kapiszony odpalają za drugim razem

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: kapiszony odpalają za drugim razem

Post autor: raguel »

Miałem podobny problem w starym Colcie od Uberti (lata 70-te). W moim rewolwerze widocznie po sklepaniu starych, poprzedni właściciel przetoczył je i wyoksydował na czarno. Wyglądało ok, ale ubytki materiału były na tyle duże, że pojawił się problem z odpalaniem.

Na przestrzeni dziejów zmieniały się gwinty, nowe kominki nie pasują do rewolwerów sprzed 40-tu lat.
W każdym razie po przestudiowaniu internetów (track of wolf) okazało się, że do starej produkcji Uberti pasują kominki od nowej Pietty - ten sam gwint i wysokość nominalna kominka, jedynie gwint jest dłuższy o 1-2mm więc czoło nie jest zlicowane z dnem komory/wchodzi o parę grainów prochu mniej. Działało i wyglądało ok. Nie frezowałem bo kanał ma stożkowy kształt i bałem się że zmieni się jego średnica.

Tu niestety pokutuje mit "stara dobra produkcja". Niby stal lepsza, spasowanie dokładniejsze, ale nie wiesz na jakie pomysły wpadli poprzedni posiadacze, no i gdy coś trzeba poprawić/naprawić pozostają bardziej wyrafinowane narzędzia niż pilnik i śrubokręt albo nadzieja że jakimś cudem w internecie uda się kupić pasujące części zamienne (możliwe że od innego producenta).
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: kapiszony odpalają za drugim razem

Post autor: Irek M »

Potwierdzam, z Piety - u mnie rocznik CP pasuje idealnie do Uberti z 70r. Niestety nie mogę dobrać a ASM. Te od Pietty mają ciut za dużą średnicę. W tym ASM poradziłem sobie w ten sposób, że odkręciłem kominki o jeden obrót - taka szybka polowa modyfikacja :-)
lajmen
Posty: 5
Rejestracja: czw 30.cze.2022 - 23:05
Moja broń: remington new army

Re: kapiszony odpalają za drugim razem

Post autor: lajmen »

działa! po wymianie kominków (dziękuję @chłopiec z chylonii) problem zniknął, odpala za każdym razem. Dziękuję wszystkim za pomoc i wpisy. Pozdrawiam serdecznie
Adam
ODPOWIEDZ