Świeży

podstawowe informacje
paaayyolami
Posty: 22
Rejestracja: ndz 03.kwie.2022 - 21:07
Moja broń: brak

Świeży

Post autor: paaayyolami »

Witam. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o bron jakąkolwiek. Jako,że nie posiadam uprawnień ma bron współczesna, przymierzam się do zakupu czarnoprochowca. Do czego ma złożyć owy czarnoprochowiec, więc ma to być nowe hobby oraz do obrony własnej. Wiem, opinie są podzielone. Jedni piszą,że lepiej mieć patyk z gownem, inni że to dobre rozwiązanie. Mialem jakis czas temu sytuację,gdzie pomimo użytego gazu pieprzowego, to ledwo udało mi się uciec. Tak więc proszę tego nie negować, tylko prosiłbym o pomoc. Tak więc moje pytania :
1. Chciałem zakupić remingtona 8", ale gdzis przeczytałem,że noszenie takiego kawałka żelastwa przy sobie jest uciążliwe i,że lepiej dla mnie byłoby kupić remingtona 5.5 kaliber 44. Jest to słuszna decyzją? I jest różnica między uberti a pietta czy tutaj obojętnie?
2. Wersja inox. Gdzieś przeczytałem,że ten inox,.to tak na prawdę tylko dla wyglądu i że nie ma sensu tracić pieniążków na to, prawda?
3. Nie rozumiem dlaczego ludzie martwią się,że kapiszony spadna po wystrzale, jak to w ogóle rozumiec? Na jeden bebenek mamy 6 kapiszonow i przy wystrzale jednego mogą spaść wszystkie? O to chodzi? Tutaj taki cytat jednego z komentarzy : "Na kominkach Remika od Pietty faktycznie najlepiej siedza remingtony no 10. Natomiast SB spadaja po wystrzalach ,gdy sa zakladane kapiszownikiem , trzeba je dociskac po zalozeniu, wtedy siedza mocniej" Po wystrzeleniu kapiszon spada, no ale co z tego, skoro jest on jednorazowego uzytku. Moze mi ktos wytlumaczyc o co chodzi z tym,ze on spada po wystrzale? Prawidłowe zachowanie kapiszona, to takie gdzie po oddaniu strzalu zostaję on na miejscu kominka tak?
4. Jak już pisałem wyżej,ma to również służyć do obrony własnej, to lepiej używać kul czy pocisków?
5. Jak wyżej, jak to ma służyć do obrony własnej, to z prochow najlepiej brać Szwajcara 1?
6. Duża różnica jest w mocy jeśli chodzi o długość lufy 5.5 a 8? Czy tylko różnica w celności?
7. Może ktoś polecić jakiś sklep,w którym skompletuje wszystko co mi potrzebne i może da jakis kod na rabat? I moze doradzi co konkretnie w moim przypadku byloby najlepsze,zeby sila byla odpowiednia oraz zeby zminimalizowac niewypaly. Rowniez zależy mi,żeby zmieścić się w 4 tysiącach, jest to wykonalne?

Rozumiem,że niektóre pytania są wręcz śmieszne, ale ja tak mam,że jak coś mnie nurtuje, to chciałbym się dowiedzieć wszystkiego na dany temat, a w mojej jak i pewnie większości opinii, tutaj należy wiedzieć wszystko. Bardzo serdecznie pozdrawiam użytkowników forum oraz dziekuje za poswiecony czas na napisanie odpowiedzi na poszczególne pytania. Dziękuję.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Świeży

Post autor: Nessel1 »

Na You Tube masz do cholery filmów ,które odpowiedzą na wiele pytań . Nie mam teraz czasu więc powiem tylko tyle. Kapiszon po strzale może spaść lub zostać rozerwany .Nie ma to znaczenia .Gorzej jak spadnie przed strzałem jak za duży but.Można temu zapobiec poprzez lekkie zagniecenie palcami przed założeniem . Co do marki , panuje opinia ,że Uberti jest odrobinę lepiej wykonane a Pietta trwalsza. Ja posiadam rewolwery Pietta i jestem zadowolony. Długość lufy wpływa na celność , im dłuższa tym lepiej , moc zależy od ilości i jakości prochu jaki załadujesz. Najbardziej energetyczny jest Szwajcar. Uwaga Jeśli dasz dużo prochu do rewolweru o krótkiej lufie to para pójdzie w gwizdek ponieważ za duży ładunek prochowy nie zdąży spalić się na krótkim dystansie . Jeżeli chcesz ładować dużo prochu i mieć tkzw . pierdolnięcie to zainwestuj w 8 cali. Generalnie nie zalecałbym noszenia przy sobie broni ponieważ przy ew. użyciu w celach samoobrony , przy obecnym stanie prawnym, konsekwencje mogą być bardziej dotkliwe niż wpierdol od bandziora.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Świeży

