montaż lunety Malcolm

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
irokrom
Posty: 91
Rejestracja: ndz 20.lut.2022 - 18:14
Moja broń: brak

montaż lunety Malcolm

Post autor: irokrom »

witam, szukam osoby która potrafi zamontować poprawnie lunetę firmy Malcolm do sharpsa saguaro czarnoprochowego 45-120. oczywiście odpłatnie.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: Irek M »

A jaki masz montaż? Są co najmniej 2 rodzaje tylnego montażu. Ja mam ten bardziej rozbudowany, w którym podstawa przykręcana jest do lufy dwoma - u mnie trzema - śrubkami w miejsce szczerbinki.
Saquaro akurat nie poleca tej lunety do tak silnego ładunku jakim jest 120.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: zbiho »

Luneta nie jest firmy Malcolm, to modele wzorowane na takiej. Robią to firmy, Montana w USA, HiLux w Chinach i
nie pamietam nazwy w Japonii, ale tam już chyba zakończyli.
Pedersoli sprzedaje chinczyki i robi do nich montaże, a przynajmniej firmuje.
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: maniekmaniek9 »

To może przy okazji zapytam, zamierzam kupić diopter do Sharpsa, ale być może właśnie luneta jest tym w co powinienem od razu zainwestować?
irokrom
Posty: 91
Rejestracja: ndz 20.lut.2022 - 18:14
Moja broń: brak

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: irokrom »

zbiho pisze: ndz 10.lip.2022 - 13:26 Luneta nie jest firmy Malcolm, to modele wzorowane na takiej. Robią to firmy, Montana w USA, HiLux w Chinach i
nie pamietam nazwy w Japonii, ale tam już chyba zakończyli.
Pedersoli sprzedaje chinczyki i robi do nich montaże, a przynajmniej firmuje.
tak dokładnie chodzi o firme HiLux, a co do sugestii z firmy z saguaro nie będę komentować, diopter mnie nie interesuje wiec chce zamontować dobrą lunetę jednocześnie na pewno nie będę jeździć na zawody ale nowoczesne lunety raczej odpadają a myślałem o 3 modelach firmy firmy HiLux :

- Malcolm 20X Vintage Target Scope
- Malcolm 8X USMC Sniper Scope (Gen I)
- Malcolm 8X (Gen II) Vintage Sniper Competition Scope
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: Irek M »

Ale żadna z tych wymienionych nie była montowana do czarnoprochowych, kapiszonowych.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: zbiho »

Z tymi modelami to na Sharpsie nie postrzelasz za daleko. Montaże nie pozwolą uzyskać odpowiedniego kąta dla odległości powyżej 300m,to są lunety z nitro.
Może pomyśl o zwykłych Malcolm 6x.
Jak 10x to Montana, ale cena x2 plus montaż w cenie HiLuxa, nie zamontowanie.
irokrom
Posty: 91
Rejestracja: ndz 20.lut.2022 - 18:14
Moja broń: brak

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: irokrom »

Irek M , ja się tylko pytam czy ktoś potrafi poprawie zamontować taką lunetę nie czy to są historycznie zgodne lunety co do broni, a montowane aktualnie bo pisałem do sklepu, hmm no chyba ze pomyśle faktycznie nad 6X bo za miesiąc wyprodukują również przesuwny montaż do długiej lunety celowniczej Malcolm 6X 34" tak przynajmniej mi pisali.
Napisze do nich czy faktycznie te lunety nie pozawalają na celne strzelanie powyżej 300m bo w takim razie wprowadzali by mnie w błąd.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: zbiho »

Nie chodzi o to że luneta nie pozwala celnie strzelać ponad 300m, tylko dedykowany montaż jest do nitro, a tam są mniejsze opady i nie trzeba podnosić o 100MOA żeby 300m dorzucić. :cry:
Nie da się jej zamontować poprawnie na Sharpsie czarnoprochowym. :-(
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: Irek M »

Tak jak napisał Zbyszek, te wymienione to do nitro, których tor lotu pocisku jest bardziej paski niż czarnoprochowych więc nie trzeba przestawiać o duży kąt.
Na zdjęciu montaż tylny mojej - zobacz ile mogę podnieść jeszcze, teraz to na 50m.
Obrazek
Do tego mogę jeszcze zdjąć podwyższenie przednie
Obrazek
Bez podwyższenia na 50m pociski trafiały w górną krawędzi tarczy 70x70 ale tylko wtedy gdy celowałem d dolną krawędź.
irokrom
Posty: 91
Rejestracja: ndz 20.lut.2022 - 18:14
Moja broń: brak

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: irokrom »

widać ze macie duże doświadczenie dzięki za informacje, a ta twoja luneta Irek to jaki model ? jestem ciekaw co napiszą mi ze sklepu HILUX na jaką odległość celnie z czarnoprochowca się da strzelać z tych lunet
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: Irek M »

Moja to właśnie Malcolm x6 z HiLux :-). Ja tam nie mam na ten temat dużej wiedzy. Pisałem - odpowiadałem tobie na podstawie moich spostrzeżeń z użytkowania jej.
Od razu mogę odpowiedzieć koledze, który pyta czy zamiast dioptera pomyśleć o lunecie. Powiem - Nie :-) Luneta to fajny praktyczny bajer. Minus to fakt, że z 50, pewnie i ze 100m widzisz czarne pole jako wielką przestrzeń i zastanawiasz się czy już celujesz w środek środka czy jeszcze nie :-) Dlatego ja na "10" naklejam czerwony znacznik średnicy jakieś 10mm lub mniej by celować idealnie w ten malutki punkcik.
Gdy patrzysz przez diopter-mucha tunelowa to obramowujesz czarne pole i już :-) Tu jakoś nigdy nie zastanawiałem się czy widzę trochę z boku czy środek środka, a z lunetą tak .
irokrom
Posty: 91
Rejestracja: ndz 20.lut.2022 - 18:14
Moja broń: brak

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: irokrom »

w sumie mi wystarczy luneta na 300 m osie na więcej w Polsce jest ciężej tym bardziej dla czarnoprochowców ;/
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: Irek M »

Ja ma na dwóch strzelnicach długie osie - Lublewo - 100 i 300m oraz Sopot Kolibki 100, 200 i 400m po uzgodnieniu z właścicielem. W Lublewie trudno strzelać z CP na 300 bo stromotorowy - w porównaniu z nitro - tor lotu pocisku powoduje, że trafiam w górną krawędź kulochwytu. By na 400m strzelać to chyba jednak trzeba poćwiczyć na krótszych.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: montaż lunety Malcolm

Post autor: Staszek L »

zbiho pisze: ndz 10.lip.2022 - 22:00 trzeba podnosić o 100MOA żeby 300m dorzucić. :-(
Żeby podnieść na 300m o 100 MOA to trzeba strzelać pestkami od czereśni😀
ODPOWIEDZ