TANIE KAPISZONY

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: mar_kow »

szczupi26 pisze: czw 04.sie.2022 - 09:52 390 pln-ów za paczkę ...... trzeba będzie chwilę odpocząć od strzelania ...... :cry:
Qrcze - 1,56 zł/kap - tańszy jest nabój 9mm... :oczy:
eskie
Posty: 24
Rejestracja: wt 01.cze.2021 - 09:36
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: eskie »

Dlatego, pomimo sentymentu do CP, robię pozwolenie sportowe na scalaki. Mam już patent, czekam na licencję, badania i WPA. A chce kupić cattleman SA .357 magnum .38 special. Właśnie z sentymentu do CP.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: szczupi26 »

mar_kow pisze: pt 05.sie.2022 - 08:39
szczupi26 pisze: czw 04.sie.2022 - 09:52 390 pln-ów za paczkę ...... trzeba będzie chwilę odpocząć od strzelania ...... :cry:
Qrcze - 1,56 zł/kap - tańszy jest nabój 9mm... :oczy:
A gdzie reszta ........ :;
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: Jaroslaw78 »

eskie pisze: pt 05.sie.2022 - 09:19 Dlatego, pomimo sentymentu do CP, robię pozwolenie sportowe na scalaki. Mam już patent, czekam na licencję, badania i WPA. A chce kupić cattleman SA .357 magnum .38 special. Właśnie z sentymentu do CP.
Otóż to kolego. Ja też robię pozwolenie. Patent, licencję i prowadzącego strzelanie już mam :?: Jutro mam badania i następne WPA :-D
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: smith »

eskie pisze: pt 05.sie.2022 - 09:19 Dlatego, pomimo sentymentu do CP, robię pozwolenie sportowe na scalaki. Mam już patent, czekam na licencję, badania i WPA. A chce kupić cattleman SA .357 magnum .38 special. Właśnie z sentymentu do CP.
Coś kiepski ten sentyment. Jesli SAA1873 to w kalibrze 45Colt lub 44-40Win. a nie jakiś wynalazek
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: smith »

eskie
Posty: 24
Rejestracja: wt 01.cze.2021 - 09:36
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: eskie »

@smith sentyment, ale racjonalny 45LC drogie i słabo dostępne :)

Przy okazji, napisałem maila do Czech i dostałem odpowiedzi. David Cacak potwierdził mi, że zaczynają produkcję - jest to handlowiec zajmujący się Polską.

David Cacák
Export manager
david.cacak@sellier-bellot.cz
Phone: +420 317 892329
Sellier & Bellot
www.sellier-bellot.cz

Jednym z dystrybutorów jest kielecki Absolutus https://absolutus.pl/ (mail biuro@absolutus.pl) Pan z Absolutus potwierdził, ze złożyli zamówienie i czekają. Ale kiedy Czesi dostarczą to Rumcajs z Cypiskiem wie :)

Może ktoś by napisał maila do Czech? takiego lekko poganiającego co z dostawą kapiszonów do PL
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: smith »

eskie pisze: wt 16.sie.2022 - 18:36 @smith sentyment, ale racjonalny 45LC drogie i słabo dostępne :)
Lany pocisk 20 groszy
naważka prochu 20 groszy
spłonka 30 groszy.
Razem 70 groszy, drogo jak cholera, rzeczywiście.
A łuski? trochę kupiłem po 50groszy za sztukę, trochę więcej mam dzięki uprzejmości kolegi, bogaty strzelał z lewarka, wajchował, schylać sie nie chciało.
No i razem 500 się uzbierało.
To jest racjonalne, czy nie?
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: smith »

eskie pisze: wt 16.sie.2022 - 18:36 @smith sentyment, ale racjonalny 45LC drogie i słabo dostępne :)
Taki sam sentymeni mam do 1911. Tylko 45ACP. No tak ale nabój 2,30-2,50 i nie wszędzie można dostać.
Ogłaszał na forum gość że sprzeda łuski raz strzelone. Kupiłem 800 sztuk za dwie stówki.
Elaborowany nabój na lanym pocisku wychodzi 65 groszy. To też dobry sentyment że tak sie wyrażę...
Deamiens
Posty: 60
Rejestracja: ndz 01.lip.2018 - 15:28
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: Deamiens »

smith, z ciekawości, z niedowierzaniem, acz bez złośliwości - gdzie TERAZ są spłonki LP po 30gr? Bo albo nie ma, albo może będą w przyszłym roku, albo po ponad 60gr... No i naważki też albo z nitro, albo mocno anemiczne - wypełnienie łuski czarnym za 20gr...? Mi wychodzi ciut ponad 1,5pln teraz...
eskie
Posty: 24
Rejestracja: wt 01.cze.2021 - 09:36
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: eskie »

Smith no udowodniłeś że jestem dnem, zerem, nieudacznikiem i kłamcą, bo nie elaboruję. Mam nadzieję,że poczułeś się lepiej i twoje ego wspomoże twoja erekcję.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: smith »

eskie pisze: śr 17.sie.2022 - 09:38 Smith no udowodniłeś że jestem dnem, zerem, nieudacznikiem i kłamcą, bo nie elaboruję. Mam nadzieję,że poczułeś się lepiej i twoje ego wspomoże twoja erekcję.
Brak słów...

