

Oczywiście że nie musisz być ekspertem ale mógłbyś oczekiwać że sprzedawcy zaserwują Ci rzetelną informację. Tymczasem jesteś dla nich obiektem manipulacji. Nachalnej i raczej prymitywnej psychotechniki krajowych sprzedawców każdy może doświadczyć na własnej skórze. Zobaczmy jak robią to np. Niemcy. Zaciekawiony Twoim postem odwiedziłem stronę Frankonii. W oficjalnym katalogu o Mauserze ani mru-mru:

Obrazek

Natomiast w ofercie on-line napisano tak:

https://www.frankonia.de/p/davide-peder ... che/112530

Dieser Vorderlader ist ein detailgetreuer Nachbau des Infanteriegewehrs 1857, wie es in der zweiten Hälfte des 19. Jahrhunderts von der "Königlich Württembergischen Gewehrfabrik Oberndorf", später der Mauser-Werke (1857-1866) produziert wurde [...]

Ten odprzodowiec to szczegółowa replika karabinu piechoty wz. 1857, który był produkowany w drugiej połowie 19 wieku w "Królewskiej Wirtemberskiej Fabryce Karabinów Oberndorf", później Mauser-Werke (1857-1866).

To klasyczny przykład werbalnej manipulacji. Niby niewinna niezręczność językowa, a w rzeczywistości celowe oddziaływanie na niemieckiego klienta, dla którego "Mauser" to magia. Sam oceń czy ten sposób podania informacji nie wprowadził w błąd i Ciebie. Rzetelny zapis mógłby wyglądać np. tak:

Dieser Vorderlader ist ein detailgetreuer Nachbau des Infanteriegewehrs 1857, wie es in der zweiten Hälfte des 19. Jahrhunderts (1857-1866) von der "Königlich Württembergischen Gewehrfabrik Oberndorf" produziert wurde - später der Mauser-Werke (ab 1874).

Ten odprzodowiec to szczegółowa replika karabinu piechoty wz. 1857, który był produkowany w drugiej połowie 19 wieku (1857-1866) w "Królewskiej Wirtemberskiej Fabryce Karabinów Oberndorf" - późniejszej Mauser-Werke (od 1874).

Ludzie, okazja! Mauser tanio, za pół ceny! Mauser dla prawdziwego mężczyzny! Z Mauserem wyrwiesz każdą laskę!
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zlyzuw »

zbiho pisze: pn 22.sie.2022 - 20:31 To jest Verainsgewehr 1857, ten napis Mauserwerke tam na lufie to mistyfikacja.
Sklepy i sam producent przypięły do niego łatkę "mauser" więc forma zapytania jest prawidłowa. Równie dobrze, może się nazywać "Pedersoli AKS74U 1857" i tak też rozpoznawali by go typowi klienci.
ODPOWIEDZ