Kupię karabin Mauser

Tu składamy oferty kupna. Oferty są widoczne przez 14 dni od ich złożenia.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zbiho »

No toś mnie przekonał.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Wycior »

Wśród automobilistów mały Fiat 126p miał ksywę "pierdzioch". Wejdź na jakiąś stronę motoryzacyjną i daj prawidłowe ogłoszenie:

kupię pierdziocha
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Teraz też chcę Mausera jeżeli laski tak na nie lecą.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zlyzuw »

Wycior pisze: wt 23.sie.2022 - 16:01 Wśród automobilistów mały Fiat 126p miał ksywę "pierdzioch". Wejdź na jakiąś stronę motoryzacyjną i daj prawidłowe ogłoszenie:

kupię pierdziocha
Porównanie oczywiście śmieszne. ;) Czy fabryka małemu fiatowi naklejała emblematy "pierdzioch"? Karabin o którym mowa nie ma ksywy tylko nazwę handlową "1857 Wurttembergischen Rifle" z grawerem Mauser i każdy (oprócz kilku ortodoksuf z forum )piszący o karabinie Pedersoli Mauser 1857 wie o co chodzi. Nie wchodzę w pyskówki czy jest to nazwa historyczna - mówię, że jest to nazwa handlowa produktu ogólnie znana i regularnie używana nie tylko na niemieckich forach i portalach aukcyjnych.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Wycior »

Jeżeli odwołujemy się do nazw fabrycznych, jak przy Fiacie, to producent nadał swemu wyrobowi nazwę:

1857 Wurttembergischen Rifle

https://www.davide-pedersoli.com/en/pro ... bergischen

Jak widać, słowo "Mauser" nie występuje, wytwórcę oryginału też podano poprawnie. Co do nazw handlowych to te - jak w każdej branży - dystrybutorzy i inni sprzedający dobierają na podstawie oszacowania stopnia wiedzy, świadomości (i prawdopodobnie IQ) swojej przewidywanej klienteli.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zlyzuw »

Ale wciąż ta nazwa handlowa jest popularna wśród klientów i użytkowników. Wpisując w google Mauser 1857 wyskakuje cała masa artykułów, tematów, filmików itp z całego świata. Nazwa niepoprawna ale na tyle się wpisała w ten karabin, że i tak każdy wie o co chodzi. A, że producent i sklepy chcą sprzedać to używają sloganów dla łatwiejszego zapamiętania i zainteresowania klienta. Dla nich bez różnicy czy ktoś chce kupić mosiężnego colta z okrągłą lufą czy griswold&gunnisona... chociaż obstawiam, że pytając o tego drugiego sprzedawcy by nie wiedzieli co to jest.

Dla jednych CP to fajne pole do rekonstrukcji i znajomości historycznej a dla innych bezpozwoleniowa alternatywa więc nie wymagajmy od wszystkich znajomości nomenklatury bo zaraz sie zrobi sraka jak na beżowym.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Wycior »

OK, przecież w rzeczywistości nikt tego nie wymaga. Koledze Maksz życzę korzystnego zakupu karabinu, bo najwyraźniej wie czego chce. Sądzę jednak że należy odpuszczać okazji aby wyjaśnić albo wyprostować kwestie historyczne. W końcu strzelectwo CP nie powstało jako substytut "pełnowymiarowego" sportu strzeleckiego. Wzięło się ono ze strzelectwa historycznego, z potrzeby przechowania epokowej kultury - materialnej, społecznej, itd. Dlatego ignorowania rzetelnej prawdy historycznej w imię świętego spokoju, intelektualnej wygody i bezrefleksyjnego "szczelania" nie uważam za słuszną tendencję.
Maksz
Posty: 10
Rejestracja: sob 02.lip.2022 - 17:00
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: FWB Billinghurst, DP Remington, DP Hawken Missouri

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Maksz »

Wycior pisze: wt 23.sie.2022 - 19:04 OK, przecież w rzeczywistości nikt tego nie wymaga. Koledze Maksz życzę korzystnego zakupu karabinu, bo najwyraźniej wie czego chce. Sądzę jednak że należy odpuszczać okazji aby wyjaśnić albo wyprostować kwestie historyczne. W końcu strzelectwo CP nie powstało jako substytut "pełnowymiarowego" sportu strzeleckiego. Wzięło się ono ze strzelectwa historycznego, z potrzeby przechowania epokowej kultury - materialnej, społecznej, itd. Dlatego ignorowania rzetelnej prawdy historycznej w imię świętego spokoju, intelektualnej wygody i bezrefleksyjnego "szczelania" nie uważam za słuszną tendencję.
Bardzo dziękuję, z zakupem jestem już bliżej niż dalej :)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

@Maksz
https://www.egun.de/market/item.php?id=18388422#img
Nie würtembergisches Vereinsgewehr 1857, ale podobny i oryginał.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zbiho »

Mausery tanieją, poprzedni poszedł za 1443 a teraz, https://www.egun.de/market/item.php?id=18451552,
nawet 1000 nie dobił.
Następny będzie za 900, oby.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Miner »

Nic nie będzie tanieć... nowy Mauser Pedersolego kosztuje już ok. 1700 euro. Ten egzemplarz na egunie poszedł tanio, ponieważ było to wróżenie z fusów i kupowanie kota w worku.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zbiho »

Zobaczymy za półtora godziny czy nie potanieje.
A skoro wróżyć to tylko z fusów, bo z czego?
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Miner »

Nówka sztuka i jeszcze w takich pieniądzach: https://www.egun.de/market/item.php?id=18435824
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: zbiho »

To co? będzie taniej czy nie?
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Kupię karabin Mauser

Post autor: Miner »

Moje prognozy się nie sprawdziły - sprzedał się taniej... o 60 euro.
ODPOWIEDZ