Rdza - Remington oksyda

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Radek97
Posty: 11
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 09:54
Moja broń: brak

Rdza - Remington oksyda

Post autor: Radek97 »

Cześć Wszystkim,

Kupiłem pół roku temu Remingtona z Pietty w oksydzie. Był strzelany 3 razy. Jeśli chodzi o konserwację, to czyściłem go tylko "gun solventem" firmy SVRN oraz psikałem Ballistolem. Nie myłem go w wodzie ani nic, więc naturalnie po 3 strzelaniach jest tam osad z prochu, smaru itd. Broń leżała w kaburze skórzanej od grudnia i zauważyłem na stożku przejściowym i w okolicach korozję + nie wiem, czy na muszce też nie ma, bo tak od początku to wyglądało, ale może to tylko przebarwienie. Próbowałem czyścić na tym stożku i ten taki rdzawy osad, który pokrywał zszedł, ale te plamki zostały i chciałem się poradzić, co zrobić. Przetrzeć to np. papierem ściernym czy bawić się w gwarancję? Pytam, bo może JA coś źle robię. Dzięki z góry za pomoc i załączam pod spodem zdjęcia.

https://zapodaj.net/fe824d43c20b9.jpg.html
https://zapodaj.net/b6518ed613933.jpg.html
https://zapodaj.net/150c1de807b2f.jpg.html
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Jaroslaw78 »

Być może jest to wina niedokładnego wytarcia po "myciu" Solventem. Ja mam Remika Pietty od 2017 roku i nic się nie dzieje ,a "myję" go Solventem od Saguaro, następnie "nacieram" Brunoxem. Jest też możliwość,że stało się tak, bo przechowywałeś go w skórzanej kaburze. Skóra chłonie wilgoć i mogło się tak zdarzyć,że się minimalnie skropliła w środku. Dlatego nie zaleca się przechowywania broni w skórzanej kaburze. Żadnym papierem ściernym nie trzyj... zjedziesz oksydę. Podejrzewam,że gwarancji nie uznają.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Irek M »

Ze zdjęć to wydaje się, że jest strasznie zaołowiony. Kupiłeś jako używany czy nówkę? Doczy7tałem, że nówkę kupiłeś :-) Przetrzyj te rdzawe miejsca jakakolwiek szczoteczką nasączoną nawet WD. Natomiast mnie rzuca się w oczy straszny stan zewnętrzny i wewnętrzny broni, chyba, że to fotki tak przekłamują.
Radek97
Posty: 11
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 09:54
Moja broń: brak

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Radek97 »

Próbowałem przetrzeć szcz. do zębów i tym solventem SVRN, ale nie zeszło :P Może muszę czegoś mocniejszego użyć. No tak jak mówię, jeśli chodzi o czyszczenie, to psikałem solventem, w środku szmatką na kiju, komory tak samo, reszta szmatą i pryskałem całość ballistolem, aż ociekało. Tłuste było na 100%, bo ja nie żałuję :P W razie, jakby szczotką jeszcze raz nie poszło, to mogę to zetrzeć rozumiem jakimś papierem/wełną stalową/drucianą szczotką?
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Jaroslaw78 »

Może fotki przekłamują 😁 bo widać farfocle po szmatce, pozostałości smaru/balistolu. Moja broń też wygląda na zajechaną na fotkach 😁
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Jaroslaw78 »

Niczym stalowym i agresywnym nie trzyj. Tu już muszą się wypowiedzieć bardziej doświadczeni koledzy odnośnie usuwania rdzy z oksydy.
Radek97
Posty: 11
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 09:54
Moja broń: brak

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Radek97 »

Tylko ta rdza jest właśnie na tym stożku, gdzie oksydy w ogóle nie ma, więc teoretycznie oksydzie nie zaszkodzę. Ale poczekam, może ktoś doradzi, jak to ugryźć :)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Jaroslaw78 »

No tam to akurat nie bardzo przeszkadza trochę rdzy 😁ale można,ale delikatnie. A skąd się wzięły wżery na lufie? Bo to wygląda jak wżery, zrobisz dokładniejsze zdjęcie lufy? Bo ewidentnie widać siedlisko rdzy też na "szczerbince" w tym "rowku". Jak pół roczny rewolwer, dobrze czyszczony i zakonserwowany ,to winna musi być skórzana kabura. Nie jest też dobrze, żeby aż kapało po konserwacji, ma być film olejowy. Wystarczy napsikać na szmatkę i przetrzeć.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Irek M »