Post autor: Nessel1 »

Ps . Nie zawracaj sobie głowy pociskami , uprościsz sobie życie używając kul.
paaayyolami
Posty: 22
Rejestracja: ndz 03.kwie.2022 - 21:07
Moja broń: brak

Re: Świeży

Post autor: paaayyolami »

No i jasno i konkretnie napisane. Właśnie szukałem odpowiedzi na różne pytania i znalazłem ich za wiele, dlatego też wolałem tutaj napisać żeby się upewnić. Ktoś gdzies pisał coś takiego "Ludzie się martwią spadającymi PO STRZALE pustymi kapiszonami, bo mają colty, ci co mają remingtony tym się nie martwią"
Źle piszesz z tym bandziorem. Lepiej być kalekom cale życie czy postrzelić kogoś i nie być? Odpowiedz chyba jest jasna. I dlatego chcę żeby była to najmocniejsza wersja remika 5.5 43 stad ten pytania o pociski I proch. I jeszcze coś o myciu broni itd. Masz jakiś filmik, który jasno pokazuje jak dbać o bron, jak rozbierać, gdzie smarować itd? Mówisz,że jest tego wiele to Patrz, gość na filmiku robi to tak, a komentarze takie I później niewiadomo co o tym myśleć. No i jeszcze z tym sklepem i cenami?

https://youtu.be/7PsZt0xSBoc
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Świeży

Post autor: Nessel1 »

Obejrzyj sobie filmiki wyprodukowane przez Saguaro Arms na You Tube .Jest tam jeden o konserwacji rewolweru.Ja tak właśnie to robię.I jeszcze jedno. Kłopot z kapiszonami może być taki ,że po wystrzeleniu resztki rozerwanego kapiszona mogą wpaść w przestrzeń pomiędzy odwiedzionym kurkiem a ramą i zablokować mechanizmy rewolweru . Można temu zapobiec po wystrzale przechylając rewolwer w prawo aby resztki po kapiszonie wpadły na ziemię . Ja zawsze noszę przy sobie pincetę aby jak już dojdzie do czegoś wyciągnąc kapiszon ze środka . Na różne komentarze nie zwracaj uwagi , tak to jest że każdy stara się udowodnić drugiemu ,że jest głupi i pisze bzdury. Wiadomo ,że gdzie 2 Polaków tam 3 opinie.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Świeży

Post autor: Nessel1 »

Jedyny sklep jaki mogę polecić to Saguaro Arms .Wydałem już tam ze 20 000 i nigdy się nie zawiodłem . A sam bawię się w to dopiero od roku.
paaayyolami
Posty: 22
Rejestracja: ndz 03.kwie.2022 - 21:07
Moja broń: brak

Re: Świeży

Post autor: paaayyolami »

Patrzyłem i mają chyba jeden filmik https://youtu.be/5ZoGEiN-a6Y i nie pokazują z bliska gdzie co i jak, tylko kamera jest daleko i tyle w sumie.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Świeży

Post autor: Nessel1 »

Poszukaj filmików Sławka Michalskiego i Michała Majchrowicza na YouTube tam się sporo dowiesz. Generalnie sposobów jest dużo i sam musisz zadecydować ,który ci będzie odpowiadać .Ja walę do środka smar LT4 ,sposobem Saguaro , Raz na pół roku rozkręcam i wymieniam smar .Natomiast po każdym strzelaniu czyszczę bębenek , lufę , kurek i korpus z nagaru po czym konserwuję Brunoxem lub Balistolem.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Świeży

Post autor: Staszek L »

Jeśli kupisz rewolwer z 8 calową lufą i zastosujesz proch szwajcarski numer 1 to przy 24 Grain tego prochu możesz uzyskać prędkość około 300 m na sekundę i około 400 dżuli energii.
Jeśli kupisz rewolwer z 5,5 cala lufą i zastosujesz proch szwajcarski nr 2 to przy tej samej dawce prochu uzyskasz prędkość około 240 m na sekundę i około 260 dżuli energii. Strzelając oczywiście kulą.
Na prochu tracimy od 25 do 30 m na sekundę pomiędzy jedynką a dwójką. Na długości lufy kolejne 25 do 30 m na sekundę. Łącznie w takim zestawieniu stracimy około 140 dżuli energii. Czy warto?
paaayyolami
Posty: 22
Rejestracja: ndz 03.kwie.2022 - 21:07
Moja broń: brak

Re: Świeży

Post autor: paaayyolami »

