Brak pozycji do ładowania colt navy

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

Witam,
Problemów z coltem ciąg dalszy :)

Tym razem kompletnie nie mam pozycji do ładowania bębna.

Jak go kupiłem rewolwer miał 3 pozycje:
1. Do ładowania
2. Blokada bębna i spustu, która bardzo energicznie zaskakuje
3. Do strzału
Teraz ta do ładowania kompletnie zniknęła co uniemożliwia korzystanie z rewolweru.

Wczoraj wszystko działało jak należy do momentu kiedy dzisiaj chciałem zdjąć lufę z bębnem do nasmarowania a co z tym idzie musiałem odciągnąć kurek.

Zauważyłem że po rozkręceniu, BEZ sprężyny dwupalczastej wszystko wydaje się działać prawidłowo. Kurek na pozycji ładowania blokuje spust, a blokada bębna jest jakoś blokowana tak że w ogóle nie może zaskoczyć.
Po DODANIU sprężyny dwupalczastej problem znowu się pojawia.

Sama sprężyna wydaje się w porządku. Nie ma żadnych nadłamań ani defektów
Ząbki na kurku też są w porządku, jedynie drugi (licząc od góry), czyli ten do strzału wydaje się bardzo płytki.

Co może być przyczyną? To mój pierwszy colt więc nie mam nawet porównania czy mechanizm powinien mieć 3 pozycje. W internecie jedni piszą że mają 3, inni że tylko 2, jak powinno być? :)


Mam jeszcze jedno pytanie bardziej opcjonalne dla tych którzy wiedzą: Jak to jest ze zwrotami w sklepie westernguns . fr z Francji? :) Powoli mam dość tego colta i zastanawiam się poważnie nad zwróceniem go. Bez problemu przyjmują? A może w ogóle? Jak ze zwrotem pieniędzy?


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :piwo:
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: zbiho »

Karloo pisze: czw 07.lip.2022 - 16:04
2. Blokada bębna i spustu, która bardzo energicznie zaskakuje
To nie jest żadna pozycja tylko klik, pozycje są dwie, ładowanie i strzałowa.
Na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi, bo nie wiem o co pytasz.
Jakim cudem bez sprężyny działa a z nią nie, to może wyrzuć ją.
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

Nie wiesz o co pytam więc może napiszę to inaczej.

Skoro według Ciebie są 2 pozycje to: W pozycji do ładowania aktywuje się blokada bębna przez co w ogóle nie można go obracać a co z tym idzie go załadować.
Więc jako świeżak pytam się co może to powodować? Dlaczego tak jest? Z tego samego powodu może warto poszczycić się wiedzą komuś mało ogarniętemu w temacie zamiast pisać złośliwe komentarze? :)

Nie wiem co mam Ci odpowiedzieć na drugi zarzut w którym mówisz żebym wyrzucił sprężynkę :)
Chodziło mi o to że bez niej cały mechanizm blokuje się, i działa prawidłowo. Symulowałem to rękoma, nie skręcałem całego rewolweru :)
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

A mówiąc że działa prawidłowo mam na myśli że w pozycji "do ładowania" nie blokuje się bęben, a blokada jest zablokowana tak że nie może w ogóle wskoczyć.
Nie chodzi mi o to że można strzelać bez sprężynki :)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: zbiho »

Najprawdopodobniej masz wyrobiony skośny pin na orzechu kurka, albo złamany wąs blokady bębna, który z nim współpracuje.
Colt powinien mieć trzy kliki, ku-klux-klan,
pierwszy, ząb spustu wskakuje w pozycję bezpieczną,
drugi, blokada bębna wpada we frez w bębnie,
trzeci, ząbek spustu zaskakuje na pozycję do strzału

Drugi klik jest jakby podwójny, bo jednocześnie wąs blokady bębna zeskakuje ze skośnego pina na orzechu kurka, co pozwala zapaść blokadzie bębna, bo ona jest na tym samym elemencie tylko po drugiej stronie osi obrotu czyli śrubki.
I do tego potrzebna jest sprężyna dwupalczasta, bo ona popycha tę blokadę.

Apropos złośliwych komentarzy, to przepraszam ale zawsze tak reaguję, jak ktoś pisze, że mu nie działa i się zepsuło, co robić.
Potem zwykle coś pomoge, ale przeważnie tylko wtedy jak natychmiast nie dostane odpowiedzi w stylu.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: raguel »

Sprawdź czy nie założyłeś sprężyny odwrotnie
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

Sprężyna założona prawidłowo.

Tak czy inaczej dziękuję bardzo za techniczne rozpisanie jak to działa. Bardzo ciekawią mnie takie rzeczy i zawsze fajnie jest posłuchać kogoś mądrzejszego :)

Finalnie okazało się że nadłamany jest pin na kurku o którym wspomniałeś. Nic mi z rewolweru ani razu nie wypadło a to dość spory kawałek metalu więc musiał taki być fabrycznie, a u mnie wyrobił się na tyle że przestał poprawnie funkcjonować.



Jako że nowy kurek kosztuje prawie 200zł, spróbuję napisać do francuzów o zwrot a w najgorszym wypadku o wysłanie nowego kurka do wymiany. Niby jest jakaś gwarancja, i 14 dni od zakupu jeszcze nie minęło.

Jako że kupowanie rewolwerów we Francji jest moim zdaniem w Polsce dość popularne szczególnie teraz kiedy jest mało towaru i kosmiczne ceny, a nigdzie nie znalazłem informacji o ewentualnych zwrotach czy takich rzeczach, napiszę jeszcze jednego czy 2 posty jak sprawę finalnie rozwiązano i temat moim zdaniem można zamknąć.
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

Witam
Przychodzę z jeszcze jedną wielką prośbą, więc jeżeli jakiś miły forumowicz poświęci parę minut żeby pomóc świeżakowi będę bardzo wdzięczny :)

Mianowicie francuzom oczywiście najbardziej zależy żeby odesłać broń do nich na gwarancję. Taka paczka jednak o ile się orientuję wyszłaby ok. 300zł.