P.S.
Poczytałem twe posty a w szczególności "buldog"
ty chyba psychologa nie przejdziesz...
Ostatnio zmieniony śr 17.sie.2022 - 10:31 przez smith, łącznie zmieniany 1 raz.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: smith »

Deamiens pisze: śr 17.sie.2022 - 08:30 smith, z ciekawości, z niedowierzaniem, acz bez złośliwości - gdzie TERAZ są spłonki LP po 30gr? Bo albo nie ma, albo może będą w przyszłym roku, albo po ponad 60gr... No i naważki też albo z nitro, albo mocno anemiczne - wypełnienie łuski czarnym za 20gr...? Mi wychodzi ciut ponad 1,5pln teraz
Mi wychodzi tyle ile napisałem. Spłonki nie bułki, nie kupujesz co dzień rano. W zeszłym roku od wiosny widać było że coś się dzieje z komponentami (chwilowe braki spłonek i niektórych prochów ) więc zrobiłem większy zapas. Cenę spłonki w moim podsumowaniu zaokrągliłem, LP Fiocchi kupiłem w cenie 41 złotych za opakowanie 150 sztuk. Policz ile to czyni za sztukę. Oczywiście nitro, Lovex S011 sypię do 45Colt i ACP. Na chwilę obecną ok.4500 sztuk amunicji na gotowo i komponentów na 6500 sztuk. Na strzelnicy jestem co 2-3 tygodnie, ok.150 nabojów wystrzeliwuję. Nie przejmuję się więc brakami. Mam czas. Pod koniec roku znowu zapiszę się w sklepie"Parabellum na spłonki i dostanę je w normalnej cenie. I nieważne czy odbiorę w lutym czy październiku 2023, nabojów nie zabraknie. I nie będę kupował od spekulantów.
Deamiens
Posty: 60
Rejestracja: ndz 01.lip.2018 - 15:28
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: Deamiens »

Jak tak to tak ;) ja wziąłem pod uwagę obecne realia, i jednak do 45lc preferuję czarny ;)
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: TANIE KAPISZONY

Post autor: smith »

Deamiens pisze: śr 17.sie.2022 - 14:54 Jak tak to tak ;) ja wziąłem pod uwagę obecne realia, i jednak do 45lc preferuję czarny ;)
Zasadniczo tez wolałbym z SAA 1873 strzelać prochem czarnym. Ale zrobienie dobrego naboju BP to dużo pracy. Zasypać proch, przybitka i skompresowac. Potem smar i następna przybitka. Przybitki z tekturki 0,3-0,5mm. Dobrze dopasowane średnicą by smar trzymały, szczegolnie ta na prochu. Ta druga służy temu żeby smar pociskowi "do dupy" sie nie przyklejał. Są one wraz ze smarem pomiędzy nimi tzw. ciastkiem smarnym. Po co to dziwne "ciastko smarne"? A po to by smar zapobiegał osadzaniu sie nagaru w przewodzie lufy. Nagar po prostu pogarsza celność a tego nie chcemy. Potem pocisk, oczywiście ze smarem w rowkach. Tutaj z kolei smar zapobiega ołowieniu przewodu lufy. Zaołowiona lufa to też oczywiście gorsza celność. Ilość prochu, smaru w ciastku i przybitki muszą być tak dobrane żeby osadzony i zacrimpowany pocisk tylko leciutko przycisnął to wszystko co pod nim sie znajduje. Nie może być luzu, proch czarny nie lubi walać się po łusce, nie może być ładunek skompresowany "na chama' bo ziarna prochu ulegną zmiażdżeniu i zmieni sie granulacja i co za tym idzie prędkość spalania a i smar z ciastka może przedostać sie do prochu co spowoduje że część prochu zatłuszczona smarem nie zapali sie. I mamy spadek prędkości początkowej. Jeden raz zrobiłem dokładnie 24 naboje na prochu czarnym. Dużo pracy ale udało sie. Rozrzut względem nitro się nie zwiększył, nie nazbierało sie nagaru w lufie i prędkość początkowa mierzona chrono względnie stała. Nitro to łatwizna. Ustawiasz dozownik, ustawiasz matryce i wajchujesz bezmyślnie. Ciężko, w przeciwieństwie do naboju elaborowanego prochem czarnym, coś spieprzyć. Składam 7 różnych kalibrów. Kupuje jedynie 22lr i 7,62x39 ale już zbieram szpej do elaboracji 7,62. "Konserwowa" wojskowa amunicja to pocisk w stalowym płaszczu pokryty galwanicznie bardzo cienką warstwą miedzi i powoduje szybsze zużycie lufy. Mam karabinek SKS który bardzo celnie strzela. Szkoda mi go ciorać konserwowym złomem tym bardziej że w tej chwili taniej wyjdzie elaborka niż ten syf z puszki. Za duzo czasu poświęcam temu hobby, elaboracja prochem czarnym jeszcze by go więcej zabrała.
ODPOWIEDZ