No wiadomo,że lepiej byłoby kupić tego 8 calowego,ale ktoś mi poradził,że jak mam używać tego również do obrony własnej I mieć to przy sobie, to lepiej mieć 5.5 a moc z niego jestt I tak na tyle wystarczają,że więcej nie trzeba. Ja teraz szukam filmiku, gdzie dokładnie pokazują czym, co jaki czad i gdzie smarować Rewolwer, ale nie mogę znaleźć. Wiem tylko,że takie konkretne rozbieranie, to 1-2x na rok z tego co mówił Pan z saguaro arms. Może Ty coś znasz i podasz link?
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Świeży

Post autor: szczupi26 »

paaayyolami pisze: pn 04.kwie.2022 - 01:28 No wiadomo,że lepiej byłoby kupić tego 8 calowego,ale ktoś mi poradził,że jak mam używać tego również do obrony własnej I mieć to przy sobie, to lepiej mieć 5.5 a moc z niego jestt I tak na tyle wystarczają,że więcej nie trzeba. Ja teraz szukam filmiku, gdzie dokładnie pokazują czym, co jaki czad i gdzie smarować Rewolwer, ale nie mogę znaleźć. Wiem tylko,że takie konkretne rozbieranie, to 1-2x na rok z tego co mówił Pan z saguaro arms. Może Ty coś znasz i podasz link?
Znalazłem dla Ciebie dwa filmiki, krótkie ale rzeczowe.

https://www.youtube.com/watch?v=nUUrXSVohG8
https://www.youtube.com/watch?v=SyJk9XNv4YU
paaayyolami
Posty: 22
Rejestracja: ndz 03.kwie.2022 - 21:07
Moja broń: brak

Re: Świeży

Post autor: paaayyolami »

Aha. Super pomoc z Twojej strony.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Świeży

Post autor: szczupi26 »

Zastanów się nad tym co napisałeś, przeanalizuj swój "chytry" plan w kontekście obowiązującego prawa, wyciągnij wnioski (daj Bóg) i wróć na forum.
paaayyolami
Posty: 22
Rejestracja: ndz 03.kwie.2022 - 21:07
Moja broń: brak

Re: Świeży

Post autor: paaayyolami »

Ja Cię kompletnie nie rozumiem.
Miałem ostatnio sytuację, w której ciezko bym ucierpiał na zdrowiu. Użycie broni czarnoprochowej do obrony koniecznej jest chyba normalna sprawa. Chyba,że Ty gdybys miał taką sytuację i byś posiadał bron czarnoprochowa to wolałbyś jej nie użyć tylko być kalekom. To już Twoja sprawa.

Oglądałem filmik od Saguaro Arms I tam ten Pan mowi,ze on rozkreca calosciowo swój Rewolwer 1-2x w roku i takie podejście wydaje się odpowiednie.

I tutaj mam takie pytanie, bo widziałem gdzieś taki komentarz I jakie jest Wasze zdanie na ten temat "Nie daj się zwariować ale tu jest moja prywatna rada. Po pierwszym strzelaniu (a może nawet przed) rozbierz rewolwer na części. Po pierwsze, zaznajomisz się z mechanizmem i jego działaniem. Po drugie, wyczyścisz rewolwer z resztek smaru fabrycznego a potem go sam porządnie nasmarujesz, np. tak jak opisano w wątku. W ten sposób nie tylko oswoisz się z bronią ale i uzyskasz pewność że mechanizm jest zabezpieczony przed korozją. Po następnych strzelaniach możesz konserwować (albo i nie) według własnego uznania"

To tak, po strzelaniu czyszcze wszystko szmatka z np Lightning Solvent z pomocą wyciora z jagiem. I później wszystko spsikuje brunoxem tylko pomaranvzowym czy zielonym? Ten Pan z Saguaro Arms mówił,ze bemben ten się konserwuje,to ja muszę po czyszczeniu tez tym brunoxem psikac w komory bembna? No i najważniejsze, gdy rozkręcę calosciowo, to czym najlepiej wyczyścić stary smar, jaki dać nowy Smar (nazwa) i w jakich miejscach się to smaruje? Czy istnieje jakiś filmik,gdzie ktoś to pokazuje? Pytam też o to, bo brunox nadaje się tylko do konserwacji zewnętrznej i nie nadaje się do smarowania wnętrzna mechanizmów broni.

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Świeży

Post autor: Irek M »

Kolego paaayyolami, pojęcia nie masz o użyciu broni w samoobronie. Przeczytaj najpierw o tym wtedy sam zrozumiesz jakie idiotyzmy napisałeś o powodzie zakupu cp. Kolega szczupi26 zasygnalizował ten problem ale zbyłeś go całkowicie.
ODPOWIEDZ