Kominki i kapiszony.

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
deuter
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.mar.2022 - 18:40
Moja broń: Remington RGBSH44

Kominki i kapiszony.

Post autor: deuter »

Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post.
Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Remingtona RGBSH44 i na samym starcie zrodził się pewien problem. Niedawno nabyłem okazjonalnie kapiszony S&B w dobrej cenie. Dopiero dziś okazało się, że są w rozmiarze 4.7... Pierwszą myślą było je odsprzedać, ale wpadł mi do głowy pewien pomysł: kupić kominki 6x075 w tej wielkości i problem w tym, że nigdzie takich nie znalazłem. Czy takie coś wogóle istnieje?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki i kapiszony.

Post autor: Irek M »

Teraz też masz kominek 6mm bo to średnica gwintu. Te czeskie są za luźne i spadają czy przeciwnie?
deuter
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.mar.2022 - 18:40
Moja broń: Remington RGBSH44

Re: Kominki i kapiszony.

Post autor: deuter »

Gwint montażowy kominka to M6x0.75. Trzpień z kanałem ogniowym ma średnicę (zewnętrzną) 4.1mm (na szczycie tuż pod "fazką") a kapiszon ma 4.7mm (wewnątrz) i spada. Na upartego można kapiszon lekko zdeformować i nie spadnie ale to już jest druciarstwo. Z tego powodu szukam kominków o gwincie j/w i trzpieniu 4.7...tyle, że znaleźć nie mogę...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kominki i kapiszony.

Post autor: Irek M »

Bo takich raczej nie ma. Musisz zmienić kapiszony na np. RWS 1075
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kominki i kapiszony.

Post autor: zbiho »

Nie ma kominków do rewolweru na kapiszony 4,7mm, na ten wymiar są kominki do karabinów, ale też już niespotykane często.
deuter
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.mar.2022 - 18:40
Moja broń: Remington RGBSH44

Re: Kominki i kapiszony.

Post autor: deuter »

Wiem, że firma Lyman robiła kominki na gwincie 6x.75 pod kapiszony #11 do karabinów. Nie znalazłem niestety danych co to " #11 " oznacza, przypuszczam, że chodzi o 4.7mm... do Ardesy są kominki ale gwint ma skok 1mm i to mi nie podejdzie. Szukam więc karabinowych na gwincie 6x.75. Ma ktoś takie kominki na zbyciu?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kominki i kapiszony.

Post autor: zbiho »

Ile kolego masz tysięcy tych kapiszonów, że chcesz pod nie kominki dopasowywać?
deuter
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.mar.2022 - 18:40
Moja broń: Remington RGBSH44

Re: Kominki i kapiszony.

Post autor: deuter »

😁 tylko 500szt. To tak bardziej z chęci sprawdzenia efektu. W jednym bębenku "4" a w drugim "4,7" , takie same naważki i pociski, broń ta sama, a później zwiększenie naważek i test...jak wieść gminna niesie ilość materiału inicjującego w tych większych jest większa to ciekawy jestem czy przełożyło by się to na szybkość spalania ładunku prochu a co za tym idzie zmiana balistyki pocisku.
ODPOWIEDZ