Diopter short creedmoor kilka pytań

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Rafalgl87
Posty: 87
Rejestracja: sob 22.sty.2022 - 06:15
Moja broń: Remington 1858 New Army Sheriff / Hawken 150 .45

Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Rafalgl87 »

1. Czy diopter short creedmoor sight usa 445 pasuje bez przeróbek do hawkena 150 investarms?
2. Czy ten diopter jest dobry i zda egzamin na dystansie do 300 m? Jeśli nie, jaka alternatywa?
3. Czy w tym diopterze można zamontować przeziernik hadleya?
4. Czy muszę zmienić muszkę na tunelową? Jeśli tak, to jaka najlepiej wybrać i na co należy zwrócić uwagę?
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: smith »

1. Pasuje, dlaczego nie. Ważne aby go dobrze osadzić. Odległość od oka i pion.
2. Powinien wystarczyć pod warunkiem że "zero" będzie możliwie blisko dolnej granicy regulacji. Jest dość niski a przy 300 metrach lufa jest podbiesiona ok. 1 stopień.
3. Nie, jest inny gwint. Hadley pasuje do diopterów Pedersolego z regulacją boczną ze skalą i śrubą. Ważne aby Hadley miał gwint metryczny. Pedersoli ma M5x0,5.
4. Jeżeli już zakładamy diopter to muszka tunelowa jest wskazana. Zwrócić uwagę na wysokość muszki. Patrz punkt drugi.
Rafalgl87
Posty: 87
Rejestracja: sob 22.sty.2022 - 06:15
Moja broń: Remington 1858 New Army Sheriff / Hawken 150 .45

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Rafalgl87 »

Czy wysokość środka tunelu muszki musi idealnie pokrywać się z diopterem ustawionym w położeniu minimalnym? Co myślicie o muszce tunelowej składanej, zdaje egzamin? będę mógł wtedy jednocześnie nadal korzystać z otwartych przyrządow?
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: smith »

Nie musi się pokrywać. Wazne aby dało sie ustawić na minimalna odległość strzelania z karabinu czyli 50 metrów(strzelanie tarczowe).
Po co kombinowac ze składana muszką. Dobrze osadzone przyrządy zamknięte są bez porównania lepsze od otwartych. Oświetlenie nie ma wpływu i diopter wyostrza obraz. Jak sie postrzela z użyciem dioptera to z reguły nie chce sie wracać do szczerbinki.
Rafalgl87
Posty: 87
Rejestracja: sob 22.sty.2022 - 06:15
Moja broń: Remington 1858 New Army Sheriff / Hawken 150 .45

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Rafalgl87 »

Moja obecna muszka ma równe 10 mm od powierzchni lufy. Nie wiem jak rozumieć wymiary muszek tunelowych na stronach sprzedawców - jak jest podane przy muszce tunelowej, że ma 12 mm, to jest to jej wymiar całkowity, czy wymiar od podstawy do środka muszki?

Druga sprawa tyczy się tego dioptera - Otwory montażowe na warkoczu mam 3 w nast. odległościach: od środka pierwszego do drugiego 35,6 mm i 31,6 mm od środka drugiego do środka trzeciego. To mi się jednak nie zgadza, gdyż najmniejsze dioptery mają otwory od 37,7 i teraz pytanie czy ja źle robie mierząc od środka do środka, czy ten mój hawken investarms ma jakieś niestandardowe rozstawy? Pod jaki diopter są dedykowane?
Rafalgl87
Posty: 87
Rejestracja: sob 22.sty.2022 - 06:15
Moja broń: Remington 1858 New Army Sheriff / Hawken 150 .45

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Rafalgl87 »

Znalazłem jeszcze taki diopter:

https://www.brownells.pl/THOMPSON-CENTE ... -539000001

Który będzie lepszy? Rozstawy otworów nie podane...
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: smith »

Ten diopter nie za bardzo, mały zakres regulacji pionowej a i wygląd bardziej pasujący do broni współczesnej.
Rafalgl87
Posty: 87
Rejestracja: sob 22.sty.2022 - 06:15
Moja broń: Remington 1858 New Army Sheriff / Hawken 150 .45

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Rafalgl87 »

Strasznie ciężko o diopter do tego modelu, więc nie będę narzekał jaki by nie był, byle pasował. Czy ktoś zna jakieś polskie sklepy z diopterami lub mógłby coś podsunąć? Jedyne co znalazłem w necie, to diopter firmy Thompson Center, z tego co wiem ma rozstaw 1,25 cala wiec bedzie ok, jest dedykowany do hawkena, ale nigdzie nie widzę poza ebayem w usa i to z drugiej ręki... Tego Lymana też nie mają na stanie z tego co widzę.
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: smith »

Wróćmy może do początku rozmowy. Jaki masz gwint w tym Hawkenie, bo wspominasz o 300 metrach?
Rafalgl87
Posty: 87
Rejestracja: sob 22.sty.2022 - 06:15
Moja broń: Remington 1858 New Army Sheriff / Hawken 150 .45

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Rafalgl87 »

W moim jest 1:48, choć nie wiem co mam przez to rozumieć w praktyce, używam pociski long colt. Wyposażony jest on w przyspiesznik dla celniejszego oddania strzału.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Irek M »

Koledze smith chodziło zapewne o to, że na 300m to raczej pocisk długi niż kula dlatego pytał o gwint. 1/48 to jeszcze zbyt wolny na długi pocisk.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: zbiho »

Pocisk Long Colt jest długi, ale do rewolweru, do karabinu to on jest krótki. Longi do karabinu to ważą około 500 grain, w kalibrze 45.
Gwint 1-48 to max pocisk 350 grain, może 400, jak mu gwint i smar przypasuje. Ale na 300m to nie stety za wolny gwint.
Magua
Stary bywalec
Posty: 559
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Magua »

Zależy przy jakim kalibrze. Dla, dajmy na to, .58 to całkiem szybki jest.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Irek M »

Ale ten to kaliber 45 lub 50.
Magua
Stary bywalec
Posty: 559
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Diopter short creedmoor kilka pytań

Post autor: Magua »

Wiem, tak napisałem, żeby za bardzo nie uogólniać.
Przy duzym kalibrze to jest szybki gwint i mozna strzelać na wieksze odległości.

Tym Hawkenem na 300 metrów raczej nie postrzela, szkoda kasy na diopter.
ODPOWIEDZ