Pierwsze kroki

podstawowe informacje
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Skalski »

zlyzuw dobrze prawi, smar z tych składników używam od lat i jest uniwersalny. Daje 100g planty, 100g wosku pszczelego i kieliszek oliwy z oliwek lub oleju i mam odpowiednią twardość - polecam.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Wycior »

Koledzy dobrze Ci radzą i podają sprawdzone recepty. Wazelina - techniczna czy kosmetyczna, wszystko jedno - jest produktem ropopochodnym a te zostawiają twardy nagar. Tłuszcze naturalne zachowują się lepiej. Bardzo dobry i historycznie sprawdzony jest np. łój wołowy, znany w handlu jako frytura. Woskiem pszczelim można te tłuszcze dowolnie utwardzać a oliwą albo (lepiej) olejem rycynowym - zmiękczać.
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

Staszek L pisze: czw 19.sty.2023 - 12:16 Chętnie obejrzałbym filmik z udziałem kolegi w roli głównej 4000 dżuli :pomysl:
To wrzuc sobie testy pociskow hornady oraz powerbelt w karabinie inline na samym triple seven. Twoj brak wiedzy osmieszyc moze byc uzupełniony. Ja z Optimy osiągam zbliżone wyniki na pociska power belt.
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

Wycior pisze: czw 19.sty.2023 - 19:48
Arkebuzer pisze: śr 18.sty.2023 - 20:38 Broni to uszkodzić nie powinno
Tego nie wiesz na pewno ponieważ proponowany przez Ciebie eksperyment wywoła większe (dużo większe?) obciążenie niż przy ostrzale próbnym. Żeby doświadczenie miało sens musiałbyś użyć drobnego, szybkiego prochu, klasy 4FG. W przeciwnym razie naważka nie zdąży spalić się przed wyjściem pocisku z lufy. Jednakże taki proch da bardzo ostrą krzywą narastania ciśnienia, co dodatkowo zwiększy obciążenie w stosunku do normalnie używanego i zalecanego prochu klasy 3FG (np. z grubsza Vesuvit LC).

Nie twierdzę że rewolwer zostanie na pewno uszkodzony ale prawdopodobieństwo wypadku w porównaniu ze standardową eksploatacją niewątpliwie wzrośnie. Używając broni niezgodnie z zaleceniami producenta nie możesz liczyć na naprawę gwarancyjną, np. wymianę bębna na nowy. Jeżeli jednak zdecydujesz się eksperyment przeprowadzić postaraj się przynajmniej aby w pobliżu nie było nikogo, komu kawałki rozerwanego bębna mogłyby zrobić krzywdę. Co do Twojej dłoni to jestem pewien że w razie czego Ci szybko odrośnie.
Takie testy to nic nowego. Prawdopodobienstwo uszkodzenia sprawnego rewolwera jest zerowe. Zeby beben w czarnoprochu wybuchl to trzeba by go jakims szybkim prochem bezdymnym zapakowac i to solidnie. Na prochu czarnym nie ma zadnego zagrozenia bo iest za slaby.
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

Vegvisir pisze: czw 19.sty.2023 - 20:40
Staszek L pisze: czw 19.sty.2023 - 12:16 Chętnie obejrzałbym filmik z udziałem kolegi w roli głównej 4000 dżuli :pomysl:
Na YT jest kanal " I love muzzleloading" i tam sa takie testy z takimi osiagami.
Moj karabin wyciągnął ok 3tys- nie dalem az tak dibrego napędu jak on tak uzywa.
Uzywam czasami tych samych pociskow ktore tam testowal, osiagi tych odprzodowców są niesamowite.
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

Arkebuzer pisze: pt 20.sty.2023 - 08:22 Wobec tego jaki jest zapas bezpieczeństwa jeśli chodzi o wytrzymałość bębna?
Byłoby dziwne gdyby normalna eksploatacja ocierała się o granicę wytrzymałości. Mówię, o ładunku raptem o 0,5 grama większym niż normalny nabój (2,5 g).
180Mpa w przypadku stalowego. Czarnym prochem dostepnym w Polsce nie da sie uszkodzic zadnej broni cp.
bambus0134
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: bambus0134 »

[/quote]180Mpa w przypadku stalowego. Czarnym prochem dostepnym w Polsce nie da sie uszkodzic zadnej broni cp.
[/quote]

Nie do końca tak jest tak jak piszesz , ale stosując sie do zaleceń producenta trudno uszkodzić broń cp. Ale się da https://www.youtube.com/watch?v=en384qVqrug
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Miner »

Nie do końca tak jest tak jak piszesz , ale stosując sie do zaleceń producenta trudno uszkodzić broń cp. Ale się da https://www.youtube.com/watch?v=en384qVqrug
bambus0134 - Czy widzisz co oni tam sypią? Powielasz wielokrotnie powtarzane mity dając link do głupiego filmu! Na tym filmie jest użyty szybki proch nitro przeznaczony do pistoletów - ŻADNA lufa nie wytrzyma takiej ilości prochu i nie ma znaczenia czy jest przeznaczona do czarnego prochu czy nitro.
Ten film jest idiotyzmem samym w sobie nie wnoszącym nic do dyskusji, bo piszemy o czarnym prochu, a nie robieniu granatów z użyciem szybko spalającego się prochu nitro.
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: alterjorge »

