Rodzaj prochu

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rodzaj prochu

Post autor: zbiho »

Identyczny proch miał niejaki Babinicz pod Jasną Górą. To jest armatni proch, a te odsiewki są grubsze niż FFg. Chyba że aparat tak powiększa, na pewno to nie jest pył.
Maciej8902
Posty: 12
Rejestracja: sob 25.lut.2023 - 23:37
Moja broń: Karabin gładkolufowy 380

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Maciej8902 »

Proszę tak to wygląda jeżeli coś widać hmm
Proszę tak to wygląda jeżeli coś widać hmm
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rodzaj prochu

Post autor: mar_kow »

Maciej8902 pisze: pn 27.lut.2023 - 11:55 Pytanie co z tym zrobić....?.....
Z rewolweru można raczej strzelać. Ewentualnie poeksperymentować - zalać trochę wody destylowanej do formy twardej pasty, trochę postoi i rozdrobnić wysypując na papier. Po wyschnięciu powinno się nadawać do strzelania.
Maciej8902
Posty: 12
Rejestracja: sob 25.lut.2023 - 23:37
Moja broń: Karabin gładkolufowy 380

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Maciej8902 »

:ok:
Magua
Stary bywalec
Posty: 559
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Magua »

Nie bardzo rozumiem. Taki gruby proch przecież doskonale sie nadaje do strzelby.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Ursus_c35 »

zbiho pisze: pt 17.lut.2023 - 07:35 To chyba jak po asfalcie chodzisz i szukasz zgubionej podkładki do ursusa. :shock: Uwielbiam taką argumentację w stylu "to nie moja ręka"
A łaź sobie po czym chcesz i szukaj co Ci pasuje ja zabytków nie szukałem nigdy i nie rozumiem Twojego resortowego myślenia z cyklu znajdźcie mi człowieka a ja znajdę w nim wine… Zapis ustawy chroni najzwyczajniej stanowiska archeologiczne a jak na asfalcie znajdziesz zabytek archeologiczny to i tak masz 14 dni na jego zgłoszenie wykrywacz nie ma tu nic do dodania.. Pisząc takie posty nastrajasz społeczność na bezpodstawne wzywanie służb na widok wykrywacza... I to dotyczy każdego łącznie z osobami szukającymi zabytków za zgodą konserwatora bo nikt na łbie tej zgody wypisanej nie ma podobnie jak osoby szukające sworznia zaczepu tylnego od 60 tki na własnym hektarze po upojnej orce na rędzinie ...
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rodzaj prochu

Post autor: zbiho »

Nie ma to jak szybka riposta.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Ursus_c35 »

To nie miała być riposta tylko sprostowanie dla potomnych czytających te posty w bliżej nieokreślonej przyszłości;)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rodzaj prochu

Post autor: zbiho »

To może wytłumacz potomnym jak to sobie chodzisz z wykrywaczem, podobnie jak ci co z naładowanymi czarnoprochowcami chodzą?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Ursus_c35 »

Wolno naładowanym czarnoprochowcom i wolno z wykrywaczem i wszędzie. Nie wolno świadomie szukać ukrytych lub porzuconych zabytków archeologicznych bez zgody konserwatora zabytków. Nie można również poszukiwać na terenach prywatnych bez zgody właściciela jak i nie wolno naruszać ściółki Lasów Państwowych bez ich uprzedniej zgody. Na zbiornikach wodnych nie prywatnych można poszukiwać bez uprzednich zgód jeśli nie ma tam stanowisk archeologicznych… Zadowoliłem ? :)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rodzaj prochu

Post autor: zbiho »

To trzeba było od razu napisać że nie chodzisz z wykrywaczem tylko pływasz.
Chciałem się czegoś dowiedzieć, ale widzę że tylko zarzadzeniami odpowiadasz. Kiedyś też chodziłem, ale po tej nagonce przestałem i trochę żal mi tego, skoro nie dowiem się nic to trudno. Jakoś mnie nie przekonuje takie stwierdzenie, że można i już, może stary jestem i rzeczywiście w nastroju do wzywania służb przez widzących mnie chodzącego z wykrywaczem.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Ursus_c35 »

Nie no chwile ja napisałem tylko czego nie wolno tj całą resztę wolno. Chodzenie z wykrywaczem jest legalne! Nie legalne jest ogólne szukanie ukrytych lub porzuconych zabytków niezależnie od wykrywacza. Ale szukanie meteorytów zgunionych pieniędzy itp w terenie własnym lub za zgodą właściciela jest totalnie legalne… Z tymi zabytkami jest tak że jak dzik wyryje a Ty go znajdziesz na grzybach to masz go zgłosić i znowu nie trzeba do tego wykrywacza… Zmieniło się też to że możesz chodzic po Lasach Państwowych z detektorem ale nie możesz bez ich uprzedniej zgody naruszać ściółki natomiast w lasach prywatnych polach itp szukać sobie za zgodą własciciela możesz cały czas i nic się tu nie zmieniło …
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rodzaj prochu

Post autor: zbiho »

Dzięki, znaczy chodzić wolno, tylko się schylać nie wolno?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Rodzaj prochu

Post autor: Ursus_c35 »

Nie wolno uszkadzać ściółki w Panstwowych Lasach bez zgody… Wniosek około 100zł… i wszędzie poza stanowiskami archeologicznymi można chodzić za zgodą właściciela gruntu czyli praktycznie nic się nie zmieniło wolno kopac i se szukać..
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rodzaj prochu

Post autor: mar_kow »

Ursus_c35 pisze: wt 28.lut.2023 - 21:14 Nie no chwile ja napisałem tylko czego nie wolno tj całą resztę wolno. Chodzenie z wykrywaczem jest legalne!
[...]
No tak - a kto komu zabroni wyjść z pastowanym kabanem na spacer do lasu ??
Tak samo można iść z wykrywaczem do sklepu na zakupy...
:)
ODPOWIEDZ