Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

BeetleJuice pisze: ndz 20.mar.2022 - 15:06
Jaroslaw78 pisze: ndz 20.mar.2022 - 10:51 A z czego strzelacie? Mam na myśli jakie kule/pociski,proch. Remiki lufy 8 "?
Najważniejsze,że wam się spodobało 😁 ja też zaczynałem od wiatrówek 😋
Ja mam Remika texas 5,5" kal. 44, a do tego QB78 CO2 i krótki umarex CO2 (który będzie do sprzedania swoją drogą). Na pewno chcę iść w pozwolenie sportowe, a dokładniej w strzelby.
Zrób komplet na patencie,czyli pistolet,karabin, strzelba gładkolufowa.
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

Właśnie wielokrotnie spotkałem się z taką opinią, żeby machnąć wszystko za jednym razem. Zobaczę jak wyjdzie w praniu, ale jak nie będzie przeszkód to na pewno tak zrobię. Jestem zupełnie na początku ścieżki i nie napalam się, bo zanim dojdę do pozwolenia, to trochę czasu minie. Tak na oko obstawiam, że może to potrwać conajmniej rok (przynajmniej teoretycznie)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

Dokładnie. Machniesz raz i masz spokój. Zrobisz jedno,za jakiś czas Ci się odwidzi i będziesz musiał robić uzupełnienie. Po co? 😁
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: alterjorge »

Macie w powyższych postach absolutną rację, nie warto się ograniczać przy patencie. Strzelectwo wciąga i szybko się okaże, że komplet być musi :-))) A trochę mnie skłoniło do namysłu pytanie : " Z czego strzelacie " ? I jak pomyślałem, to okazuje się , że z kolekcji wybieram zawsze do strzelania dwa karabiny i jeden rewolwer :-))) I to wcale nie najlepsze w sensie strzeleckim. Po prostu lubię strzelać akurat z tych i koniec. Na zawody biorę zwykle belgijski sztucer, w typie carabine de chasseur i Maynarda lub WR, a jak rewower to R&S. A reszta się kurzy :-))) Ale ten carabine de chasseur jest tak składny i też ładny, że z odprzodowych jest najwięcej używany.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 50
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Piston61 »

Jaroslaw78 pisze: sob 19.mar.2022 - 11:09 A przypadkiem nie jest obowiązkowy patent strzelecki, żeby zrobić prowadzącego strzelanie?
Kolego jeżeli robisz prowadzącego przeż pzss to tak jest potrzebna ta papierologia :oczy: Robiąc przeż LOK już tego nie potrzeba :piwo:
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Staszek L »

Za moich czasów pierwszy raz to trafiało się na strzelnicę wojskową. Przez 2 lata wszystko było za darmo broń, amunicja, szkolenie, strzelanie, papierosy a nawet pieniądze dawali. Za cały żołd można było kupić pół litra Vistuli :D
Załączniki
Screenshot_2022-03-21-11-23-55_1.jpg
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: alterjorge »

A po spożyciu oślepnąć. Tak wtedy mówili :-)))
zakooo84
Posty: 10
Rejestracja: czw 17.mar.2022 - 18:31
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: zakooo84 »

Strzelamy z remingtona 1858 target lufa 8
Proch czeski, kule za małe bo 4,51 ale już nabyłem 4,54
Pierwszy bęben naważka 1g na 30m nic w tarczy :) Od prowadzącego dowiedziałem się, że to też jest sztuka :-D kolejne bębny naważka 1.5g coś się zaczęło pojawiać ale straszne sitko ;)
Co mnie zdziwiło, na 1g prochu kule leciały wyżej niż na 1.5g a dałbym sobie rękę uciąć, że powinno być na odwrót (ogólnie sporo poniżej celu trzeba celować) Problem mam z praską, strasznie kaleczyła mi kule i ciężko wepchać, zauważyłem, że oś na którą nakładam bęben jest o wiele mniejsza niż oś bębna co podczas prasowania kuli skutkuje skoszeniem bębna (parę kul pomimo wystarczającego miejsca w bębnie nie udało mi się dopchać dobrze, że miałem nożyk to można było je oskalpować...) praska do przerobienia będę musiał ten bolec wymienić na bardziej spasowany... niestety spód na aluminium więc nie przyspawam... wchodzi w grę jedynie przegwintowanie, albo zmiana podstawy na stalowy i wspawanie.
IMG_20220321_182720.jpg
IMG_20220321_182709.jpg
No i fakt, to hobby strasznie uzależnia :-)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

Są tulejki, które się nakłada na ten bolec od praski. 7 mm dla Remika i 11 mm dla Colta.
Nie zostawiaj pustego miejsca pomiędzy prochem a kula ,bo może być bum i kuku. Kula musi być dociśnięta. Jak już ,to ładuj pobojczykiem, dopóki nie ogarniesz praski.
sylip
Posty: 4
Rejestracja: czw 03.lut.2022 - 20:49
Moja broń: Remik i Hawken