Jeżeli to na 100% jest problem z kurkiem, to znalazłem w internecie taki kit naprawczy do pietty - https://sharg.pl/product-pol-106287-Zes ... AC070.html
Zaznaczę tylko, że nie interesuje mnie zaoszczędzenie paru złotych, tylko na zaoszczędzeniu tak naprawdę sporej ilości czasu bo sama paczka szła do mnie tydzień, w dwie strony to już 2 tygodnie, a zanim francuzi to załatwią nie zdziwię się jak minie miesiąc, pomijając to czy nie będzie żadnego problemu z firmą kurierską bo bądź co bądź to w końcu broń.


Dlatego moje pytanie brzmi czy taki kit na 100% załatwi sprawę, i o nic więcej nie będę się musiał martwić?
Zrodziło się ono, bo moim zdaniem ubytek na kurku jest na tyle mały że nie wiem czy to akurat przez niego mechanizm nie działa prawidłowo, ale z rewolwerami mam styczność dopiero od paru miesięcy i nie wiem na ile przy takim uszkodzeniu jeszcze powinien działać, a na ile nie.

W tym celu umieszczam link z myślę szczegółowymi zdjęciami poszczególnych elementów, żeby można było spojrzeć i ocenić stan części i ramy - https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Dodam jeszcze, że zauważyłem że jeden wąs blokady bębna, czy jak zwał ten element, jest jakby spiłowany/zużyty, jednak nie wiem czy tak powinien wyglądać bo w internecie nie znalazłem zdjęć pod takim kątem.


Rewolwer nie strzelany, nowy, nigdy nie używany, z Francji :)

Z góry dziękuję jeżeli ktokolwiek chociażby z nudów spojrzy na zdjęcia i postanowi dać jakiś znak :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: zbiho »

Niestety takie sa efekty jak się używa od razu z pudełka. Tam niestety nie jest zrobione dokładnie i trzeba poprawić pewne krawędzie i styki. Potem już jest za późno, nieogradowane krawędzie skrawają materiał, wymiana na nową część też nie załatwi wszystkiego, to samo się stanie z nową częścią.
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

Rozumiem że w takim razie sama rama jest niedokładnie zrobiona i najlepiej się z francuzami kłócić żeby spróbować go zwrócić? Wymiana też nie załatwi sprawy...

Nie wspomniałem że na zdjęciach może być zielono od smaru. Z grubsza do zdjęć próbowałem wycierać ale wiadomo jak to jest.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: zbiho »

Nie jest to wina szkieletu tylko części wewnątrz.
Wszystko zależy czy chcesz go mieć czy nie. Jak kupisz inny też możesz się zawieść.
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

Okej, już wszystko dużo lepiej rozumiem. Dziękuję bardzo za rozjaśnienie tematu

Kurka mimo wszystko nie chciałbym naprawiać chałupniczymi metodami. Będę spokojniej spał ze świadomością że w środku jest "oryginał", mimo tego że wiem jak to jest z tą włoską stalą.
Mam w okolicy zaufanego rusznikarza do którego spróbuję oddać rewolwer żeby przyszlifował i dopracował części tak jak powiedziałeś.


Chciałbym się jeszcze tylko upewnić czy podlinkowany przeze mnie kit to nie jakaś podróbka i czy będzie pasował do navy w kalibrze .44

Swoją drogą dlaczego taka niska cena tego zestawu? Sam kurek, który znalazłem dostępny tylko na saguaro kosztuje tyle co cały zestaw. Tak samo w tej francji podobne zestawy są dość tanie.
O ile można tak wykluczyć ewentualne oszustwo sklepu, na allegro widziałem niedawno taki zestaw w podobnej cenie.
To wina tego że części są słabej jakości czy tyle to po prostu kosztuje i nie ma większego powodu?
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Skalski »

Oglądałem te fotki i widzę że masz na kurku ukruszony występ odpowiedzialny za pracę blokady, ale to nie powinno dawać takich objawów jak opisałeś, co najwyżej mogłaby powstawać rysa na bębnie bo blokada wcześniej opada. Dam Ci linka do genialnego filmiku, obejrzyj go kilka razy, a zrozumiesz zasadę działania mechanizmów większości rewolwerów czarnoprochowych:
https://youtu.be/NEe420TTkM4
Co do zestawu ze sklepu Sharg to raczej będzie oryginalny bo ten sklep to główny dystrybutor Pietty w Polsce, to od nich inne sklepy biorą rewolwery. Sprawdź czy górna część spustu dobrze wchodzi do wycięcia na kurku, oraz czy w ramie nie ma zadziorów z buku tam gdzie pracuje kurek.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Larkana »

Chwała Ci za ten filmik :D :)
Karloo
Posty: 22
Rejestracja: pn 23.maja.2022 - 13:36
Moja broń: Remington 1858, 8", oksyda

Re: Brak pozycji do ładowania colt navy

Post autor: Karloo »

Widzę że nie napisałem. Po wymianie kurka wszystko działa jak należy więc raczej to była wina kurka.

Co do zestawu to nie chodziło mi o oryginalność. Nie sądzę nawet żeby istniały firmy produkujące podróbki :)
Zwyczajnie zdziwiłem się że zestaw który zawiera praktycznie cały mechanizm jest dużo tańszy od samego kurka na saguaro.
ODPOWIEDZ