Pociski Sharps 54

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

Ursus_c35 pisze: sob 02.lip.2022 - 21:15 Dokładnie , moje pociski mają 11.4. Zmienność komory ma sens z uwagi na różnicę pomiędzy szwajcarem czechem a nawet 777 dla wybrednych
Dla mnie nie ma sensu bo jeśli dupka 11,2mm to dałbym nawet 11mm. Wtedy to Ty decydujesz ile prochu ma się zmieścić, a nie zastane wymiary :-)
A dlaczego upierasz się ze średnicą otworu zapałowego 2mm? 1,5 mm wystarczy, nie będzie tak smoliło płyty zamka.
Pamiętaj też, że dupka pocisku z kokili Liman i Pedersoli nie ma takiej samej średnicy; Liman to jakieś 11mm.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Wycior »

Irek M pisze: sob 02.lip.2022 - 22:07 1,5 mm wystarczy, nie będzie tak smoliło płyty zamka.
Średnica otworu zapałowego w gilzie nie ma żadnego wpływu na "smolenie" płyty zamka, ponieważ w chwili strzału dno gilzy i tak jest dociskane do płyty. W praktyce można przyjąć że to złącze jest szczelne. Dławienie strumienia wstecznego następuje na kominkach: głównym i wewnętrznym, które w Sharpsie standardowo mają otwory po 1.5 mm. Jeżeli otwór w gilzie będzie mniejszy to przy odpaleniu spowoduje niepotrzebne tłumienie strumienia zapłonowego. Z punktu widzenia łatwości zapłonu otwór w gilzie mógłby spokojnie być jeszcze większy, bo bibułkę na dnie gilzy i tak trzeba stosować.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

Mam 1,5mm w niektórych 1mm i żadnego problemu z odpalaniem. Problem był przed poprawieniem drożności kanału zapałowego.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Irek M pisze: sob 02.lip.2022 - 22:07 Dla mnie nie ma sensu bo jeśli dupka 11,2mm to dałbym nawet 11mm. Wtedy to Ty decydujesz ile prochu ma się zmieścić, a nie zastane wymiary :-)
Kiedy kolego że właśnie cała zaleta to nie zastane wymiary… tj jak wykonasz otwór na 8mm to dalej roztaczasz go pod średnicę optymalnej naważki dla np szwajcara bez konieczności stosowania wypełnienia… Dla vezuwiusza najprawdopodobniej średnica będzie jeszcze większa :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Wycior »

Irek M pisze: ndz 03.lip.2022 - 00:33 Mam 1,5mm w niektórych 1mm i żadnego problemu z odpalaniem. Problem był przed poprawieniem drożności kanału zapałowego.
Piszemy tu o kapiszonowym Sharpsie DP w konfiguracji do gilz. Potrafisz uzasadnić sens zmniejszania otworu w dnie gilzy w tym konkretnym karabinku?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Irek M »

Nie w tym konkretnym ale w ogóle. Jakoś nie bardzo przekonuje mnie by w tym akurat modelu otwór musiał być taki duży. Toczyłem któremuś z kolegów gilzy do DP z otworami 1,5mm i jakoś zamiast narzekać był bardzo zadowolony. Może to jakiś dziwak :-). Inny kolega też do swego DP w gilzach też otwory mniej niż 2mm. Dlatego zapytałem dlaczego sugerujecie tak duże skoro praktyczniejsze jest z mniejszej średnicy.
Ale OK, wyjaśniłeś. By nie ciągnąć tej kwestii, kto będzie chciał zastosuje 2mm, kto inny 1,5mm.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Pociski Sharps 54

Post autor: Ursus_c35 »

Irek M pisze: ndz 03.lip.2022 - 10:57 Dlatego zapytałem dlaczego sugerujecie tak duże skoro praktyczniejsze jest z mniejszej średnicy.
Istotnie można zacząć od mniejszego otworu zapałowego bo nikt nikomu niczego nie broni ale ja zwyczajnie oparłem się na zdaniu użytkownika dokładnie tego modelu jako że sam o swoim zielonego pojęcia jeszcze nie mam. Najwyraźniej kolega Wycior wziął pod uwagę np spory brak osiowości z blokiem na co te 0.5mm może mieć znaczenie...
ODPOWIEDZ