pistolet KENTUCKY

podstawowe informacje
Ignacy1
Posty: 5
Rejestracja: pt 25.mar.2022 - 05:24
Moja broń:

pistolet KENTUCKY

Post autor: Ignacy1 »

Witam. Jako, że początkuję chciałbym prosić o informację na temat kuli i ilości prochu do pistoletu KENTUCKY cal. 0,45.
W sklepie polecono kulę 0,44 ale to przecież różnica podkalibru 0,022 mm i boję się, że ż flejtuchem nie wcisnę do lufy.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :(
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: zbiho »

Dobrze powiedzieli, kula .440" na flejtuchu 0,2mm i sie miesci. Musi byc ciasno, bo tak ma byc.
Ignacy1
Posty: 5
Rejestracja: pt 25.mar.2022 - 05:24
Moja broń:

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Ignacy1 »

Czy gram prochu wystarczy ? I czy przesmarować flejtuch (szmatka płócienna ?) Pozdrawiam.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Wycior »

1. Jako punkt wyjścia gram prochu (~15.4 gr) na pewno wystarczy. Do pistoletu proch powinien być niezbyt gruby. Taki np. Vesuvit LC będzie w sam raz.
2. Flejtuch KONIECZNIE nasmarować. Od biedy możesz go nawet poślinić (to historyczna metoda), tylko nie strzelaj z suchego flejtucha. Nie wiem skąd masz flejtuchy ale muszą być z materiału w 100% naturalnego (najlepiej z bawełny) i możliwie gęsto tkanego.
3. Po pierwszych strzałach znajdź wystrzelone flejtuchy i obejrzyj je, ewentualnie podeślij zdjęcie na forum. Od razu będzie wiadomo czy się nadają.
Vegvisir

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Vegvisir »

Ignacy1 pisze: śr 30.mar.2022 - 06:16 Czy gram prochu wystarczy ? I czy przesmarować flejtuch (szmatka płócienna ?) Pozdrawiam.
gram to troche mało, bedzie takie sobie pierdnięcie pakował bym półtora, najlepszą metoda jest zastosowanie na proch cieniutkiego filcu 2mm i na to dajesz kulke 440 z nasparowanym flejtuszkiem-bedzie dobrze leciec :)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Jaroslaw78 »

Ja ładowałem 21 - 24 grain, flejtuch na smarze, kula 440 i dobrze latało.
elpolaco
Posty: 2
Rejestracja: sob 07.maja.2022 - 21:54
Moja broń: brak

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: elpolaco »

Wycior pisze: śr 30.mar.2022 - 09:33 muszą być z materiału w 100% naturalnego (najlepiej z bawełny) i możliwie gęsto tkanego.
czy naturalny gruby len (historycznie z lnu były koszule, gacie podszycia ubrań, itp)
też można stosować?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: zbiho »

Ma być gęsty, a len jest z grubej nitki tkany.
Ponoć jedwab niesie 100 jardów dalej.
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Magua »

czy naturalny gruby len (historycznie z lnu były koszule, gacie podszycia ubrań, itp)
też można stosować?
Len jest bardzo dobry na flejtuchy, zwłaszcza gdy potrzebyjemy grubszego flejtucha.
Ma być gęsty, a len jest z grubej nitki tkany.
Co nie znaczy, ze ma luźny splot. Właśnie tkaniny lniane tkane są przeważnie bardzo gęsto.
Ponoć jedwab niesie 100 jardów dalej.
"Ostatni Mohikanin", to cudny film, ale uczyć się z niego strzelania, to raczej kiepski pomysł.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: zbiho »

Magua pisze: pt 11.sie.2023 - 01:39
"Ostatni Mohikanin", to cudny film, ale uczyć się z niego strzelania, to raczej kiepski pomysł.
Tym właśnie chciałem kolegę wywołać.
Najlepszy jest splot dzinsowy, len to przeważnie zwykły krzyżowy.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Irek M »

zbiho pisze: pt 11.sie.2023 - 08:54
Magua pisze: pt 11.sie.2023 - 01:39

Najlepszy jest splot dzinsowy, len to przeważnie zwykły krzyżowy.
Dlatego nie wyrzucam starych jeansów. Nawet znajomi znoszą mi takie do pocięcia :-)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja też na forum americanlongrifles.com czytałem że ktoś używa jeansy (nazwa materiału to Denim) o grubość (albo lepiej wagi) "10oc"
(coś takiego: https://www.etsy.com/de/listing/9904455 ... A990445581)
Do tego kula .445 przy kalibrze 45. Wszystko siedzi bardzo ciasno i zbyt ostry gwint może pociąć materiał przy ładowaniu.
Dlatego on go tępi przy koronie, bardzo gładkim papierem ściernym. On mówi że dzięki temu że wszystko siedzi aż tak ciasno, on może strzelać i strzelać bez czyszczenia, bo kula z flejtuchem wypycha nagar poprzedniego strzału.
https://americanlongrifles.org/forum/in ... ic=74845.0
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Magua »

Też lubię grube łatki z jeansu. Trzeba tylko pamietać, że współczesny jeans ma często różne dodatki typu lycra..
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: Irek M »

Magua pisze: pt 11.sie.2023 - 23:34 Też lubię grube łatki z jeansu. Trzeba tylko pamietać, że współczesny jeans ma często różne dodatki typu lycra..
Te z lycra są elastyczne i cieńsze niż te naturalne. Spalając próbkę od razu widać z czym mamy do czynienia.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: pistolet KENTUCKY

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: pt 11.sie.2023 - 18:34 [...]
Do tego kula .445 przy kalibrze 45. Wszystko siedzi bardzo ciasno i zbyt ostry gwint może pociąć materiał przy ładowaniu.
[...]
Wszystko zależy od lufy. W moim Tryon'ie .45 kula .445 ledwo wchodzi na flejtuchu 0,20 mm. Flejtuch wycinany z czerwonej tkaniny na wsypy pierza do poduszek. Najlepszy materiał na cienkie łatki...
Grubszy materiał zostałby pocięty przez gwint. Szlif korony niewiele wtedy pomoże. To czy flejtuch będzie cały decyduje również wielkość naważki. Zbyt duża spowoduje zerwanie kuli z gwintu i "pocięcie" flejtucha.
ODPOWIEDZ