Ja swoją broń czyszczę od czasu do czasu, nie tak jak Wy dokładnie :-) Ale żadna nie wygląda z tego powodu tak jak kolega opisuje. Tylko gdy w myjce ultradźwiękowej wymyję i przetrę szmatką to pojawia się nalot rdzawy w miejscach bez oksydy ale to przecież normalne. Po przemyciu Brunoxem czy WD nalot znika.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Jaroslaw78 »

Nikt się nie rozczula za bardzo nad czyszczeniem,nie ja przynajmniej 😁 nieraz broń leżała przez 2-3 tygodnie po strzelnicy,nieczyszczona. Czyściłem dopiero dzień przed strzelnicą. Nic się nie pojawiło, żadnej rdzy. Dlatego mnie zdziwiło,że tak może wyglądać broń po pół roku. A dwa,czy nawet raz w roku rozkręcam, czyszczę i smaruję ŁT43 mechanizmy.
Radek97
Posty: 11
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 09:54
Moja broń: brak

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Radek97 »

Jaroslaw78 pisze: śr 06.kwie.2022 - 10:39 No tam to akurat nie bardzo przeszkadza trochę rdzy 😁ale można,ale delikatnie. A skąd się wzięły wżery na lufie? Bo to wygląda jak wżery, zrobisz dokładniejsze zdjęcie lufy? Bo ewidentnie widać siedlisko rdzy też na "szczerbince" w tym "rowku". Jak pół roczny rewolwer, dobrze czyszczony i zakonserwowany ,to winna musi być skórzana kabura. Nie jest też dobrze, żeby aż kapało po konserwacji, ma być film olejowy. Wystarczy napsikać na szmatkę i przetrzeć.
Chodzi Ci o zdjęcie lufy z zewnątrz? Na zewnątrz to po prostu smar + farfocle ;P Korona zrobiona ręcznie. W tym rowku przed kaburą było takie rudawe przebarwienie, ale nie zwracałem na to takiej uwagi. Był tam wczoraj rdzawy nalot na całej długości, ale starłem to (wymieszane ze smarem) i widać tak jak na zdj., ale mogę zrobić dokładniejsze zdjęcie później.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Jaroslaw78 »

Chodzi mi o 3 zdjęcie, od wylotu lufy. Po lewej stronie, koło trzpienia pobojczyka widać jakby wżery. Czy to farfocle ze smarem? 😁 Widać jakby rdzę w tym rowku. Ale "takie rudawe przebarwienie w rowku" mam od prawie 5 lat 😁 ale nie jest to rdza. Więc nie czyszczę tego. Jeśli masz tylko rdzę przy wlocie lufy,to przetrzyj to delikatnie papierkiem ściernym,o najmniejszej gradacji. Myślałem,że chcesz trzeć po oksydzie 😁 I nie trzymaj więcej broni w skórzanej kaburze 😁 lepiej owinąć bawełnianą szmatką i trzymać w suchym miejscu. Ja trzymam w komodzie.
Radek97
Posty: 11
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 09:54
Moja broń: brak

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Radek97 »

Muszę jeszcze dokładnie lufę wewnątrz obejrzeć, bo widziałem taki nalot rdzawy na smarze, ale to może po prostu smar, bo jak to wyczyściłem, to nic nie widać na stali. Dzięki za pomoc, jak ktoś coś jeszcze by chciał napisać, to z chęcią poczytam :D
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Jaroslaw78 »

Ja bym proponował,żeby lufę spsikać Brunoxem pomarańczowym i po kilku dniach przeczyścić. Na początku wydaje się czysta,ale chemia działa i właśnie się zdziwiłeś że "coś tam wyrosło" 🤣😁
Radek97
Posty: 11
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 09:54
Moja broń: brak

Re: Rdza - Remington oksyda

Post autor: Radek97 »

Zamówiłem Brunox i Ballistol - rozumiem, że mogę do czyszczenia Brunox, a do konserwacji Ballistol?
ODPOWIEDZ