COLT Centaure

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

COLT Centaure

Post autor: bambus0134 »

Stary a nowy mój nabytek :lol: zachorowałem na takiego półkonia i się udało.
Nie jest to leżak magazynowa ale w mirę zadbany egzemplarz, jedno co mnie zastanawia to pomniejszone komory czy to dobrze źle czy może dla rekreacyjnego strzelania bez znaczenia?
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: COLT Centaure

Post autor: Irek M »

Ale jak pomniejszone, na długości czy średnicy ?:-)
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: COLT Centaure

Post autor: bambus0134 »

Zmniejszona średnica na dnie komory.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: COLT Centaure

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Jak ci tam 35 grainów wchodzi pod kule to wszystko jest historycznie i nie ma co się martwic.
Że komory są ciut mniejsze od Remingtona, jest normalne i autentyczne.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: COLT Centaure

Post autor: Irek M »

Ale na dnie w każdym jest stożek.
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: COLT Centaure

Post autor: bambus0134 »

Tak na szybko sprawdziłem i do komory wchodzi 36,5gr ZS2, czyli powinno być ok, wszystkie komory tak wyglądają są płytsze i mają zwężkę.

Warto by coś zrobić i rozwiercić dno komór by wchodziło więcej prochu czemu to mogło służyć, nie sądzę by był z jakiś gorszych materiałów wykonany i obawiali się pękania bębna przy maksymalnych naważkach prochu?

A macie jakiś dobry sposób na te kominki berylowe(żółte) by doprowadzić je do dobrego wyglądu, bo jak go dostałem to :oczy: wyglądało to kiepsko w sumie to były czarne zawalone od kapiszonów włącznie z wnękami w bębnie.

A płyn w który je włożyłem zaczął się robić zielony więc miedź z kominków nim wchodziła z nim w reakcję .
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: COLT Centaure

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Tu chyba każdy ma swoje sposoby. Wygląd berylowych kominków na zewnątrz mnie mało interesuje bo ich rdza żadna nie rozpuści. Ja bym spróbował jakąś pastę do polerowania. Osobiście używam Autosol do polerowania jakichkolwiek metali. Elektryczna szczotka do zębów jest fajna sprawa i stare szczotki można używać właśnie do takich rzeczy jak kominki.
A żeby w środku się syf nie zbierał, używam wyciory do fajek i igły.
Do gniazd kominków i komór bębna używam takie tu szczoteczki druciane i wkrętarkę:
https://www.ebay.de/itm/143929292448?_t ... BMmPS8tJFg
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: COLT Centaure

Post autor: amigo »

Belgijskie repliki Colta firmy Centaure mają typowo takie płytsze komory bębna w stosunku do włoskich replik. Zostawiłbym tak jak jest bez ingerencji . Było kiedyś zachodnie forum kolekcjonerów tej marki z sporą ilością informacji technicznych, opisów i zdjęć różnych modeli.
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: COLT Centaure

Post autor: bambus0134 »

Coś o tych Centaurach znalazłem muszę trochę znaleźć trochę czasu i to przestudiować https://wp.1960nma.org/the-book-of-cent ... ge-content
Dzięki za odpowiedzi.
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: COLT Centaure

Post autor: bambus0134 »

No to drogi półkoń do stajni trafił, nie jest idealny :( bo ba na powierzchni czarne plamki korozji od trzymania ponoć w kaburze za to lufa idealnie czysta :) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: COLT Centaure

Post autor: szczupi26 »

Jak za Colt-ami nie przepadam tak ten jest ...... piekny :-D
Świetny nabytek, szkoda że ostrość Ci uciekła, może jak będziesz miał trochę czasu obcykasz go ponownie w świetle dziennym bez lampy ?
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: COLT Centaure

Post autor: bambus0134 »

Jak się ogarnę z robotą i będzie trochę czasu to postaram się lepsze pstryknąć.

A zna może ktoś sposób na te plamki takie początki korozji jak to usunąć ?
Wstępnie próbowałem wełną stalową ale kiepsko coś idzie, czytałem że niektórzy wykopki czyszczę elektrolizą próbował ktoś może ?
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: COLT Centaure

Post autor: szczupi26 »

Jeśli to nierdzewka to spróbowałbym wg tych zaleceń:
Lokalne przebarwienia, odciski smarów, jeżeli są małe to do ich usunięcia wystarczy zwykła woda mydlana. Do większych zabrudzeń należy zastosować odpowiedni środek do czyszczenia i konserwacji stali nierdzewnej. Pierwsze przebarwienia i pyły pojawiające się podczas eksploatacji materiału można spokojnie usuwać zwykłą szmatką, skórą zamszową czy też dla większych zabrudzeń nylonową gąbką.

Średnie przebarwienia – czyścić środkami na bazie kwasu fosforowego lub 10% roztworem kwasu fosforowego. Spryskać powierzchnię i odczekać 30-60 min (lub zgodnie z zaleceniem producenta). Po czyszczeniu neutralizacja kwasu rozcieńczonym amoniakiem lub łagodnym detergentem alkalicznym. Dokładnie spłukać wodą.

Lekka rdza – zaleca się domowe środki czyszczące dedykowane dla stali nierdzewnej zawierającej węglan wapnia lub kwas cytrynowy. Dokładnie spłukać wodą.

Silna rdza – jeżeli na elemencie pojawiają się wżery, tutaj konieczne jest wytrawianie kwasem lub zastosowanie metod mechanicznych. Należy korzystać z profesjonalnych usługodawców lub dedykowanych produktów do wytrawiania i pasywacji stali. Po obróbce powierzchnię zawsze dokładnie spłukać wodą.
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: COLT Centaure

Post autor: bambus0134 »

Niestety nie jest to nierdzewka, zwykła nie oksydowana stal. Dlatego sprawia trochę lepsze wrażenie z wyglądu bo nie imituje nierdzewki 😉
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: COLT Centaure

Post autor: szczupi26 »

No to nawet lepiej bo do zwykłej stali jakiś czas temu używałem odrdzewiacza K2 Derusto Plus (kilka starych porządnych kluczy) efekt był naprawdę zadowalający.
ODPOWIEDZ