Pociski Sharps 54

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

2mm to raczej bardzo dużo jak na otwór zapasowy, w swoich gilzach wierciłem od 0,8 do 1,5mm. 2mm to wyszło gdzieniegdzie gdy pomyliłem wiertełka.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

Nie mogę edytować dlatego post pod postem. Czy z powyższych wymiarów wynika, że komora "nabojowa" tylko na odcinku 12mm od jej wlotu jest regularnym cylindrem? To znaczy, że nazwijmy to stożek przejściowy zaczyna się od 12mm i przechodzi aż do 41,9mm? W IAB 54 czy 45 komora jest cylindrem na prawie 30mm a tu na 12mm tylko?
W Saquaro zaworkowym 45 też największa średnica jest do jakieś 12mm od kryzy. Na fotce gilza z Saquaro wydaje się jednak regularnym walcem na odcinku dłuższym i to znacznie niż te 12mm.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

I znowu muszę pisać pod własnym postem. Wytoczyłem gilzę prawie identycznie pod wymiar podany przez kolegę wycior. Jednak zamiast średnicy zewnętrznej szyjki 14,8mm zrobiłem 14,25mm. Przy 14,8mm gilza z pociskiem wygląda jakoś tak nienaturalnie dlatego przetoczyłem trochę.
Obrazek
Obrazek
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Wycior »

Przednia część gilzy nie przylega już do komory. Przy wylocie gilzy powstała obwodowa dysza - zwężka. W chwili strzału powinna zilustrować efekt Bernoulliego. Wstrzyknie sprężony gaz wraz ze niesionymi przezeń stałymi produktami spalania do wąskiej szczeliny na obwodzie gilzy przy nasadzie, tam gdzie gilza prawie przylega do komory. Boję się że utrudni to wyjęcia gilzy i spowoduje akumulacjię nagaru w komorze pod przednia częścią gilzy.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

"gut dżob" kolego Irku ! Łuska wygląda ponętnie i na pewno warto było by z niej strzelić ale podobnie jak kolega Wycior gdybym był decyzyjny sprawdził bym również łuskę suwliwie pasującą do komory w całej rozciągłości :)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

Ursus_c35 pisze: czw 16.cze.2022 - 07:37 "gut dżob" kolego Irku ! Łuska wygląda ponętnie i na pewno warto było by z niej strzelić ale podobnie jak kolega Wycior gdybym był decyzyjny sprawdził bym również łuskę suwliwie pasującą do komory w całej rozciągłości :)
Ale tego nie da się zrobić tak online :-) Gdy toczę do swoich to zawsze sprawdzam w trakcie toczenia jak wchodzi do komory. ta akurat jest prawie mm za długa i średnica też 0,2 większa - jakoś dziwnie zdarza mi się przejść wyznaczony wymiar :-( Chcesz to wyślę na próbę, a jak nie to nic się nie stało bo jakoś dziwnie ładnie pasuje do innego egzemplarza kolegi.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Wiadomo. Oczywiście bardzo chętnie przymierzę ;) Chyba że względnie niedaleko mieszkamy to mogę Cię nawet odwiedzić ;) Jakie to okolice ? Jak coś to tel do mnie 886 332 221
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

Ja to centrum 3city czyli Gdańsk :-)
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

o qrcze tego się obawiałem ... Ja jestem egzorcystą amatorem i bimbrownikiem z obszaru pogranicza podkarpacia lubelszczyzny i małopolski :D
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

Nie przejmuj się, czasem południowo coś tam przyjeżdżają nad morze:)
A gilzy mosiężne chcesz bo ładniej to wygląda czy z innego powodu? Wycior już trochę o tym napisał czyli lepsza szczelność nawet gdy zamek nie do końca szczelny i lepsze ukierunkowanie energii do przodu. ale z tym samym skutkiem stosuję też półgilzy czyli tylko walcowaty fragment gilzy cienkościennej , do której wkładam papierowy patron. Gilza spełnia jakby rolę korka od strony zamka. Zaleta taka, że o niebo mniej pracochłonna w wykonaniu niż gilza :-)
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Istotnie gilzy interesują mnie z uwagi na swoje zalety jak i fakt że po prostu mi się podobają bez względu na ich ewentualną historyczności lub jej brak.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Poniżej rysunek gilzy .54 sporządzony na podstawie wytycznych od Kolegi Wyciora. Do ustalenia pozostaje średnica gdzie z określonym pasowaniem powinna siadać choinka (ja tu dałem 11.2 posiłkując się pociskiem ... ). Średnica wewnętrzna bazowo 8mm jest do powiększenia wg własnego uznania celem wyeliminowania wypełniacza. Za jakies 2 tygodnie może będę miał w końcu dostęp do tokarki to kojarząc wyrób z komorą może wprowadzę jakieś korekty jeśli będą konieczne ;)
sharps 54.png
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

zabrakło krawędzi przy fazce ;D
sharps 54.png
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Wycior »

Pomysł ze zmniejszoną średnica komory nie wydaje się szczęśliwy. Przy rozmiarach z rysunku pojemność komory wyniesie ok. 1.5 ml. Tam zmieści się tylko ok. 35 gr prochu. Tymczasem ja sypałem 46 gr Vesuvitu LC. Wtedy pod pociskiem zostawało jeszcze ok. 3-4 mm na ciasteczko smarne.

W moich pociskach, z kokili DP, średnica "dupki" to ~10.98 mm. Te pociski trzeba wtłoczyć do gilz z pewną siłą, z wykorzystaniem osadzarki. Za to potem pociski trzymają się bardzo mocno.

Średnica przedniej części komory, tam gdzie ma pasować "dupka" pocisku, budzi moją wątpliwość. Twoje pociski najwyraźniej mają większą końcówkę. Trudno mi sobie wyobrazić aby też były to pociski z kokili Pedersolego. W każdym razie jeżeli pocisk ma się w gilzie zakleszczyć to średnica gniazda musi być minimalnie mniejsza.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Dokładnie , moje pociski mają 11.4. Zmienność komory ma sens z uwagi na różnicę pomiędzy szwajcarem czechem a nawet 777 dla wybrednych
ODPOWIEDZ