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: sylip »

zakooo84 pisze: pn 21.mar.2022 - 18:46 praska do przerobienia będę musiał ten bolec wymienić na bardziej spasowany... niestety spód na aluminium więc nie przyspawam
Na bolec w prasce załóż koszulkę termokurczliwą najlepiej z klejem i podgrzej opalarką. U mnie w ten sposób luz zniwelowałem do zera i ponadto nie rysuje oksydy bębna.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: szczupi26 »

Te seryjnie sprzedawane u nas praski to w 99% szmelc robiony po taniości. Najlepiej zrobić samemu (jeśli posiada się zaplecze) lub zrobić na zamówienie. Sam mordowałem się z 2 kupnymi po czym zamówiłem u jednego z byłych forumowiczów i ..... różnica taka że brak słów, nagle kule zaczęły normalnie, prawie bez wysiłku, wchodzić do komór zostawiając piękny pierścień nie doznając przy tym żadnych uszkodzeń mechanicznych, prasa nie traci stabilności, nie ma obaw że coś się wygnie (patrząc na płaskowniki z jakich robione są te masówki) do bębna dobrany odpowiedniej grubości trzpień (nic się nie buja i nie lata nawet pół milimetra) a cena bardziej niż konkurencyjna.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

Ja mam w miarę stabilną i dobrze wykonaną. Chociaż do super solidności to jej brakuje.
Dostałem w zestawie dwie wymienne tuleje o odpowiedniej grubości,do Remika 7 mm i Colta 11 mm. Inni sprzedawcy nie dodają i męcz się później człowieku i kombinuj.
zakooo84
Posty: 10
Rejestracja: czw 17.mar.2022 - 18:31
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: zakooo84 »

Jaroslaw78 pisze: pn 21.mar.2022 - 19:41 Są tulejki, które się nakłada na ten bolec od praski. 7 mm dla Remika i 11 mm dla Colta.
Nie zostawiaj pustego miejsca pomiędzy prochem a kula ,bo może być bum i kuku. Kula musi być dociśnięta. Jak już ,to ładuj pobojczykiem, dopóki nie ogarniesz praski.
A można gdzieś takie tulejki osobno dokupić czy trzeba samemu kombinować ? Muszę sobie zmierzyć na suwmiarce trzpień u siebie bo pewnie co praska to inny wymiar...

A odnośnie termokurcza, świetny pomysł, pytanie tylko czy nie jest zbyt plastyczny ? daję radę ? bęben siedzi podczas prasowania kuli stabilnie ? najtańsze rozwiązanie, muszę wypróbować :lol:
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

Na allegro, mogę dać Ci namiar tam gdzie kupowałem praskę. Ostatnio musiałem dokupić,bo mam Colta z ciasną dziurką 😁😁😁 i nie pasowała tulejka 11 mm i musiałam zamówić 10 mam, jest minimalny luz,bo źle zmierzyłem, powinno być 10,5 mm 🙈🤦
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

zakooo84 pisze: pn 21.mar.2022 - 18:46 Strzelamy z remingtona 1858 target lufa 8
Proch czeski, kule za małe bo 4,51 ale już nabyłem 4,54
Pierwszy bęben naważka 1g na 30m nic w tarczy :) Od prowadzącego dowiedziałem się, że to też jest sztuka :-D kolejne bębny naważka 1.5g coś się zaczęło pojawiać ale straszne sitko ;)
Co mnie zdziwiło, na 1g prochu kule leciały wyżej niż na 1.5g a dałbym sobie rękę uciąć, że powinno być na odwrót (ogólnie sporo poniżej celu trzeba celować) Problem mam z praską, strasznie kaleczyła mi kule i ciężko wepchać, zauważyłem, że oś na którą nakładam bęben jest o wiele mniejsza niż oś bębna co podczas prasowania kuli skutkuje skoszeniem bębna (parę kul pomimo wystarczającego miejsca w bębnie nie udało mi się dopchać dobrze, że miałem nożyk to można było je oskalpować...) praska do przerobienia będę musiał ten bolec wymienić na bardziej spasowany... niestety spód na aluminium więc nie przyspawam... wchodzi w grę jedynie przegwintowanie, albo zmiana podstawy na stalowy i wspawanie.IMG_20220321_182720.jpg
IMG_20220321_182709.jpg

No i fakt, to hobby strasznie uzależnia :-)
A tak patrze na to zdjęcie i sie zastanawiam co to za dwie mosiężne tulejki na podstawie? To nie jest czasem do założenia na ten bolec, na który wchodzi bębenek? Widzę że praskę masz z Saguaro Arms, może oni mają taki patent. Ja mam taką prasę jak z linku poniżej i bębenek z Remika od Pietty siedzi pięknie.
https://www.militaria.pl/bp_cartridge_m ... 020963.xml
ODPOWIEDZ