Kolego Miner, problem leży w tym, że obecnie idiotyzmy cieszą się większym wzięciem niż rzetelna wiedza i zdaje się, że to postępuje.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Wycior »

Czesiek pisze: wt 24.sty.2023 - 01:58 Prawdopodobienstwo uszkodzenia sprawnego rewolwera jest zerowe. [...] Na prochu czarnym nie ma zadnego zagrozenia bo iest za slaby.
Skąd to wiesz? Tak Ci się wydaje ale tego nie uzasadniasz. Potrafisz przytoczyć rzeczowe źródła? Umiesz wyjaśnić fakt że pewien procent testowanej broni ostrzału nie przechodzi? Mogą wystąpić np. wady materiału. Wypowiadasz się w sprawach dotyczących bezpieczeństwa obcowania z bronią. Czytelników wypada zachęcić do samodzielnej weryfikacji wiarygodności postów. Może się bowiem okazać że samozwańczy prorok jest ignorantem, mającym do zaoferowania jedynie tupet, fantazję i obsesyjną chęć zaistnienia na forum.

Aby oszacować wiarygodność kolegi @Czesiek i innych nowo objawionych geniuszy proponuję prostą metodę. Z prawej strony postu widnieje nick forumowicza a pod nim link o nazwie: Posty, z ogólną liczbą postów. Kliknąć w ten link i zbadać, czym się do tej pory forumowicz na forum wykazał, jaki jest poziom jego wpisów i ile zawierają epitetów. Poziom językowy przeważnie też o czymś świadczy.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Magua »

Zdaje się, ze mamy do czynienia z multikontem.
Staszek L
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Staszek L »

Prędkość z czarnego prochu 480 m/s
Czekam na film.
Załączniki
Screenshot_20230124-121948~3.png
bambus0134
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: bambus0134 »

Miner pisze: wt 24.sty.2023 - 08:04
Nie do końca tak jest tak jak piszesz , ale stosując sie do zaleceń producenta trudno uszkodzić broń cp. Ale się da https://www.youtube.com/watch?v=en384qVqrug
bambus0134 - Czy widzisz co oni tam sypią?[/b]
Tak mój błąd widziałem początek tego filmu i przeleciałem go pobieżnie. Nie dopatrzyłem że pod koniec sypią proch nitro Hodgdon :ops: .
Skończyłem na pyrodeksie triple 7 i przeskoczyłem na koniec filmu :(
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

bambus0134 pisze: wt 24.sty.2023 - 07:52
180Mpa w przypadku stalowego. Czarnym prochem dostepnym w Polsce nie da sie uszkodzic zadnej broni cp.
[/quote]

Nie do końca tak jest tak jak piszesz , ale stosując sie do zaleceń producenta trudno uszkodzić broń cp. Ale się da https://www.youtube.com/watch?v=en384qVqrug
[/quote]

To sa dane jakie uzyskałem z Pedersoliego wiec i bebny uberti jak i mocniejsze Pietty sa bez problemu kompatybilne z tym cisnieniem ktorego zaden znany tu czarnuszek nie osiągnie. Waliłem z duzych nawazek to rewolwer nawet nie stęknał
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

Wycior pisze: wt 24.sty.2023 - 10:31
Czesiek pisze: wt 24.sty.2023 - 01:58 Prawdopodobienstwo uszkodzenia sprawnego rewolwera jest zerowe. [...] Na prochu czarnym nie ma zadnego zagrozenia bo iest za slaby.
Skąd to wiesz? Tak Ci się wydaje ale tego nie uzasadniasz. Potrafisz przytoczyć rzeczowe źródła? Umiesz wyjaśnić fakt że pewien procent testowanej broni ostrzału nie przechodzi? Mogą wystąpić np. wady materiału. Wypowiadasz się w sprawach dotyczących bezpieczeństwa obcowania z bronią. Czytelników wypada zachęcić do samodzielnej weryfikacji wiarygodności postów. Może się bowiem okazać że samozwańczy prorok jest ignorantem, mającym do zaoferowania jedynie tupet, fantazję i obsesyjną chęć zaistnienia na forum.

Aby oszacować wiarygodność kolegi @Czesiek i innych nowo objawionych geniuszy proponuję prostą metodę. Z prawej strony postu widnieje nick forumowicza a pod nim link o nazwie: Posty, z ogólną liczbą postów. Kliknąć w ten link i zbadać, czym się do tej pory forumowicz na forum wykazał, jaki jest poziom jego wpisów i ile zawierają epitetów. Poziom językowy przeważnie też o czymś świadczy.
Mam tu konto od dawna ale nie moge odzyskac po dłuugim czasie swoich danych do logowania-portal o2 radosnie skasował mojego maila z powodu rzekomego włamania. Dlatego załozyłem niedawno kolejny profil. To tyle gwoli wyjasnienia.Co do wytrzymałości broni cp na czarny proch to jest ona skonstruowana tak, ze ma wytrzymac o wiele wieksze cisnienia niz generuje takowy proch nawet dobrej jakosci-mam wykształcenie nawet w tym kierunku oraz bardzo bogate doswiadczenie. Nie udało nam sie nigdy zniszczyć bebna stosując maxymalne nawazki czarnego prochu jak i jego znanych dostepnych substytutów. Strzelanie z maxymal;nej nawazki cp nie jest szczególnie celna ale jak najbardziej mozna tak strzelac w rewolwerach i nie tylko
ODPOWIEDZ